Rys,Jílek,Pícha A.

Kdo nepřišel udělal dobře.Všem kteří přišli se tímto omlouváme.
Márovi Šveců "děkujeme" a přejeme brzké uzdravení (hlavy)
Fakta zápasu:
17.min. Z.Rys neproměnil penaltu (břevno) po faulu na R.Jílka.
19.min. Nešťastný vlastní gól M.Ježka po *:-(*** R.Hajného,0:1.
23.min. Krásný gól M.Ježka po rohovém kopu,zamíři hlavou přímo do šibenice Brďovi brány,1:1.
37.min. Vlastní gól po střele M.Maršána a dotírání J.Hanouska,2:1.
41.min. Vyrovnání po nešťastném zaváhání J.Zruna,2:2.
60.min. Chyba obrany a gól,2:3.

Komentář pro Českobudějovický deník:
Vladimír Švec, trenér Olešníka: "Zase jsme odehráli špatné utkání. Hráči jako by na hřišti spali. Ještě k tomu jsme v 15. minutě neproměnili Rysem penaltu. Pak jsme udělali fatální chybu a prohrávali jsme 0:1. I když jsme dokázali dvěma góly během patnácti minut skóre otočit, v závěru poločasu jsme udělali chybu v obraně a bylo to 2:2. Ve druhé půli jsme vysunuli Rysa ze stopera dopředu. Po neodpískaném faulu a další chybě jsme obdrželi třetí gól. I když Lišov hrál od 65. minuty v deseti, nic jsme na něj nevymysleli, natož abychom dali gól. Soupeř vyhrál zaslouženě."

František Havel, trenér Lišova: "Jeli jsme do Olešníka pro bod, protože nám se tam vždycky hrálo dobře. Získali jsme body tři, ty nám zaručují záchranu, takže teď se můžeme dívat trochu výš."

Hledá se Baui

28. května 2009 v 15:56 | Handy
Do komentářů můžete psát,kdy jste naposledy viděli Jirku Bauera.Nejsme si totiž jistí,jestli už třeba nehraje někde jinde.Já ho naposledy viděl,ještě když chodil Mára Švec na tréninky-to jsou cca. 2 měsíce zpátky... (Za každý slušný komentář děkujeme).

22.kolo

23. května 2009 v 19:45 | Handy |  Zápasy 2008/2009:

Hrdějovice - TJ Olešník

1:1 (0:1)

Góly: Tomka-Hezoučký (p.), žk: Rys,Švec,Zrun,Hezoučký.
sestava:
Dvořák,
Rys,Švec,Zrun,Hajný,
Nýdl,Hanousek J.,Hezoučký,Šíma(Pojer),
Jílek,Maršán(Pícha A.)

V tomto zápase byl k vidění přímý souboj sousedů v tabulce,neboť náskok čtvrtého Olešníku byl pouze jeden bod před pátými Hrdějovicemi.Bylo tedy jasné,že oba celky se budou soustředit zejména na obranou fázi,s cílem neinkasovat.Domácí měli první šanci po zaváhání olešnické obrany,ale vše uhasil brankář Dvořák.Šanci ke skórování dostal Olešník ve 20.minutě v podobě přímého kopu,kterého se zhostil Pavel Hezoučký.Jeho tvrdou střelu domácí brankář jen stěží vyrazil na roh.Po tomto rohu,který zahrával tentýž hráč mohl skórovt hlavou Maršán,ale míč pouze lehce nadzvedl a ke smůle olešnických nikdo nebyl u zadní tyče,aby míč letící těsně vedle branky uklidil za brankovou čáru.Hra byla po celou dobu vyrovnaná a čekalo se,který tým udělá chybu.Ve 35.minutě si na půlící čáře přebral balon agilní Hezoučký,obešel dva domácí hráče a krásnou uličkou vybídl ke skórování Rosťu Jílka.Olešnický útočník se řítil sám na brankáře,udělal kličku do prava a domácí golman ho zastavil jen za cenu žlutého faulu ve vápně za který následoval pokutový kop.Toho se zhostil opět Pavel Hezoučký.Vyslal silnou ránu ,která šla od břevna do zad padajícího brankáře a odsud se odrazila do brány-0:1 (37.min.).Zbytek poločasu si Olešničtí pohlídali a tak po dlouhé době vyhráli první polovinu zápasu,za kterou se však body nedávají.Ve druhém poločase mohl Olešník přidat pojistku,ale akci po ose Šíma,Hanousek,Hezoučký nevyužil Marek Švec,který se místo střely do odkryté branky pokusil o kličku,kterou mu domácí obrana zlikvidovala.V 70. minutě skóroval po narážečce s R.Jílkem Jiří Hanousek,ale pro údajný ofsajd jeho gól nebyl uznán.Olešník pak ještě zahrával přímý kop Hezoučkým,ale jeho chytrou střelu opět s velkou námaho vyškrábl na roh domácí brankář.Okolo 69. minuty přišel trest.Olešnický Šíma ztratil na půli míč,který domácí záložník posunul na útočníka Tomku a ten zkušeně možná i s trochou štěstí přeloboval vše,co mu stálo v cestě včetně brankáře Dvořáka-1:1.V 80. minutě zahrával nejlepší hráč utkání Pavel Hezoučký další přímý kop těsně za hranicí vápna,ale jeho pěknou střelu zastavilo břevno a následný odraz domácí stoper odkopl.V 89.minutě po trestném kopu ze strany hřiště hlavičkoval Olešnický Hanousek do hradby těl domácích hráčů,kde míč poskakoval a bohužel pro hosty Jílek ani Lexa nedokázali míč prorvat za záda Hrdějovického brankáře.Zápas tedy skončil jen remízou a tak nás může těšit pouze potupný "Bůr",který doma obdržela Dříteň od mužstva Dačic.

23. května 2009 v 11:43 | Handy |  Zajímavosti:
V příštím domácím zápase budeme svědky představení nových kopaček rychlého a technicky vyspělého olešnického záložníka Pavla Hezoučkého.Tento neúnavný třicetiletý štírek si nechal kopačky vyrobit speciálně na zakázku podle otisků svých chodidel až v západním Německu u známého sportovního výrobce Adolfa Dasslera.Jde o model,který také používá David Beckham a jsou pro něho specifické tyto znaky:Vyšité číslo dresu,vlajka státní příslušnosti,znak fotbalového klubu za který hraje,iniciály své,iniciály své manželky a v neposlední řadě také vyšitá jména svých dvou dětí.Hezimu přejeme,ať mu to v nových kopačkách šlape,ať v nich nastřílí hodně gólů a naběhá ještě mnoho kilometrů.

Dodatek:Tak už v nich hrál dnes v Hrdějovicích a hned skóroval,gratulujemel!!
Ihned po zápase si objednal druhý pár těchto "střelek".

Porovnání

23. května 2009 v 9:40 | Handy
Dnes 23.5.2009 nás čeká v Hrdějovicích deváté kolo jarní části soutěže (22.kolo celkem).Počítáme i předehrávané kolo s týmem Dačic,které do jarní části patří a podíváme se na porovnání s podzimními výsledky po osmi střetnutích,ve kterých jsou již odehrány zápasy s nejsilnějšími týmy
1.A třídy sk.B. Jsou to:J.Hradec,Dříteň,Branice (dosavadní 1.-3.místo v tabulce).Přičemž špatnou bilanci máme pouze s rivalem ze Dřítně.
(J.Hradec-d.0:0,v.1:1,Branice v.2:2,d.0:0,Dříteň v.2:1,d.0:0)

Podzim 2008 /// Jaro 2009

Počet kol-8 /// Počet kol-8
Výhry-4 /// Výhry-1
Remízy-3 /// Remízy-4
Prohry-1 /// Prohry-3
Skóre-15:7 /// Skóre 6:7

(Celkem pak po polovině sezóny,což je 13.kol:Výhry-8,Remízy-4,Prohra-1,Skóre-30:9)

New record

20. května 2009 v 21:16 | Handy
Dnes na tréninku (20.5. 2009) byl vytvořen nový rekord v počtu "parasů,houslí,jeslí",nasazených jednomu hráči.Ve fotbálku na malé branky (hra 4 na 4) - obdržel mladý nejmenovaný dorostenec celkem 6 krát!!! housle.Sice se to snad ještě nestalo,ale nic si z toho nedělej,příště to bude určitě bez parasů.Jen pro zajímavost,nejvíce se mu tlemil a dobíral si ho dorostenecký brankář Hilário.

15. května 2009 v 20:07 | Handy |  Zajímavosti:
Přinášíme rozhovor s trenérem doposud nejúspěšnějšího olešnického celku v jarní části.
Je to trenér starší přípravky pan Pavel Hezoučký.

Jak dlouho se věnujete trenérskému řemeslu pane Hezoučký?
Trénuji již pět let a poslední dva roky mi asistuje Pavel Bartuška ml. zvaný Kofí,který je zároveň můj spoluhráč v "A" týmu TJ Olešník,dále kolega v zaměstnání a v neposlední řadě také můj švagr,protože jsem se oženil s jeho sestrou,která je dcerou Kofího otce tedy mého zetě.
Jak staří jsou kluci,které vedete a jakou soutěž hrají?
Jsou to chlapáci ročníku 1998 až 2002 a hrajeme okresní soutěž starší přípravky.
Jak často trénujete a kolik máte odehráno zápasů?
Tréninky máme vždy v úterý a ve čtvrtek.Odehráno máme šest utkání a stejný počet nás ještě čeká.
Jaké je vaše postavení v tabulce a v jakém rozestavení hrajete?
Jsme zatím druzí za Dyname Č.B.se ztrátou dvou bodů.Hrajeme stylem 3-3-1 (7+brankář).
Jaká byla vaše nejvyšší výhra?
Bylo to v přátelském utkání proti FC Pištín,který jsme rozstříleli v poměru 21:1.
Který hráč má na svém kontě nejvíce vstřelených branek?
Je to můj syn Pavel Hezoučký ml. se čtyřiceti góly.
V zákulisí se proslýchá,že už se o něho zajímá Dynamo Č.B.,co je na tom pravdy?
Pár tréninků s Dynamem již absolvoval,ale dál nechci předbíhat,protože je ještě dost mladý.
Kteří další hráči by se vedle Páji mohli prosadit do mládežnických mužstev Dynama Č.B.?
Myslím si,že ještě Kubík Valenta a Pepča Sedláček,ale máme v týmu hodně šikovných fotbalistů.
Je něco,co by jste chtěl u vašeho mužstva ještě zlepšit?
Jsme hodně útočný mančaft,taková malá Barcelona,ale vázne nám hra dozadu,takže chci zlepšit obranou fázi.
Jaké jsou vaše trenérské ambice?
Chťel bych s těmito kluky pokračovat dále,takže prozatím alespoň do žáků.
Pane redaktor,já už půjdu,protože dnes musím vymalovat byt,takže děkuji a naschledanou.
Děkuji,byl to příjemný rozhovor.Přeji Vám jak v "A" mužstvu,tak i u přípravky hodně štěstí a mnoho fotbalových úspěchů.

Jílek,A.Pícha(72.J.Pícha)

Derby před nejvyšší letošní návštěvou bylo bojovné,ale s minimem gólových příležitostí.V jediné gólové situaci prvního poločasu se ocitl domácí záložník J.Hanousek v 10.minutě,kdy si po pasu za obranu od Pavla Hezoučkého zpracoval míč na rohu malého vápna a z první vystřelil svou slabší,tedy levou nohou.Tuto střelu však nadvakrát zachytil dříteňský brankář.Hosté za celé utkání nepředvedli zhola nic a soustředili se pouze na bránění a následné brejky,které s přehledem zvládala obrana řízená kapitánem Zbyňkem Rysem.Domácí brankář Míra Dvořák dobře četl hru a případné nebezpečí řešil včasným vyběhnutím.Jedinou příležitostí dříteňských na skórování byl přímý kop z druhého poločasu,který brankář vyrazil na roh.V 61. minutě musel kvůli křečím,které byly způsobené nuceným tréninkovým výpadkem střídat Jiří Hanousek a na hřišti ho vystřídal Milan Maršán,který hned v zápětí po rohovém kopu v dobré příležitosti přehlavičkoval dříteňskou branku.S blížícím se koncem nakopávali olešničtí hráči míče do vápna se snahou trefit nejvyššího muže na hřišti J.Píchu.Ovšem ve dříteňské obraně působil jako magnet na míče stoper Slepička a většinu jich také odvrátil.Stejně tomu bylo i po rohovém kopu,kdy olešnický Švec hlavou překonal hostujícího brankáře,avšak Slepička těsně před brankovou čarou míč směřující do sítě vykopl.Z dalšího rohového kopu hlavičkoval pouze nad branku J.Pícha a skóre tedy zůstalo 0:0.

Derby bez gólů

Vladimír Švec, trenér Olešníka: "Nebylo to špatné derby. Mělo nasazení, ale před hojnou návštěvou chyběly góly. Dříteň přijela s defenzivní taktikou, stoupla si před velké vápno a postavila tam hráz, které kraloval Slepička. Po nákopech na rychlé útočníky hrozila z brejků. My nebyli schopni nic vymyslet, hlavně přejít přes Slepičku, i když dvakrát vykopával míč z brankové čáry. Myslím, že kdybychom v první půli dali gól, tak Dříteň hru otevřela a mohli jsme ještě nějaké přidat. Musím ale uznat, že i ona měla šance. Nejlepšími hráči byli Slepička a od nás neúnavný Hezoučký."

Václav Stulík, Dříteň: "V derby se hrál průměrný fotbal. Hrál druhý se třetím a bylo vidět, že soupeři se dobře znají. Narazily prý na sebe dva odlišné herní styly. Jak prohlásil domácí trenér, na jedné straně stál pohledný kombinační fotbal Olešníka s řadou hezkých akcí, na druhé údajně náš hrozný styl s taktikou vše na Klimeše . . . Ale myslím, že i v Olešníku jsme si vypracovali řadu pěkných příležitostí a klidně jsme si odtud mohli odvézt tři body! I když domácí měli taky šance. S bodem jsem spokojen."

Akce pro fanoušky

12. května 2009 v 19:06 | Handy |  Pozvánky na zápasy:

!!! Akce pro fanoušky a fanynky !!!

Na derby mezi Olešníkem a Dřítní budou slosovatelné vstupenky.První cenou je večeře s olešnickým kapitánem Zbyňkem Rysem,druhá cena je oběd na zahradě u Pavla Hezoučkého,třetí cena je posezení v místní klubovně s Jiřím Hanouskem a čtvrá cena je noc s Markem Švecem.Páté místo je přetáhnutí Kofanovo berlema přes záda,šestá příčka jsou "kapky" od trenéra Švece.

Přejeme hodně štěstí.

DERBY

11. května 2009 v 20:08 | Handy |  Pozvánky na zápasy:
Říkají vám něco tato slovní spojení?

Boca Juniors-River Plate,Celtic-Rangers,Barcelona-Real,Galatasaray-Fenerbahce,
Panathinaikos-Olympiakos,Flamengo-Vasco de Gama,Inter-AC,Liverpool-Everton,AS-Lazio,
Arsenal-Tottenham,Palmeiras-Corinthians,CZ-Partizan,Slávia-Sparta.

Ano správně,jedná se o derby nesmiřitelných fotbalových rivalů. A právě ve 21.kole 1.A třídy skupiny B budeme svědky derby mezi týmy TJ Olešník a TJ Dříteň!Tento mač se uskuteční v sobotu 16.5.09 od 17:00 hodin v olešnickém fotbalovém chrámu.Poslední měření sil vyhrál celek Dřítně za výrazné pomoci sudího v poměru 2:1.V utkání otevřel skóre dříteňský Slepička z přímého kopu.Odpovědí olešnických byl gól těsně před poločasovou přestávkou z kopačky Jiřího Hanouska.Ve druhém poločase byl vyloučený olešnický Jiří Bauer.Přesto v 70.minutě dokázal znovu skórovat Jiří Hanousek,tentokrát efektivní patičkou.Jeho gól rozhodčí uznal,ovšem během několika málo vteřin branku odvolat a ukázal na odkop od branky za údajný faul na dříteňského obránce,který viděl pouze on sám.V nastaveném čase potom místní dobrovolný herec Jarda Klimeš přezdívaný též "skokan" nafilmoval pád ve vápně a následný pokutový kop proměnil ve svůj druhý zásah do sítě opět domácí Slepička.Po tomto zápase vznikly nepokoje a střety mezi dříteňskými Hooligans a olešnickými Ultras,viz.video níže.(Tento střet vyhrál Olešník)

Doufáme,že po sobotním zápase nevzniknou žádné závažnější konflikty,jak tomu bylo loni.Dále pevně věříme naším chlapcům na hřišti,že zápas zvládnou a oplatí dříteňským porážku z podzimní části soutěže.Vše tomu i nasvědčuje,protože v posledním zápase u lídra z Jindřichova Hradce přivezli olešničtí fotbalisté po dobrém výkonu bod a tudíž si znovu zvedli své seběvědomí.

(Pro případné zájemce jsou na tento vyhecovaný duel připraveny kukly v klubových barvách (viz.foto.),které budou k dostání v místní fotbalové klubovně.Cena kukly je 200kč,velikost je univerzální a jde o unisex model.Kuklu už si zakoupilo i několik fotbalistů,např.Scott,Handy a Rosťa.)
Českobudějovický deník:
DŘÍTEŇ - NOVOSEDLY 5:1. Karel Lukáš, předseda: "Mně se zápas moc líbil a myslím, že se musel líbit i divákům! Přečkali jsme dvacetiminutový tlak soupeře a poté se nám povedlo využít chyby brankáře. Po pěkných gólech Klimeše, Hoška a Slepičky bych mužstvo za výkon pochválil. Byl bych raději, kdyby utkání hodnotil trenér Václav Stulík, ale ten je v Německu. Já jsem byl s tím, co naši hráči předvedli, velice spokojen. Do Olešníka určitě pojedeme v příštím kole správně nabuzeni, protože to je derby, prestižní zápas, tak uvidíme. Co dodat? Po výhře s Novosedly hlavně musíme zůstat nohama na zemi!"

Jílek,Šíma

Pro tým Olešníku začal zápas smolně.Hned ve druhé minutě si natrhl zadní stehení sval Jiří Hanousek a musel okamžitě střídat (do té doby patřil na hřišti k lepším hráčům).V desáté minutě nechali olešničtí fotbalisté trestuhodně projít domácího hráče od půlící čáry až k vápnu,kde se mu za cenu faulu postavil až stoper Zbyněk Rys.Následný přímý volný kop, jeho exekutor namířil skoro do šibenice Dvořákovi brány-1:0.Jestli se to dalo chytat,můžeme pouze polemizovat.Do konce prvního poločasu nastřelili domácí jednou tyč,jinak nevznikla vyložená gólová příležitost.Ta přišla ve druhém poločase a to hned v 56.minutě.V této šanci se ocitl znovuzrozený olešnický útočník Rosťa Jílek.Na velkém vápně si přehodil vyběhnuvšího brankáře domácích,chybělo pouze doťuknout balon z cca 1,5 metru od brankové čáry.To už ovšem Rosťa nestihl,neboť na poslední chvíli mu míč z kopačky odkopl obránce na rohový kop.Olešník oproti minulým zápasům zlepšil hru a v některých fázích tohoto střetnutí byl lepším týmem.Domácím ve druhém poločase zabránila ve skórování dvakrát tyč.Do vedení mohli jít v 70.minutě z pokutového kopu,který byl nařízený za "žákovskou" kosu Radka Hajného.Beneše skvělým zákrokem vychytal Míra Dvořák,který si pak v 80. minutě připsal gólovou přihrávku.Jeho výkop totiž nalezl až Rosťu Jílka,který ze strany vápna přehodil vše,co mu stálo v cestě a skóroval-1:1.V nastaveném čase dostal Olešník šanci k zisku třech bodů v podobě přímého kopu z hranice vápna nařízeného za faul na agilního Pavla Hezoučkého.Ovšem kapitán týmu Zbyněk Rys zrovna neměl nazuty střelecké kopačky a jeho ránu zastavila až místní plovárna.

Loko Č.B.-Dačice 2:2
Hrdějovice-Veselí 0:0
Dříteň-Novosedly 5:1
Bechyně-Sokol S.Ú. 3:1
Branice-Soběslav 0:1
Malšice-Lišov 0:2