Červen 2009

Turnaj-výsledky

28. června 2009 v 10:09 | Handy
Na prvním ročníku ENERGIE CUPU 2009,který se konal ve Dřítni byl Olešník nalosován do skupiny B,kterou následně vyhrál a ve finále turnaje se střetl s Týnskou Olympií.
Celkově z toho bylo pro olešnické barvy druhé místo.
Skupina B:Olešník(1.A.),Vodňany(KP),Protivín(1.A),Hluboká(KP).
Skupina A:Týn(KP),Bavorovice(KP),Dříteň(1.A),Bechyně(1.A-od příští sezony 1.B)
Výsledky zápasů ve skupině B:
Olešník-Vodňany 1:0 - gól:J.Lexa.
Olešník-Protivín 2:1 - góly:F.Tuháček,M.Maršán - hosté z penalty.
Olešník-Hluboká 0:4 - jisté první místo ve skupině,šanci dostali náhradníci...
FINÁLE:
Olešník-Týn 0:6 - Většina olešnických fotbalistů nezvládla nejen fyzicky náročnost tohoto turnaje a tomu odpovídá i výsledek finálového zápasu.
Nicméně druhé místo na tak kvalitně obsazeném turnaji je pro nás dá se říci zlaté a hodně nečekané umístění.

Ocenění pro nejlepšího hráče z každého mančaftu bylo předáno kapitánům.
Olešnický kapitán Zbyněk Rys sportovně uznal,že nejlepším hráčem týmu TJ Olešník byl na tomto turnaji zcela zaslouženě Jiří Hanousek a proto mu předal tuto cenu,kterou je poukaz na odběr zboží v prodejně Steve Sport-Karel Poborský v hodnotě 3000kč.
Nejlepším hráčem turnaje byl poté vyhlášen olešnický záložník Pavel Hezoučký (což si dost protiřečí,ale zřejmě nemohl dostat jeden hráč dva poukazy).Jiří Hanousek,Zbyněk Rys a Pavel Hezoučký byli na tomto turnaji oporami svého týmu.V dobrém světle se také předvedl František Tuháček ml. v současné době hráč sousedního celku SK Zliv.Tohoto šikovného mladého záložníka se tým TJ Olešník pokusí získat do svých řad.

Všem zúčastněným olešnickým hráčům a funkcionářům patří veliké poděkování.
(Scott,Handy,Hezi,Ťuhas,Ajfel,Kachna,Šimi,Miloš,Mário,Kebule,Kotrč,Hilár,Aleš,Klobina,Rejdy,Kuba,Štěpán)

22. června 2009 v 18:56 | Handy
V sobotu 27.6.2009 se TJ Olešník účastní fotbalového turnaje s názvem ENERGIE CUP 2009,
který se koná ve Dřítni.

Slavnostní zahájení je v 9:00 hodin,sraz v Olešníku na hřišti je v 7:30 hodin.
Dostaví se tito hráči:
Kotrč,Hilár,Scott,Rosťa,Hezi,Handy,Šimi,Kachna,Mário,Aleš,Miloš,Klobina,Kebule,Štěpán,Kuba a Jirka Bauer

Všechny potřebné informace o tomto velkolepém turnaji (včetně týmů,pravidel,programu i nových dresů,které obdrží každý tým) získáte kliknutím na tento odkaz: www.energie-cup.cz
Na tomto turnaji již povede mužstvo Olešníka jako hlavní trenér pan František Řezníček

Dokopná

21. června 2009 v 20:21 | Handy |  Zajímavosti:
Dokopná fotbalového oddílu TJ Olešník proběhla v poklidu.Olešnický kapitán Zbyněk Rys,Jiří Hanousek a Martin Šíma byli nečekaně povoláni na pomoc "B" týmu (málo hráčů) ,který hrál poslední zápas ve Strýčicích.Každý z nich v tomto utkání skóroval,Z.Rys dokonce třikrát.Jejich výkon a také góly pomohly Béčku k výhře v poměru 2:6.Po slibně rozjeté sezoně skončila olešnická rezerva na druhém místě.Tito tři hráči tedy přijeli na dokopnou jako poslední,zato však vydrželi nejdéle. Dokopné se bohužel nezúčastnili všichni hráči,ale ti slušní se alespoň omluvili.Po večeři a proslovu prezidenta olešnického fotbalového klubu M. Lafaty začala volná zábava.Jak se dalo očekávat,tak většina hráčů "A" týmu se moc dlouho nezdržela a tak zůstali ti nejsilnější tahouni spolešně s mladou fotbalovou olešnickou nadějí v podobě několika dorostenců,kteří hráli,nebo trénovali s "A" týmem.Dorostenci samozřejmě konzumovali pouze nealkoholické nápoje,colu bez kofeinu a kouřili jen cigarety bez nikotinu.K poslechu hrál místní hudebník Ivan Tamburina-Video z jeho vystoupení při večeři olešnických fotbalistů je uvedeno níže.Naši dokopnou také navštívil nejznámější olešňák a reprezentační útočník v jedné osobě David Lafata.David se mě celou dobu snažil přemluvit,abych zkusil své štěstí po jeho boku v reprezentaci,nebo alespoň v FK Jablonec.Vysvětlil jsem mu,že bych to kvůli práci nestíhal a tak se chtěl se mnou,jako se starým kamarádem alespoň vyfotit.
Dokopná proběhla bez obtíží a bez rušení nočního klidu.

Video z vystoupení místního hudebníka při večeři olešnických fotbalistů
Olešnický záložník Jiří Hanousek a reprezentační útočník David Lafata

Shrnutí jarní části

21. června 2009 v 18:42 | Handy |  Zápasy 2008/2009:
1.A třída sk.B-sezona 2008/2009

Olešník-Dačice 2:1(Pícha,Rys"p"),Sokol S.Ú.-Olešník 0:1(Bartuška),Olešník-Soběslav 0:0,
Branice-Olešník 2:2(Jílek,Rys),Olešník-Bechyně 5:0(Hanousek 2,Bartuška 2,Rys),
Loko ČB-Olešník 2:4(Jílek 2,Bartuška,Rys),Olešník-J.Hradec 0:0,
Dříteň-Olešník 2:1(Hanousek J.)-neuznaný gól J.Hanouska+vymyšlená penalta v 90.min.
Olešník-Hrdějovice 2:0(Hanousek R.,Nýdl),Lišov-Olešník 0:2(Rys 2),
Olešník-Veselí 4:0(Rys 2,Hezoučký,Bauer),Novosedly-Olešník 1:1(Hanousek R.),
Olešník-Malšice 6:1(Rys 3,Hanousek R. 2,Jílek)------------------------------------
---Dačice-Olešník 3:0,Olešník - Sokol S.Ú. 3:1(Bartuška,Pícha A.,Rys),Soběslav-Olešník 0:0,
Olešník-Branice 0:0,Bechyně-Olešník 1:0,Olešník-Loko Č.B. 1:2(Jílek),
J.Hradec-Olešník 1:1(Jílek),Olešník-Dříteň 0:0,Hrdějovice-Olešník 1:1(Hezoučký pen.),
Olešník-Lišov 2:3(Ježek,Maršán),Veselí-Olešník 2:3(Hezoučký pen.A.Pícha 2)
Olešník-Novosedly 2:0(Nýdl,Šíma),Malšice-Olešník 2:0.

Shrnutí nepovedené jarní části sezony 2008-2009.

Po podzimní části jsme byli na duhém místě (skóre 30:9,28.bodů) a zaostávali pouze o jedinný bod za vedoucím J.Hradcem (skóre 30:14,29 bodů).Před třetími Branicemi,čtvrtou Dřítní a pátými Novosedly jsme měli náskok pěti bodů!!!!!!!!!!!!!!

Dačice-Olešník 3:0 (podzim 1:2).První jarní kolo se předehrávalo již na podzim a datumově se schodovalo s naší dokopnou,což se také viditelně projevilo.Na zápas jsme jeli autobusem s velkým počtem našich vlajkonošů,věrných fanoušků,několika přepravkami piv a se zahájskou kapelou "Rousíňanka".Sestava byla hodně pozměněná,jelikož jsme chtěli dát prostor fanouškům.V bráně tedy stanul "starý Brďa",stoperská dvojice byla Rousek,Mičan,Na beku hrál pan Vařil s panem Trnkou st. .V záloze se představili Bartuškové komplet-Pavel,Franta,Petr a děda.V útoku hrál Láďa Láska a na levém křídle se potuloval Štrob.Výsledek 3:0 proto tedy nebyl nejhorší.
Olešník-Sokol S.Ú. 3:1 (podzim 1:0).Vyhraný zápas jsme si zkomplikovali a dvě branky dali až v 87.a 91. minutě.
Soběslav-Olešník 0:0 (podzim 0:0).Těžký zápas ve kterém jsme hráli ze zabezpečené obrany a na 5 záložníků,ale přesto měli jsem i šance na výhru.
Olešník-Branice 0:0 (podzim 2:2).Dobrý bod,s dobrým soupeřem.Velká gólová šance v závěru.
Bechyně-Olešník 1:0 (podzim 0:5).Nejhorší hřiště v Jižních čechách zvané "struhadlo".Jinak také výkon,bez patřičného náboje.
Olešník-Loko Č.B. 1:2 (podzim 4:2).Mysleli jsme,že na ně vlítnem,ale oni vlítli na nás...
J.Hradec-Olešník 1:1 (podzim 0:0).Remízový zápas s lídrem 1.A sk.B. V 90.min.slibný přímý kop.
Olešník-Dříteň 0:0 (podzim 1:2).Nepodařilo se nám vrátit dříteňským těžký "zářez",který nám uštědřili na podzim."Prešovský beton" a nakopávání míčů jim k bodu stačilo.
Hrdějovice-Olešník 1:1 (podzim 0:2).Toto byl Heziho zápas,bohužel,nikdo jiný už nechtěl hrát.
Olešník-Lišov 2:3 (podzim 0:2).Ostudný výkon a v podstatě dva vlastní góly.
Veselí-Olešník 2:3 (podzim 0:4).Zvýšená bojovnost a teprve druhé vítězství v sezoně.
Olešník-Novosedly 2:0 (podzim 1:1).Druhá výhra v řadě.Nová stoperská dvojice Rys-Hanousek.
Malšice-Olešník 2:0 (podzim 1:6).Prohra s týmem,který padá z 1.A třídy.Většina hráčů se raději celý zápas "schovávala".

Celkově skončil TJ Olešník v 1.A třídě sk.B pro sezonu 2008/2009 na 4.místě se 42.body a se skóre 43:25
Do KP s předstihem postoupil tým z J.Hradce a soutěž opouští duo Bechyne,Malšice.
Musíme překousnout trpkou realitu a smířit se s tím,že sousední rival ze Dřítně se v této sezoně umístil před olešnickým celkem.Na druhou stranu nás může těšit,že i přes špatné výkony,které jsme v jarní části soutěže předváděli neobdržel náč tým potupného "Bůra",jako například druhá Dříteň a první J.Hradec.(Dříteň-Dačice 2:5,Dačice-J.Hradec 5:0) Lídr z J.Hradce pak ještě prohrál s poslední Bechyní v poměru 4:0.
V příští sezoně povede olešnické fotbalisty pan František Řezníček z Jankova.Doufáme,že příští sezona bude úspěšnější jak v umístění v tabulce,tak i v předváděné hře.Proto však bude mimo jiné potřeba přivést do Olešníku několik nových hráčů.

Pícha A.,Pojer(43.Micso,80.Dvořák M.)

V prvním poločase bylo držení míče 15-85% ve prospěch olešnického celku.Domácí hráči se jen bránili a půlící čáru přeběhli pouze,když se pokoušeli o brejk.Tři slibné brejky se Malšickým povedly opět po chybách levé strany obrany,ale pozorný olešnický brankář J.Kotrba vždy kryl.Olešník se i přes obrovskou převahu v držení míče do žádné vyložené gólové šance nedostal.Druhý poločas začal stejně jako ten první,ale pak domácí zabrali a vytvořili si tři gólové příležitosti,které skvělými zákroky zlikvidoval hostující brankář.V 65.minutě rozehrál olešnický levý bek R.Hajný míč přesně na kopačku domácího záložníka,který ve vápně i přes velkou snahu brankáře Kotrby a stopera Ryse se štěstí kuchlem sóroval 1:0.V 80.minutě po autovém vhazování a špatném pokrytí domácího hráče přišel centr ze strany a malšický útočník,kterému dopřál R.Hajný na malém vápně cca.2 metry a spousta času s přehledem skóroval-2:0.V 80. minutě se doslal na hřiště M.Dvořák přezdívaný "malý Mozart".Nestřídal však svého brankářského parťáka Honzu Kotrbu,jak by se dalo předpokládat,ale nastoupil nezvykle na hrot.Olešníku se podařilo skórovat v poslední minutě Martinem Nýdlem po střele A.Píchy,který se přesunul z útoku na stopera místo Z.Ryse.Tento gól však nebyl pro ofsajd uznán.Nejlepším hráčem utkání byl podle slov hlavního arbitra olešnický středopolař Jiří Hanousek.I přes výhru opouštějí Malšice společně s poslední Bechyní 1.A třídu.Pro Olešnický celek je konec sezony vysvobozením.Někteří hráči by se nad svými výkony měli zamyslet a od nové sezony (pokud zůstanou) začít pořádně trénovat a při zápasech makat.

17. června 2009 v 18:15 | Handy
Poslední zápas této sezony se uskuteční v sobotu 20.6.2009 od 10:30 hodin v Malšicích!!!
(Sraz je v Olešníku na hřišti v 8:30 hod.)

Důvodem brzkého začátku utkání je to,že Malšice jsou na sestupové příčce.Všechny týmy,které bojují o zachování 1.A třídy i pro příští sezonu
(Veselí-Sokol S.Ú.,Dříteň-Bechyně,Malšice-Olešník),hrají v rámci regulérnosti soutěže shodně
v sobotu od 10:30 hodin.

Po návratu z Malšic proběhne ve fotbalové klubovně(i před ní) dokopná!!!
Na dokopnou jsou srdečně zváni všichni příznivci,fanoušci,hráči,funkcionáři (prostě všichni,kteří jsou spojeni s olešnickým fotbalem.Včetně hráčů,kteří z jakéhokoliv důvodu nedohráli sezonu-Pepa Turek,Jirka Bauer,Pavel Bartuška,Radek Hanousek,Marek Švec a samozřejmě srdečně zveme i odvolaného tréňu Míru Švece.)
Jídlo bude vařit pan Babica a možná přijedou i U2.

LAST MATCH

16. června 2009 v 15:46

!!! Poslední mistrovské utkání se hraje v Malšicích již od 10:30 hodin !!!

Sraz pro hráče je v sobotu 20.6.2009 v 8:30 na hřišti-odjezd v 8:35 hod.

Na sraz se dostaví tito hráči:
Scott,Handy,Dědek,Kotrč,Rosťa,Kachna,Mário,Šimi,Aleš,Hajňák,Miloš,Kebule,Kuba Míča.
INFO:
Na posledním tréninku dostali dorostenci (v plné sestavě a v plné síle) při fotbálku nášup 24:4 a při nohejbálku 3:0 na sety.
Nutno podotknout,že je porazilo torzo "A" mužstva=Scott,Handy,Aleš,Kebule,Kuba,Štěpán.

Jílek(89.Tvrzický),Pícha A.(75.Pojer).

V prvním poločase hra probíhala převážnou většinou na půli Novosedelských.Olešník si vypracoval řadu gólových příležitostí,většinou po centrech ze strany.Třikrát vychytal hostující brankář skvělými zákroky domácího Nýdla,jednou útočníka A.Píchu a několik dalších střel olešnických hráčů skončilo mimo branku.Hosté se v první polovině hry dostávali do šancí pouze sporadicky,neboť olešnická obrana se pod taktovkou nové stoperské dvojice Rys-Hanousek stala téměř neprůchodnou.Hosté tak měli možnost ke skórování jen z přímých,nebo rohových kopů,ale ty s přehledem kryla olešnická "jednička" M.Dvořák.Ve 41.minutě konečně udeřilo a po Hajného přesném centru hlavou zakončoval gólově Martin Nýdl-1:0.Ihned po rozehrání vybojoval míč Nýdl a vyslal do šance A.Píchu.Ten si přebral míč,na vápně zasekl a lišácky zamířil k bližší tyči,kterou však o vlásek minul .Ve druhém poločase domácí polevili a výsledkem toho bylo několik nebezpečných útoků Novosedelských,které však hasila domácí obrana,nebo brankář.Ve dvou největších šancí druhého poločasu se ocitl A.Pícha.Tvrdou střelu P.Hezoučkého brankář vytáhl na roh.Krásný průnik J.Hanouska a následnou dělovku zastavil až hostující brankář s vypětím všech sil,dokonce se mu po této ráně začalo kouřit z rukavic.Dalších šest střel olešnického Nýdla nenašlo terč-vždy minul minimálně o koňskou délku.Pojistku tedy přidal pouhé dvě minuty před koncem mladičký záložník Šíma,který využil zaváhání velezkušeného stopera hostí O.Matouše při rozehrávce a následné sólo chladnokrevně zakončil-2:0.Poděkování patří všem divákům,kteří si našly cestu na poslední domácí zápas této sezony.Veliké poděkování pak adresujeme reprezentačnímu útočníkovi Davidu Lafatovi,který se na nás přijel podívat a obdaroval nás pytlem plným kopaček.Na mě se sice nedostalo,ale přesto mnohokrát děkujeme!!!