od 19:30 hodin (sraz na místě je v 19:15 hod.)

(dobrá rada: triko,trenýrky,ručník,pití a výdrž-prý je to rasovina)

Kluci my jsme půlmistři,ale Gotťák je MISTR !!!

Je to neuvěřitelné,ale je to tak:Martin Chodúr=objev roku!!!

Podzimní dokopná

22. listopadu 2009 v 18:22 | Handy

Dokopná-podzim 2009

Amatérské video ze zabijačky

Podzimní dokopná fotbalového klubu TJ Olešník začala ráno dne 22.11.2009 úderem půl osmé.Včas přišla převážná většina hráčů i dorostenců.O několik hodin se opozdili jen známí vyspávači Rosťa Jílek a Ing.Kotrba.Na místě bylo přichystáno vše,co je k pravé zabijačce potřeba.Ovšem ze dvou nejdůležitějších postav celého aktu,prase-řezník,chybel druhý jmenovaný.Během pár minut se k nám donesla informace,že dotyčný se v pátek zúčastnil mezinárodní konference řezníků-uzenářů,která se konala v Bruselu a domů proto přicestoval až v časných ranních hodinách.Nebylo tedy zcela jasné v kolik a jestli vůbec se řezník Sarka na zabijačku dostaví.Problém se zabitím prasete chtěl vyřešit olešnický kapitán Zbyněk Rys tak,že prase pustíme z klece a srazíme ho autem.Pavel Hezoučký to komentoval slovy:"Není to škoda?".Kapitán odvětil:"Jo,je to Škoda Forman",nastartoval a vyrazil vstříc praseti.Srazit se mu ho podařilo až po několika marných pokusech někde na úrovni penalty.Vepř totiž ihned po vypuštění vyrazil na pastvu na hřiště.Těsně po srážce se však ukázalo,že je na tom paradoxně hůře přední nárazník osobního automobilu.Prase jsme tedy museli chytit a vrátit zpět do klece.Najednou kde se vzal tu se vzal řezník Sarka.Tento člověk je nejznámější zabiják prasat v postkomunistických státech a proto jsme se ani nedivili tomu,že jakmile ho prase spatřilo,ihned omdlelo.Sarka měl tudíš svou úlohu ulehčenou.Samotný akt zabíjení kvůli ochráncům zvířat zveřejňovat nebudeme,prozradíme jen,že jsme pašíkovi zahráli známou píseň od Petra Spáleného "Až mě andělé zavolají k sobě...".Poté se vepř zpracoval,udělaly se jitrnice,jelítka,tlačenky,řízky a pod.Po uklizení všech věcí začala pravá a nefalšovaná veselice,kterou dnes někteří účastníci nazývají jako dobře organizovanou pitku.Na dokopné se nejen pilo,ale také zpívalo a předávali se různé dary.Brankář Hilário dostal narozeninový dort,dres a rukavice.Trenér František Řezníček obdržel pravou a nefalšovanou moravskou Řezníčkovici.Jelikož jsem chudý fotbalový oddíl,tak několik dalších návštěvníků této akce dostalo skromné upomínkové polínko s datumem akce a s věnováním.Úplně tím největším pijákem celého dne byl po zásluze vyhlášen František Tuháček,který si při odchodu v cca.3 hodiny ráno koupil na cestu domů litrovou láhev Rumu!Dnes jsme se dozvěděli,že se Ťuhasovi udělala na břichu piha ve tvaru lihovaru Fruko Šulc J.Hradec.
Celou akci považujeme za povedenou.

Přední a zadní etiketa speciálně vydané edice moravské Řezníčkovice.

Videoklip-TJ Olešník

17. listopadu 2009 v 17:37 | Handy |  Videoklipy:

Hodnocení-podzim 2009

17. listopadu 2009 v 17:28 | Handy
Hodnocení podzimní části sezony 2009/2010

Ještě před začátkem soutěže jsme předpovídali,že tato sezona bude obzvláště vyrovnaná a nebude mít jasného favorita.Toto tvrzení se také po skončení podzimní části ukázalo jako pravdivé.
První příčku obsadil s 27.body TJ Olešník.Druhé místo patří Veselí n.Lužnicí,které nasbíralo jen o tři bodíky méně,tedy 24.bodů.A třetím týmem,který zakončil podzim na tzv. "bedně" je Sokol Sezimovo Ústí s 23.body.
V rubrice "Tabulky" můžeme vidět,že na domácí půdě získal největší počet bodů tým z Veselí n.Lužnicí (16b.),ale další čtyři týmy včetně Olešníka získaly doma jen o bod méně tj. 15bodů.
Na hřištích soupeřů se nejvíce dařilo celku z Dačic,který venku uhrál 14.bodů.Hned za Dačicemi je v tomto ohledu TJ Olešník s 12.body.
TJ Olešník:
Několik zápasů ze začátku sezony sice nebylo mužstvo Olešníka v nejlepším rozpoložení,což bylo na hřišti dost znát.Nejvíce se to projevilo na výsledku domácího zápasu proti týmu ze Čtyř Dvorů.Toto utkání Olešník prohrál 0:4 a čekalo se,co to s mužstvem udělá dál.
Následoval zápas v Dačicích,který se pro olešnické opět nevyvíjel dobře,ale nakonec dokázali nepříznivé skóre otočit a utkání vyhráli v poměru 1:2.
Od této chvíle si mužstvo začalo věřit a až do konce sezony neprohrálo.
Zcela podle představ se pak olešnickým ještě nepovedly tři zápasy venku.Z každého z nich si však Olešník připočetl do tabulky alespoň bod za plichtu.Tyto tři remízové zápasy byly paradoxně proti slabším celkům.První byl v Chlumu u Třeboně (1:1),druhý ve Dřítni (3:3),kde Olešník řekněme "prospal" první poločas a třetí remíza se uhrála v Lišově (2:2),kde Olešník ve druhém poločase dokonce vedl již 2:0.
Určitě nejradostnější výhru přineslo derby proti týmu SK Zliv,které vyhrál domácí TJ Olešník v poměru 3:1.
Nejlepším střelcem týmu se po polovině sezony stal Radek Hanousek s 8 gólovými zásahy.
Brankář Jan Kotrba si udržel průměr 0,9 obdržené branky na zápas.
(více v rubrice "Statistiky").
TJ Olešník na podzim nebodoval pouze ve dvou utkáních.

Jelikož podzimní část zakončili fotbalisté z Olešníka jako "půlmistři",můžeme tuto polovinu soutěže vyhodnotit,jako mimořádně povedenou.

Nyní však bude důležité neusnout na vavřínech a v zimní přípravě nabrat poctivým trénováním nové síly!!!
Prvním varováním Olešnickým hráčům,že to na jaře samo nepřijde je předehrávané jarní kolo na Sokolu S.Ú. .V tomto zápase ještě rozhořčení domácí hráči,(které v posledním podzimním kole ve Zlivi 3krát nepochopitelně poškodil rozhodčí)poslali olešnické na tréninkovou plochu a nadělili jim na cestu 4 góly.

Pozvánka

14. listopadu 2009 v 17:08 | Handy |  Zajímavosti:

Půlmistři 1.A tř.sk.B pro sezonu 2009/2010,tedy TJ Olešník srdečně zve své příznivce na dokopnou.

!!!!!!!!!! Na trenérovo přání musejí být všichni hráči na dokopné přítomni nejpozději v 11:00,kdy proběhne hodnocení podzimní části soutěže !!!!!!!!!

Jílek,Hanoosek R.(30.Pícha A.)

Předehrávané jarní kolo olešnickým fotbalistům vůbec nevyšlo a byla z toho vysoká porážka od Sokola Sezimovo Ústí v poměru 4:0.
Domácím hráčům chybělo několik zraněných stálic základní sestavy a proto se rozhodli raději sehrát zápas na vedlejším poli,na kterém po celou sezonu trénují.
Navíc postavili do základní sestavy vysoké hráče a uchýlili se k nakopávaným balonům.Ke vší smůle hostujících fotbalistů na co hráči Sokola sáhli,to zapadlo do olešnické branky.Jejich taktika tak slavila úspěch a zaslouženě si připisují na své konto první jarní výhru.
Do utkání nemohl pro nemoc nastoupi olešnický záložník Pavel Bartuška a ve 30.minutě musel pro zranění střídat olešnický Radek Hanousek.
I přes hodně nepovedené předehrávané kolo můžeme s potěšením konstatovat,že ve velice vyrovnané a silné 1.A třídě sk.B obsadil TJ Olešník po podzimní části první příčku!!!
Vzhledem k tomu,že v rozběhlé sezoně se nejdříve počítá skóre,tak fotbalový klub z Olešníka je po prvním odehraném jarním kole pouze o skóre na druhém místě.

Branice -Loko Č.B 2:0

!!!!!! (přidáno nové video o Dinu Kollerovi-níže) !!!!!!

Zajímavost

11. listopadu 2009 v 10:25 | Českobudějovický deník-Kamil Jáša
Jedna "zajímavost",která se zřejmě týká i 1.A třídy sk.B.

První interview Honzy Kollera

8. listopadu 2009 v 15:13 Zajímavosti:
První ligový zápas Honzy Kollera po příchodu z Milevska

To nemá chybu-na konci úžasnej rozhovor s Dinem (všimněte si i poplácání Pavla Nedvěda)

12.kolo

5. listopadu 2009 v 17:17 | Handy |  Zápasy 2009/2010

Loko Č.B. - TJ Olešník

0:2 (0:0)

góly: 60. R.Hanousek z pen., 76.M.Krátký.

Hanousek R.(85.Pícha A.),Hanousek J.,Bartuška,Pojer,
Jílek(80.Maršán),Hezoučký(45.Tuháček)

V oficiálně posledním kole podzimní části 1.A třídy sk.B (ještě bude sehráno první jarní kolo-pozn.red.) zavítal vedoucí celek tabulky tedy TJ Olešník na hřiště Českobudějovické Lokomotivy.Již první pohled na hřiště ukázal,že se bude hrát spíše na bahně,než na fotbalovém pažitu.
Před začátkem samotného zápasu se přihodily olešnickým dvě komické situace.
První byla,že Rosťa Jílek,který bydlí těsně za branami Suchovrbenského fotbalového areálu a jeho zahrádka sousedí přímo s kabinami přišel na své malé derby v domácích slušivých papučích.
Druhá situace nastala při rozcvičení,kdy záložník Pavel Bartuška zapadl až po pás do jednoho zrádného bahnitého rigolu a vytáhnout ho musela až těžká technika (brankáři Dědek s Kotrčem).Nicméně ani jedna z těchto úsměvných věcí nenarušila soustředěnost olešnických fotbalistů což bylo znát hned od první minuty.
Celý první poločas se hrálo pouze na domácí polovině,ovšem gól z olešnických kopaček ne a ne přijít.Hráči Lokomotivy zahrozili pouze ze dvou brejkových situacích,které ale včas zastavila hostující obrana.Po několika nevyužitých gólových příležitostí z olešnické strany se tedy šlo do kabin za stavu 0:0.
O přestávce musel na hostující straně vystřídat pro zranění zad útočník Pavel Hezoučký a nahradil ho levonohý František Tuháček.
Ve druhém poločase se do hry zapojil už i domácí tým a několik slibných příležitostí bylo k vidění na obou stranách.Nutno podotknout,že vše nebezpečné jistil v olešnické brance s naprostým přehledem Ing.Kotrba.
V 60.minutě zastavil ve vápně slibně se rozvíjející šanci hostů domácí obránce pouze za cenu faulu a následovala jasná penalta.Faulován byl útočník Jílek a exekutorem pokutového kopu byl Radek Hanousek,který se nemýlil-0:1.
Další slibné šance olešnických hráčů zůstaly nevyužity až do 76.minuty.To se po rohovém kopu
P.Bartušky trefil nádherně hlavou přímo do šibenice domácího brankáře hostující obránce M.Krátký,který tak zaznamenal svoji první trefu v olešnickém dresu.-0:2.
Hosté mohli přidat ještě minimálně třetí branku,ale z několika dalších šancí se jim to už nepovedlo.Celkem čtyři gólové příležitosti zaznamenal v tomto zápase olešnický defenzivní štít jménem Jiří Hanousek.První byla "rána" pravou nohou,která jen těsně minula tyč domácího brankáře.Druhou příležitostí byla "dělovka" levou nohou,která tentokrát těsně minula rohový praporek.Třetí šancí byl krásný průnik do vápna při kterém J.Hanousek obešel tři hráče,ovšem na poslední chvíli mu byl míč lehce odkopnut k volnému R.Hanouskovi,který z rohu malého vápna vystřelil těsně vedle branky.Poslední gólová příležitost s pořadovým číslem čtyři byla nádherná hlavička při které olešnický realizační tým v čele s prezidentem a trenérem již strhával pozláto z šampaňského na oslavu,že se J.Hanousek konečně trefil,ovšem Suchovrbenský brakář byl proti a nevídaným zákrokem gólovou hlavičku vyškrábl.
Nicméně nejdůležitější bylo,že Olešník neinkasoval,navíc vstřelil dva góly a zaslouženě si tedy odvezl z Českobudějovické Lokomotivy důležité tři body.

Jílek(85.Pícha A.),Hezoučký.

Do dlouho očekávaného derby vstoupily oba týmy svižně a již ve čtvrté minutě viděli přítomní diváci,kteří si na tento zápas našli cestu v hojném počtu první branku.Jejím střelcem byl olešnický Pavel Bartuška,který nachytal zlivského brankáře střelou z přímého kopu-1:0.
Poté se domácí hráči nechali zatlačit na vlastní polovinu a doslova si koledovali o gól.
Ten také přišel a to ve 28 minutě,když domácí brankář Kotrba špatně rozehrál odkop od branky,který ještě stačila olešnická obrana s vypětím všech sil odkopnout.Ovšem z následného rychle rozehraného autového vhazování vznikla pohledná a hlavně gólová akce hostujícího celku-1:1.
Zdálo se,že tato branka zlivské fotbalisty takzvaně "nakopne",ale opak byl pravdou a odpovědí olešnických byl hned po čtyřech minutách gól na 2:1.
Jeho střelcem nemohl být nikdo jiný,než olešnický snajpr s modrou knížkou Radek Hanousek.
Tento mladý ostřelovač si na pažbu své pomyslé zbraně vyřezal gólový zápis s pořadovým číslem sedm a upevnil si tak pozici nejlépe mířejícího olešnického střelce.
V prvním poločase pak již branka nepadla a zlivský brankář si
tak mohl oddychnou,protože po jeho dvou nejistých zákrocích z olešnických centrů vždy hasil hostující stoper Míra Hanousek.
Nepříjemnou kaňkou prvních pětačtyřiceti minut bylo zranění hostujícího fotbalisty Flöringa,který musel odstoupit ze hry již ve 20 minutě pro zlomeninu nosu,kterou si přivodil v hlavičkovém souboji,kdy místo míče trefil hlavu olešnického záložníka Pojera.
Po výměně stran hovořila statistika držení míče jasně ve prospěch zlivských hráčů,nicméně mohutně bojující domácí fotbalisté se rvali o každý metr hřiště a vyráželi k nebezpečným brejkovým situacím.
V 68 minutě dokázal jeden z brejků přetavit v gól olešnický útočník Pavel Hezoučký,kdy z poza vápna vystal tvrdý projektil,který zlivský obránce stačil pouze tečovat a míč pak zapadl přesně pod břevno překvapeného hostujícího brankáře-3:1.
Zlivští hráči byli fotbalovější,ovšem pouze po vápno a za celý druhý poločas si nevytvořili jedinou gólovou příležitost.Domácí obrana dobře vedená kapitánem Rysem tak již ve druhém poločase neinkasovala.
Hráči Olešníka si tak nakonec připsali důležité a krásné vítězství,které si svojí bojovností a vůlí určitě více zasloužili.
Poděkování patří všem divákům až na přítomné hulváty z řad dříteňských a zřejmě podnapilých fotbalistů,kteří zjevně neunášejí to,že je dělí pouhé tři body od sestupových míst.

Část hymny po vyhraném zápase-poté došla baterie ve fotoaparátu

Další fotografie ze zápasu naleznete v Galerii
Českobudějovický deník:

Olešník v prestižním duelu porazil Zliv

Českobudějovicko - Hlasy trenérů se tradičně ohlížíme za minulým kolem fotbalové I. A třídy, v němž Olešník potvrdil v derby se Zliví pozici lídra skupiny B.

František Řezníček, trenér Olešníka: "Naše přání se vyplnilo - před nádhernou diváckou kulisou jsme viděli velmi kvalitní utkání a příjemné je, že jsme v něm zvítězili. Výhra se nerodila lehce, Zliv se představila jako jedno z nejlepších mužstev současné I. A třídy. Díky hráčské kvalitě měla v poli po celý zápas převahu, ale my jsme velmi dobře bránili. Hlavně ve druhé půli, kdy jsme soupeře nepustili do žádné šance, a jelikož se nám z brejků povedlo dávat góly, vyhráli jsme. Z toho mám velkou radost."

Roman Švec, trenér Zlivi: "Výsledek vypadá jasně pro Olešník, nicméně si myslím, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Olešník potvrdil, že má zkušené mužstvo, které dlouhodobě hraje na špici. V první půli nám narušilo koncepci hry zranění záložníka Flöringa. Ztratili jsme střed hřiště, což se potvrdilo na konci zápasu. Po fotbalové stránce jsme byli vyrovnaným soupeřem, možná jsme měli i více ze hry, ale bohužel jsme nebyli tak produktivní jako Olešník, který dal tři góly a zaslouženě vyhrál. Utkání splnilo očekávání - přišlo dost lidí, ani úroveň hry špatná nebyla. Pouze s výsledkem nemůžeme být spokojeni."