Preview 11.kola

28. října 2009 v 19:20 | Handy |  Pozvánky na zápasy:

TJ Olešník vs. SK Zliv+1/2Kaplice

sobota 31.10. od 14:00 hodin

V 11.kole 1.A třídy skupiny B budeme svědky tradičního,bohužel řadu let nehraného derby mezi týmy TJ Olešník a SK Zliv.
Tyto dvě fotbalové "bašty" od sebe dělí pouze cca.6,2 km včetně lesa a obce Zahájí.
Když se ponoříme do historie olešnického a zlivského fotbalu zjistíme,že úspěšnější je v tomto srovnání s velikým náskokem fotbalový klub z Olešníku.
V této obci se totiž v osmdesátých letech úspěšně hrála divize.Několikrát se zde také hrál krajský přebor (naposledy z něj Olešník spadl v sezoně 2007/2008) a v 1.A třídě se v novodobé historii umístil Olešník nejhůře na tzv. "bramborové" tedy čtvrté pozici (2008/09 po pádu z KP).
Zlivskému celku vyšla tuze náramně až sezona roku 2002/2003 a doslova jako nůž máslem tenkrát proklouzl tým SK Zliv 1.A třídou a suverénně postoupil do krajského přeboru.Pro Zliv to byl postup mezi krajskou "elitu" po dlouhých dvaceti letech.Zlivští fotbalisté v následující "KP" sezoně pokračovali v kvalitních výkonech a bylo z toho krásné páté místo.Poté však z tohoto mančaftu odešla většina hráčů a zlivský celek čekaly dva hořké pády,tedy až do 1.B třídy,ze které se Zlivi konečně podařilo postoupit až v minulé sezoně.
Z hráčského kádru,který ve Zlivi vybojoval a následně úspěšně hrál krajský přebor je v dnešním týmu bohužel už jen jediný fotbalista a to nestárnoucí Míra Hanousek.V sobotním derby ovšem můžeme vidět ještě jednoho hráče z úspěšného zlivského "tažení" sezonami 2002-2004,který však bude na opačné straně pomyslné barikády.Tímto hráčem je olešnický středopolař Jiří Hanousek.
V mužstvu z Olešníka dnes figuruje dokonce pětice hráčů,kteří dříve půsovili právě v sousední Zlivi (Rys,Zrun,Hanousek J.,Hanousek R.,Tuháček).
Paradoxně tak možná v sobotním derby nastoupí více zlivských odchovanců za olešnické mužstvo,protože jak známo tým SK Zliv výrazně posílil a v jeho sestavě se nyní nachází hodně kvalitních,ne však zlivských fotbalistů.
Z dnešního zlivského kádru ještě v nedávné minulosti zkoušeli své štěstí v olešnickém dresu Míra Klimeš a Jirka Boubal,kteří však po krátkém působení zmizeli jako pára nad hrncem a vrátili se zpět do mateřského oddílu ze Zlivi.
Jak hovoří fotbalový klasik,derby nemá favorita a tudíš nebudeme tipovat vítěze.
Doufejme,že v sobotu bude k vidění kvalitní zápas a že si tedy diváci,kteří jistě zavítají do olešnického fotbalového "stánku" v hojném počtu přijdou na své.
Přejeme všem aktérům sobotního derby hodně štěstí !!!

Dačice - Veselí 0:4 TIP: 1 X

Z Českobudějovického deníku (sobota 31.10.2009)

Natěšená Zliv míří do Olešníka

Olešník - Je to větší derby než s Dřítní, tvrdí fotbalisté Zlivi ústy svého trenéra před dnešním prestižním duelem I. A třídy v Olešníku (14).

Jílek,Hezoučký.

Olešník vycestoval na horkou půdu do Lišova s cílem neprohrát.To také splnil,nicméně bod je z tohoto utkání pro olešnické hráče málo,protože ve druhém poločase vedl již v poměru 0:2!!!
Hostující fotbalisté vstřelili první branku z přímého kopu na hranici vápna,nařízeného za faul na J.Hanouska.Tradičním exekutorem byl druhý z bratrů Hanouskových,tedy Radek,který ideálně obstřelil zeď a tzv. "angličanem" rozvlnil síť za zády Lišovského brankáře-0:1.
Po několika minutách předvedli olešničtí hráči pohlednou útočnou akci,na jejímž konci byl střední záložník Pavel Bartuška,který obešel i domácího gólmana a s přehledem skóroval-0:2.
Téměř rozhodnuté utkání a cestu za třemi body si však Olešník sám zkomplikoval,když si nechal dát dva slepené góly po zbytečných trestných kopech a následném laxním přistupováním k hlavičkovým soubojům ve vápně.
Oba góly domácích tedy byly vstřeleny hlavou po trestném kopu-2:2.Nutno poznamenat,že domácí hráči se za celý zápas nedostali do jediné gólové šance,přesto však zápas skončil v poměru 2:2.
I přesto,že fotbalisté Olešníka nevyhráli,dostali se na první příčku tabulky extrémně vyrovnané 1.A třídy sk.B,protože doposud vedoucí tým Sokola Sezimovo Ústí,který vedl tabulku pouze o skóre právě před Olešníkem prohrál v Soběslavi v poměru 4:1.
Takže před velice očekávaným tradičním,bohužel dlouho nehraném derby mezi Olešníkem a Zliví bude mít náskok dvou bodů fotbalový klub z Olešníku.

Hanousek R.(70.Tuháček),Hanousek J.,Bartuška,Pojer(80.Maršán),

V tomto zápase podali hráči Olešníku zodpovědný výkon a po zásluze mají všechny tři body.
Domácí fotbalisté nedovolili svému soupeři ze Soběslavi vypracovat si za celý zápas ani jednu gólovou příležitost.
Olešník ze všech svých šancí skóroval pouze jednou,ale i to stačilo k plnému bodovému zisku.
Gól vstřelil z penalty nařízené za faul na Rosťu Jílka exekutor Radek Hanousek.

ČB.listy:
František Řezníček:"Velice těžké utkání, protože se proti nám postavil kvalitní soupeř. Celé utkání bylo vyrovnané s minimem šancí. Ve druhém poločase jsme si šancí či pološancí přece jen vytvořili víc a z jednoho úniku a správně odpískané penaltě jsme dali gól. Jakkoli se hosté snažili o vyrovnání, výsledek jsme už udrželi. Vítězství jsme mohli zvýraznit, ale to se nám bohužel už nepovedlo. Tentokrát jsem spokojen s výkonem mužstva v průběhu celého zápasu."

Více fotografií naleznete v Galerii "Foto z klubovny".Fotky ze zápasu jsou také v Galerii.

INFO k zápasu
Je očekáváno velké množství fanoušků,proto přijďte na hřiště s dobrou časovou rezervou!
Z bezpečnostních důvodů budou lístky vydávány na občanský průkaz,popř.na lovecký lístek!
Nekrmte přítomné policejní koně,policejní psy ani samotné policisty!
Vstupenky do Olešnického "kotle" si můžete vytvednout v kavárně na hřišti,k dispozici olešnických fanoušků je 3500 lístků.

V prvním poločase dlouho očekávaného derby toho po fotbalové stránce moc k vidění nebylo,nicméně padly tři góly.Dříteň si za celý zápas kromě několika tradičních teatrálních pádů útočníka Klimeše vypracovala pouze dvě gólové příležitosti,obě byly k vidění během úvodních pětačtyřiceti minut a obě také skončily gólem.První gól padl po zaváhání olešnické obrany a vstřelil ho neobsazený záložník domácích-1:0.
Hosté odpověděli po rohovém kopu R.Hanouska a hlavičce J.Bauera,kterou před brankovou čarou ještě stihl tečovat domácí obránce Švec-1:1.
Když už to vypadalo,že se do kabin půjde za nerozhodného stavu,do olešnické branky udeřilo podruhé,přičemž tento gól padl přesně jako přes kopírák první dříteňské branky-2:1.
Do druhého poločasu vstoupili hosté s bojovnější náladou,což se ukázalo hned ve 47.minutě,když ostrý centr R.Hanouska na nabíhajícího R.Jílka umístil domácíl stoper Slepička za záda svého špatně postaveného brankáře-2:2.
Od této chvíle se hrálo pouze na jednu branku a to na branku Dříteňskou.Hosté z Olešníku si vypracovali řadu gólových příležitostí,ale chybělo jim pověstné fotbalové štěstí viz. dvakrát šance J.Hanouska a nastřelená tyč M. Pojera.Domácí ohrozili branku soupeře ve druhém poločase pouze při několika přísně nařízených standartních příležitostí.Opět se však potvrdilo otřepané "nedáš-dostaneš".
Po neodpískaném ofsajdu a následně vymyšleném faulu šli do vedení opět domácí po šťastné trefě M.Švece-3:2
.Následoval nápor olešnických fotbalistů,který byl korunován gólem v poslední minutě nastaveného času.Tato branka padla po přímém kopu R.Hanouska,který byl u všech gólů olešnického celku a šťastným střelcem byl neúnavný bojovník R.Jílek-3:3.
Poděkování patří všem divákům,kteří si v hojném počtu našly cestu na toto derby.Pro podprůměrně hrající Dříteň i s rozhodčím v zádech je bod z tohoto zápasu maximem,pro Olešník je to s takovým soupeřem ztráta.

Hezoučký,Hanousek J.(85.Lexa),Bartuška,Pojer,
Hanousek R.(75.Tuháček),Jílek(89.Krátký)

Hosté si přijeli pro bod a rozhodčí pro to udělal maximum-
(8 žk.pro domácí,neodpískaná penalta,množství přímých kopů z hranice vápna na olešnickou branku).
Domácí fotbalisté však podali zodpovědný výkon,který korunoval gólem po autovém vhazování a přesnou střelou k tyči z velkého vápna P.Bartuška.Dobře fungující obrana vedená kapitánem Z.Rysem hostům nedovolila vytvořit si za celý zápas jedinou gólovou příležitost.Olešničtí hráči se také opět mohli spolehnout na vynikajícího brankáře Kotrbu,který pochytal jak všechny střely soupeře,tak trestné i rohové kopy.
Největší problém domácích fotbalistů byl v útočné fázi,kdy nedokázali z několika slibných gólových příležitostí přidat alespoň jeden "uklidňující" gól.
Nicméně každý olešnický fotbalista si za tento odmakaný a zaslouženě vyhraný zápas zaslouží pochvalu.
Tvrdé jádro domácích fotbalistů poté podalo zodpovědný výkon i v místní kavárně,když během koncertu Petra Koláře a následné disco dance music vypili uleželý soudek moravské slivovice.Nejmenovaný jedinec pak dokonce ráno po hojném množství zkonzumované slivovice plival pecky.

ČB.Deník:
František Řezníček "Tentokrát bylo naše vítězství vydřené, protože se proti nám postavil kvalitní soupeř. Utkání bylo vyrovnané, myslím, že jsme asi měli o jednu dvě šance víc, a proto výhra byla zasloužená. Ve druhém poločase jsme mohli rozhodnout z brejku, když se soupeř vytáhl, aby vyrovnal. Ten druhý gól jsme nedali, utkání tak bylo dramatické až do konce, ale hlavní je vítězství."
Ostatní fotografie najdete v Galerii (Foto ze zápasů)

Loko Č.B. - Dříteň 5:2
Čtyři Dvory - Dačice 0:7
Lišov - Novosedly 1:1
Zliv - Soběslav 1:1
Sokol S.Ú. - Chlum 9:2
Branice - Hrdějovice 1:1