Kachna v Egyptě

27. září 2009 v 10:35 | Handy |  Zajímavosti:

Dvacítka a Kachna v Egyptě proti Austrálii

Olešnický stratég František Řezníček bude muset po dobu trvání MS "20" v Egyptě postrádat zkušeného záložníka Milana Maršána.
Na šampionát ho kouč pouštěl nerad,protože v posledním zápase Olešníku s Hrdějovicemi se ukázalo jeho stáhnutí ze hřiště jako šťastné a na konec i klíčové,takže trenér doufal,že bude moci Kachnu v následujících zápasech opět "šťastně" střídat.
Milan Maršán se do reprezentačního výběru "U20" jako starší hráč dostal poté,co trenér Jakub Dovalil zjistil,že olešnický "letec" bude pobývat v Egyptě na svatební cestě.Náklady si tudíž hráč hradí sám a tak ČMFS ušetří značnou část financí.A když celou věc posvětil i předseda Mezinárodní fotbalové asociace FIFA Sepp Blatter,Kachnovi už v reprezentování nic nebránilo.
Nedělním zápasem proti Austrálii vstoupí čeští fotbalisté do 20 let a Milan Maršán do světového šampionátu v Egyptě.Mladí reprezentanti a Kachna,přikládají úvodnímu duelu ve skupině velký význam.Právě na něm může záviset, jak úspěšní Češi na turnaji nakonec budou.Češi jsou před nedělním utkáním v Port Saídu jasnými favority,zejména proto,že mají ve svých řadách olešnického "krále vzduchu"Milana Maršána.Australané však na šampionátu dvacetiletých neprohráli ani jedno z dvanácti zahajovacích utkání.
"Vstup do šampionátu je velmi důležitý. Na první zápas se musíme soustředit, od něj se bude všechno odvíjet. Pokud Austrálii porazíme, budeme mít dobrou šanci na postup.Nejvíce budeme spoléhat na zkušeného Milana Maršána,já osobně doufám,že si Milan s sebou nezapomněl přibalit svojí "placírku"" řekl pro náš web kouč Jakub Dovalil.

Česko - pravděpodobná sestava:
Vaclík - Čelůstka, Mazuch, Hošek, Lecjaks - Maršán, Mareček, Morávek, Zeman - Rabušic, Vošahlík.

6.kolo

26. září 2009 v 9:28 | Handy |  Zápasy 2009/2010

Chlum u Třeboně - TJ Olešník

1:1 (1:0)

góly: domácí ve 39.min.- J.Bauer v 86.min.
žk: R.Hanousek,Z.Rys,J.Zrun,M.Nýdl,A.Pícha,P.Bartuška.
sestava:Kotrba,
Zrun,Rys,Bauer,Nýdl,
Hanousek R.,Bartuška,Hezoučký,Krátký(46.Tuháček),
Pícha A.(46.Lexa),Jílek.

V tomto zápase zazářil brankář Jan Kotrba,pouze díky němu Olešník neobdržel více gólů.

ČB.listy:
František Řezníček: "Bod zvenku je pochopitelně dobrý, ale z výkonu a přístupu svých hráčů jsem byl tentokrát zklamaný. Do dvacáté minuty jsme měli dvě tři akce, které jsme vyřešili katastrofálně, jinak se zápas mohl vyvíjet v náš prospěch. Bohužel jsme se pak dostali do křeče. Náš výkon byl špatný, ale bod beru."

Olešnický Pepa Turek se na hostování ve Slavii Č.B. poprvé zapsal mezi střelce a pomohl tak k remíze svého týmu v Čimelicích v poměru 3:3.

Soutěž na tréninku

22. září 2009 v 19:32 | František Řezníček |  Zajímavosti:
Olešnický trenér František Řezníček vyhlásil soutěž o litr Slivovice.Cílem bylo přejít s míčem ve vzduchu šířku hřiště tam a zpět,tzv."nožičky"
Jediný komu se to podařilo je Pavel Bartuška zvaný malý Sarka.
Gratulujeme k zisku litru slivovice!!!

(video z tréninku 25.9.2009-omluvte sníženou kvalitu záznamu-točeno mobilem)

5.kolo

20. září 2009 v 13:18 | Handy |  Zápasy 2009/2010

TJ Olešník - Slavoj Hrdějovice

2:1 (0:0)

góly: 62.min.- P.Bartuška,84min.- F.Tuháček,hosté v 67.minutě (vlastní Pojer-tečovaná střela)
Maršán(60.Tuháček),Bartuška,Hezoučký,Pojer(80.Lexa),
Hanousek R.,Jílek(89.Tvrzický ml.)

Do utkání nemohl v olešnickém dresu zasáhnout J.Hanousek,který má zraněné tříslo a M.Krátký,který je na dovolené v Chorvatsku na své jachtě.Na druhou stranu můžeme konstatovat,že Pavel Bartuška (alias Sarka mladší) je opět zpátky a svůj bojovný výkon korunoval vstřeleným gólem.První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl.Oba týmy hrály očividně ze zabezpečené obrany s cílem neinkasovat branku.Největší gólovou příležitostí byla šance M.Maršána,který z malého vápna přestřelil branku.Nutno poznamenat,že v těžké střelecké pozici,tzv."na dlouhou nohu" a také šance M.Pojera,který po podběhnutí centru hrdějovickým brankářem nedokázal hlavou usměrnit míč do odkryté brány.Hosté si v prvním poločase žádnou vážnější gólovou příležitost nevytvořili.V průběhu druhého poločasu,přesněji v 60. minutě sáhl k prvnímu střídání olešnický lodivod F.Řezníček,kdy ze hřiště stáhl čerstvého ženáče M.Maršána a nahradil ho ortodoxním levákem F.Tuháčkem.Toto střídání se ukázalo jako zlomový prvek celého zápasu,neboť F.Tuháček již po dvou minutách pobytu na hřišti připravil nahrávkou gól pro P.Bartušku a v 84.minutě pak sám vstřelil vítěznou branku utkání.První gól padl po akci na levé straně hřiště,kdy zmiňovaný F.Tuháček přihrál míč P.Bartuškovi,který si balon přiťukl,mazaně proběhl mezi nohama vysokého stopera hostí a střelou z velkého vápna rozvnil síť hostujícího brankáře.Radost olešnickým hráčů však trvala pouhých pět minut,poté přišlo vyrovnání.Hlavní rozhodčí se rozhodl písknou nepřímý kop z hranice vápna a po jeho rozehrání a následné střele došlo k nešťastné teči domácího hráče.Míč pak změnil směr a putoval za záda překvapeného brankáře J.Kotrby.Domácí se pak opět radovali v 75.minutě po hlavičce M.Pojera,kterou vykopával již za brankovou čarou hostující obránce.Jenže do té doby dobře pískající rozhodčí domácím radost překazil a nechal pokračovat ve hře s tím,že míč brankovou čáru nepřekonal celým svým objemem.Následný nápor domácích hráčů přetavil v gól F.Tuháček,k údivu všech i sebe sama branky dosáhl pravou nohou,kterou do té doby používal jen k tomu,aby při chůzi nepadal.Byl to jeho první gól v olešnickém dresu a navíc rozhodující,takže diváci pochopili jeho obrovskou radost při slavení gólu,kdy začal přelézat pověstný vysoký plot za brankou a po skončení zápasu ho museli dolů sundavat s pomocí žebříku místní dobrovolní hasiči.Domácí fotbalisté si výhru za větší bojovnost zejména ke konci druhého poločasu po právu zasloužili a po dvou nepovedených domácích zápasech se mohli opět na domácí půdě radovat ze zisku tří bodů.

čb.listy:
František Řezníček:"Po dvou propadácích na domácím hřišti jsme měli z utkání trochu strach. Alespoň já měl obavy, protože Hrdějovice jsou kvalitní manšaft. Proto jsem rád, že se nám podařilo zvítězit, i když zápas byl spíš bojovný než krásný. Ale tentokrát jsme nedělali tak hrubé chyby jako v předešlých zápasech doma, což rozhodlo o tom, že jsme zvítězili."

Jaroslav Čížek, asistent trenéra Hrdějovic: "Utkání se nám moc nepovedlo. Domácí byli od začátku aktivnější, ve druhé půli svou převahu zvýraznili a potvrdili ji i brankově. My nezahráli dobře, hlavně v ofenzivě - neudrželi jsme míč vpředu, nevyhráli jediný osobní souboj. Individuální výkony některých hráčů nebyly na takové úrovni, jako bychom si představovali. Do dalšího zápasu máme hodně co zlepšovat."

10. září 2009 v 19:10 | Handy |  Zajímavosti:
Svobodné slečny a možná i někteří chlapci plačte- váš idol už není volný...

Dne 12.9. 2009 ve 13:30 hodin vstoupí do stavu manželského olešnický Playboy Milan Maršán zvaný "Kachna"
Celý oddíl TJ Olešník přeje novomanželům hodně štěstí
Z důvodu velkého množství příbuzenstva našeho mladého ženicha,které při konání obřadu a následné oslavě zatarasí auty a autobusy obec Olešník a Hlubokou n. Vlt. budou tyto dvě městečka po celou dobu veselky pro veřejnost zcela uzavřeny.Vstup mají povolen pouze příbuzní a novináři s příslušnou akreditací.Apelujeme na obyvatelstvo Olešníka:pokud můžete,vyražte na víkend na chatu apod.

4.kolo

9. září 2009 v 21:02 | Handy |  Zápasy 2009/2010

Dačice - TJ Olešník

1:2 (1:0)

góly: 65. a 82.min. Radek Francesco Hanousek (navrátilec z dovolené v Itálii)
žk: P.Bartuška,R.Hanousek.

Zrun(46.Pícha A.)Rys,Hanousek J.,Bauer,
Hanousek R.(89.Tuháček),Bartuška,Hezoučký,Nýdl,
Jílek(90.Krátký),Pojer.

I přes nepřízeň počasí bylo hřiště v Dačicích dobře přichystáno na souboj domácích fotbalistů s hráči z Olešníku.Začátek zápasu přinesl spíše hru ve středu pole a do vážnějších šancí se žádný z mančaftů nedostával.Ve 20.minutě se už ale skóre měnilo.Nenápadná akce domácích po autovém vhazování,dvojí nedůrazné odhlavičkování míče olešnickými hráči a nešťastná teč do protipohybu brankáře Kotrby znamenala vedení Dačických hráčů-1:0.O deset minut později mohlo být srovnáno,ale kosa jako z učebnice faulů v domácím vápně na olešnického záložníka M.Nýdla zůstala k údivu všech bez odezvy kovové píšťalky hlavního arbitra.Ještě před koncem poločasu vytáhl ze své brankářské mošny bravurní zákrok olešnický Kotrba a vychytal tak tváří vtvář domácího útočníka.Po poločase přidali hosté ve své aktivitě,ale kromě hlavičky záložníka P.Hezoučkého z malého vápna,kterou brankář vyrazil na roh jim domácí obrana nedovolovala vytvořit si gólovou příležitost.V 64.minutě vyvážel olešnický zadák J.Hanousek míč a za půlící čarou byl stažen za dres.Následovala žlutá karta pro domácího hráče a také rozehrávka v podobě dlouhého míče vyslaného z kolíkové kopačky (velikost šest) Z.Ryse a směřujícího do vápna Dačických hráčů.Balon si ze vzduchu zpracoval útočník A.Pícha,přihrál R.Hanouskovi a ten mířil přesně k tyči domácího brankáře-1:1.Hra se poté vyvíjela bez šancí a spíše ve středu hřiště.Vyjímkou bylo nechtěně nastřelené břevno olešnické svatyně domácím záložníkem,který očividně hledal svým centrem kolegy ve stejném dresu.V 82.minutě se skóre měnilo naposledy.Olešnický útočník R.Jílek nacentroval,po hlavičkovém souboji míč propadl k opáleným nohám R.Hanouska a ten z hranice vápna nekompromisní dělovkou prostřelil vše,co mu stálo v cestě a míč tak skončil opět přesně u tyče Dačického brankáře-1:2.Hosté si již pak nesmírně důležité vítězství a tudíž i 3 body pohlídali.

ČB. listy:
František Řezníček: "Po propadáku, který jsme zažili před týdnem doma, máme radost, že se nám venku zase podařilo vyhrát! Pro nás to bylo těžké utkání, domácí hráli dobře, možná měli i víc šancí, ale máme střelecky disponovaného Rad〜ka Ha〜nouska, který dvakrát napřáhl a dal dva góly. V prvním poločase jsme po chybě dostali gól, na druhou stranu rozhodčí nám upřel penaltu. Druhou půli jsme začali velkým náporem a korunovali ho vyrovnávací brankou. I domácí chtěli vyhrát, zatlačili nás, ale sedm minut před koncem se Hanousek dostal k odraženému balonu a nártem nekompromisně rozhodl o našem vítězství."
Další fotky ze zápasu najdete v Galerii (Foto ze zápasů)

přátelské utkání,středa 9.9.09 od 17:30 hodin

góly: Bartuška P.,Hanousek J.(konečně),Hezoučký P. (z pen.),Pojer M.

sestava:Dvořák(Kotrba),
Zrun(Pícha A.)Rys,Hanousek J.,Krátký(Bauer),
Pojer,Hezoučký,Bartuška,Nýdl,
Pícha A.,Jílek(Tuháček)

První gól: Bavel Bartuška se postavil k exekuci přímého kopu na hranici vápna.Chtěl se pokusit o kop přes zeď,ale naštěstí uposlechl pokyn olešnického kapitána a vystřelil přesně okolo zdi.
Druhý gól: Předstoper Jiří Hanousek na půlicí čáře zpracoval míč po autovém vhazování,vybídl ke spolupráci dvojici Nýdl-Hezoučký a druhý jmenovaný odcentroval míč.Odražený balon se dostal na hranici vápna k J.Hanouskovi,který si míč zpracoval na prsou,připravil ke střele a přesně zamířil k pravé tyči hostujícího brankáře
Třetí gól: Pavel Hezoučký nekompromisně z pokutového kopu.
Čtvrtý gól: Miloš Pojer doklepl za záda brankáře míč směřující vedle branky po hlavičce M.Nýdla.Celá akce se seběhla po rohovém kopu.

Hezoučký,Jílek.

Zápas začal krátkým náporem domácích hráčů,ze kterého vznikla největší olešnická golová příležitost celého zápasu,kdy se při akci po pravé straně dostal domácí M.Pojer do soupeřova vápna.Zasekl si míč a měl na výběr dva své spoluhráče.Vybral si J.Hanouska a nahrál mu na malé vápno.Tomu však míč těsně před nohou skočil a tak místo gólu viděli diváci,jak balon z placírky olešnického záložníka mizí vysoko v mracích nad soupeřovou brankou.Kdyby tento hráč svoji šanci proměnil,zápas by se jistě vyvíjel jinak,nicméně skóre v tu chvíli bylo stále 0:0 a Olešník tak měl zápas stále ve svých rukou.Ovšem hosté se osmělili a výsledkem toho byly dva góly vždy po chybě olešnické obrany.Poločas tedy 0:2 pro hosty.Šest minut po změně stran svitla domácím hráčům naděje v podobě gólu R.Jílka,který ovšem hlavní arbitr neuznal pro údajný ofsajd.Olešnickému trenérovi Františku Řezníčkovi nezbylo nic jiného,než vrhnou vše do útoku a tak zvolil rozestavení v obraně pouze na tři hráče,přičemž dosavadní stoper Z.Rys se přesunul na hrot.Ani tato změna však olešnickým fotbalistům nepomohla a tak po dvou brejkových situacích čtyřdvorských v závěru utkání inkasoval opět dva góly Jan Kotrba,jediný to muž olešnické základní sestavy,který nastoupil s rukavicemi.Konečné skóre tedy vypadalo z pohledu domácích hodně krutě-0:4.Nutno však poznamenat,že Olešník si body za předvedený výkon prostě nezasloužil.Po zápase jeden z klidnějších domácích fanoušků,v minulosti zde již zmiňovaný Michal Valenta komentoval výsledek střetnutí 0:4 pro Čtyry Dvory těmito slovy:"Buďte rádi,že se nejmenují "Šest Dvorů".
Ostatní fotografie z tohoto zápasu najdete v Galerii (Foto za zápasů)
František Řezníček: "Po minulém zápase, kdy jsme hráli solidní fotbal a dosáhli na pěkný výsledek, přišlo hrozné zklamání! Nepochopitelné utkání - při vší úctě k soupeři - nemělo skončit takovým výsledkem. Ještě jsem se s tím nevyrovnal, nevím, proč jsme tak propadli. Je to v hlavách hráčů a musíme začít pracovat na tom, aby se tohle nedělo."
Milan Moštek, trenér Čt. Dvorů: "Po dvaceti minutách jsme přeorganizovali způsob bránění, začali jsme napadat rozehrávku Olešníka a z toho vyplynulo, že musel nakopávat míče, které sbírala naše obrana, dostávali jsme se do rychlých kombinací a přečíslení. Do kabin se šlo za stavu 2:0. Druhou půli soupeř začal velkým náporem. Daleko lépe jsme se prosazovali do útoku od chvíle, kdy se Zbyňa Rys vysunul a vzadu Olešník hrál jen na tři obránce. To nám vyhovovalo. Nejlepší od nás byl brankář Fabián - odvedl obrovské penzum práce."Zdroj-ČB deník

Milan Moštěk se těší na zápas v Olešníku proti Františku Řezníčkovi

Čtyři Dvory: Oproti loňskému podzimu si v tomto roce vedou čtyřdvorští fotbalisté daleko lépe. V úvodních třech kolech jako jediný celek nepoznal doposud hořkost porážky a jediné body ztratil jenom bezbrankovou remízou ve Zlivi. Nový trenér Milan Moštěk je ke svým hráčům náročný, a to se projevuje i na výsledcích.
V posledním kole, ve kterém Čtyřdvorští porazili českobudějovickou Lokomotivu, musel ale kvůli zranění hřiště opustit zkušený Zahradník. "Bohužel na to máme smůlu, protože ve Zlivi byl těžce zraněný Martin Bauer, kterej bude chybět celej podzim. Má nakoplej lýtkovej sval, a to se těžko hojí. Chce to čas, jinak se to léčit nedá. I Renda nastoupil se zraněním ze Zlivi, kde mu zajeli do kotníku a Lokoťáci mu to obnovili. Pavel Trnka hrál s obstřiky, tahali mu dvakrát vodu z kolena. Ta zranění nás teď pronásledujou trochu víc," litoval Milan Moštěk.
I když hra Čtyřech Dvorů má ještě spoustu nedostatků, určitý pokrok k lepšímu tu byl znát. Důležité ovšem bude, zda to není jenom krátkodobý výkyv po změně trenérů. "Nastavili jsme tu jiný směr než tu byl doposud. Začalo to béčkem, kterému říkáme juniorka, protože v ní hrajou mladí fotbalisti do pětadvaceti let. Ti by se měli vypracovat, aby opravdu byli zálohou pro áčko. Úlohu těch starších v mančaftu plní třeba Pavel Trnka s Ondrou Píšou a René Zahradník s Robertem Třískou," vysvětlil trenér hlavní změny.
"Chceme stavět hlavně na vlastních odchovancích. Vlastně v současné době tu máme na hostování jediného hráče, Míru Tupého ze Zlivi. Kluci pochopili, že se musejí okamžitě vracet, podstupovat osobní souboje. V obraně jsme začali hrát zónově. Zapracovali jsme i na fyzičce, což nese svoje výsledky," pokračoval.
Jestli výsledky Čtyřdvorských budou mít dlouhodobější trvání, může být jasnější hned o víkendu, kdy zavítají na půdu Olešníka."Tam to bude těžké, jedeme k adeptovi postupu, kádr na to mají a sebevědomí taky, když to sami vyhlásili. Samozřejmě bysme tam rádi zvítězili, ale myslím, že i bod by byl úspěchem. Zápas to bude vyhecovanej, protože tam mám spoustu kamarádů. S Frantou Řezníčkem jsem taky trénoval, potkávali jsme se i na hřišti. Bude to hec a doufám, že i hezčí fotbal než ve Zlivi. Tam to bylo spíš jenom o bojovnosti," předpovídal Milan Moštěk.