Březen 2010

Novinky...

27. března 2010 v 12:34 | Handy |  Zajímavosti:
Olešnický obránce Miroslav Krátký v pátek ráno informoval německou kancléřku Angelu Merkelovou na přetrvávající a hodně drsné kontroly českých řidičů ze strany německé policie. Politici o této problematice budou díky Miroslavu Krátkému také hovořit na summitu EU v Bruselu.
Německá policie začala po vstupu ČR do Schengenského prostoru kontrolovat české řidiče v příhraničních oblastech.Češi si stěžují na šikanu a proti jejímu postupu se několikrát na různých úrovních ohradili.
Jednou z obětí této šikany se stal také náš již jmenovaný spoluhráč,který řekl NE a proto se rozhodl promluvit přímo s německou kancléřkou.
Našemu redaktorovi se podařilo získat svědectví z dobře informovaného zdroje,jak probíhal mírumilovný výlet Míry Krátkého do Německa:
Na 280 km německé dálnice zastavilo pana Miroslava Krátkého stříbrné BMW 330i.
Z tohoto automobilu vyskočily dvě osoby v civilu.První osobou byl muž a druhou žena,kteří se hned prokázali služebními odznaky německé dálniční policie.
Když si Miroslav krátký pozorně přečetl z legitimací jejich jména,věděl,že je zle.
Jednalo se totiž o dvojici nesmlouvavých a velice tvrdých dálničních policistů:Semir Gerkhan-Anna Engelhardtová.
Semir nejprve prohledal řidiče,poté také jeho závozníka.Anna,kterou kolega neustále nazýval "šéfová" mezitím prohledávala vozidlo.
Největší zlo pro Míru Krátkého nastalo v okamžiku,kdy paní Engelhardtová objevila v útrobách proříznuté náhradní pneumatiky,která byla navíc pečlivě uschována pod několika balíky minerální vody Mattony tzv. "Antiradar".
Nejenom používání,ale také pouhé vlastnění tohoto zařízení je v Německu přísně zakázáno a trestá se v některých závažných případech dokonce doživotím.
Po tomto nálezu bylo panu Miroslavovi okamžitě zařízení,auto i závozník zabaveny a on sám byl převezen k tvrdému výslechu do Berlína,kvůli kterému ani nestihl úterní trénink.
Při výslechu prý byly použity stejné metody,které se používaly již za války ve Vietnamu a samotný výslech ukončila až pečlivá prohlídka všech tělesných otvorů.
Pan Miroslav Krátký poté musel zaplatit tučnou pokutu,jejíž hodnota zatím nebyla zveřejněna a na základě zaplacení této pokuty si pak mohl vybrat,kterou ze tří zabavených věcí chce vrátit.
Rozhodl se jak jinak pro automobil,takže Antiradar a spolujezdec jsou od té doby majetkem německé dálniční policie.
Čeští řidiči teď můžou doufat,že na základě schůzky Míry Krátkého s paní Merkelovou se daná situace zlepší a šikana čechů bude z německých dálnic odstraněna.
kraťas-merkelová
kobra elf


další trainingy

26. března 2010 v 19:28 | František Řezníček
Trénink je v pátek 2.4. od 17:00 hodin.

Po tréninku následuje 30 minutová brigáda.

(Zápas je v soobotu 3.4. od 16:30 hodin)
tl

Předkopná-zima 2010

21. března 2010 v 19:11 | Handy
Předkopná proběhla v poklidu,zúčastnil se jí zatím rekordní počet účastníků.
Řádně omluven byl pouze Míra Krátký (pro nemoc).Neomluveni byli tři hráči.
Kromě dobrého piva opět popíjel nejmenovaný fajnšmekr whisky.Ke společné konzumaci tohoto nápoje tentokrát násilím přinutil Mária (obsah Máriova žaludku po několika panácích správně vytušil,že "venku" je nějaká párty a tak se na nás "přišel" podívat...) a Miloše.
Hned při prvním ochutnání objednaného Jacka Danielse ukázal nejmenovaný znalec whisky všem přítomným svou vytříbenou chuť konstatováním,že tohle není Jim Beam...
Když už chtěl personál restaurace zavírat a dovolil nám poslední objednání,tak si každý z fotbalistů chytře objednal dvě piva.
Na závěr celé akce zazněly hymny,nejprve státní a poté olešnická.

(několik fotografií naleznete v Galerii,také bude dodáno pár videozáznamů)
a
Tohle je pánové VELKÁ HRA...

Příprava

21. března 2010 v 11:52 | Handy

TJ Olešník - SK Rudolfov

4:3 (2:2)

góly: R.Jílek-2,R.Hanousek (pen.),Kadlec

sestava: Dvořák(46.Kotrba),
Zrun,Rys,Bauer,Nýdl,
Maršán(46.Kadlec),Hanousek J.,Šíma,Pojer(80.Tvrzický ml.),
Hanousek R.,Jílek

Několik úvodních minut Olešník doslova prospal a dokonce to vypadalo,že zápas pro něho skončí debaklem,protože prohrával již 2:0.
Naštěstí se pak olešničtí fotbalisté vzchopili,otočili vývoj utkání a nasázeli svému soupeři čtyři branky.
Kaňkou na utkání byly tři obdržené a opět hodně laciné góly,poté výkon hlavního sudího "Rusa" a v neposlední řadě také několik hlupáků z řad hostujícího celku.
Doufejme,že s Rudolfovem už k žádnému "přátelskému" zápasu nedojde.
Pozitivním prvkem utkání bylo nasazení Radka Hanouska na jeho ideální pozici,to jest do útoku,kde jak se dalo očekávat odvedl maximum a předvedl tak svůj nejlepší výkon v zimní přípravě.
Navíc si tento "kliďas" v olešnickém dresu připsal do Kanadského bodování dva body.
První za krásnou asistenci u branky M.Kadlece a druhý bod za gól,který dal jak jinak,než ze standardní situace,v tomto případě z penalty.
V dobrém světle se opět ukázal střídající mladíček Kadlec,naopak se znovu ukázalo,že Olešník nemá alternativu za zraněného bojovníka Pavla Bartušku.
V utkání ještě pro zranění chyběl klasický pravý záložník Pavel Hezoučký.
Doufejme,že oba tito švagři se dají do mistrovského zápasu dopořádku,protože ve hře očividně chybějí.
Svou střeleckou formu potvrdil v tomto zápase dvěma zásahy nestárnoucí celník Rosťa Jílek,snad mu tato fazóna vydrží až do jím avizovaného konce fotbalové kariéry.
Leškatréninky+brigáda

15. března 2010 v 17:42 | Výbor+František Řezníček

!!! V sobotu 20.3.2010 se od 9:00 hodin koná brigáda na olešnickém hřišti !!!

!!! účast všech dorostenců a ostatních hráčů nutná !!!


SOBOTA 20.3. 2010 od 17:00 hod.

TJ Olešník - SK Rudolfov

(přátelák)

!!! Po zápase následuje oblíbená PŘEDKOPNÁ !!!!
V resturaci U Tří sedláků ČB.
podrobné info pro účastníky a nebo pro zvědavce:

Opět platí pravidlo: Kdo nemá zaplaceny pokuty-nemá právo hodovat s týmem...

Přátelák

13. března 2010 v 11:26 | Handy
sobota 13.3.2010 od 17:15 hod.-UMT Hluboká

TJ Olešník - JD Vodňany

2 : 1 (2:0)

góly: M.Nýdl,R.Hanousek

sestava: Kotrba(46.Dvořák),
Zrun,Rys,Bauer(46.Krátký),Nýdl,
Hanousek R.,Hanousek J.,Šíma,Pojer(46.Maršán),
Hezoučký,Jílek.

Sobotní podvečer ukázal přítomným divákům na umělé trávě v Hluboké nad Vltavou další vítězný zápas Olešníku proti účastníkovi krajského přeboru.Poraženým týmem bylo tentokrát mužstvo z Vodňan.
Tento zápas sice nepřinesl příliž líbivý fotbal,ale několik pohledných akcí především olešnických fotbalistů přeci jen k vidění bylo.
První gól dokonce zaznamenal levý obránce Olešníku Martin Nýdl,který po vybojování míče na vlastní polovině ke svému zděšení zjistil,že mu žádný spoluhráč nenabíhá a tak se vydal na krásný individuální průnik přes několik hostujících hráčů.Tento svůj sobotní výlet zakončil krásným gólem,což jistě ocení v podobě prémií i jeho nový šéf.
Vodňany si za celý zápas nedokázaly vytvořit jedinou vážnější šanci,naopak Olešník spálil několik vysloveně gólových akcí.
Týmu z malé fotbalové vesničky se tentokrát příliš nedařilo kombinovat a proto poměrně dost situací končilo nepřesnou přihrávkou.
Na tento úkaz mohl mít vliv mimo jiné i tzv."Úterní test",který si na své svěřence připravil kouč František Řezníček.Po této drsné zkoušce,která byla až do úterka testována pouze na elitních složkách armády ČR se dokonce někteří členové fotbalového kádru rozhodli pro osvobození v podobě ročního hostování v jiném celku.
První zajímavostí zápasu bylo,že olešnický navrátilec po ukončení hráčské kariéry Pavel Hezoučký dostal na hřišti opět volnost a stal se tak po Lionelu Messim dalším fotbalistou,který má možnost pohybovat se po hrací ploše pouze dle svého instinktu.
Druhou zajímavost a zároveň nový rekord zaznamenal nejlepší řidič z olešnických fotbalistů Radek Hanousek,kterému se opět podařilo vstřelit gól z přímého kopu.
Tato branka pro něho znamenala v této zimní přípravě zářez na pomyslnou pažbu s pořadovým číslem šest v sedmi odehraných zápasech.
Na tom by samozřejmě namuselo být nic zvláštního,kdyby však všechny branky nevstřelil pouze ze standardních situacích (3 pen.+3 přímé kopy),což se zatím žádnému fotbalistovi z 600 000 hráčů z téměř 4 000 klubů hrajícího pod hlavičkou ČMFS v zimní přípravě nepodařilo!
Dočká se Radek Hanousek konečně gólu ze hry?Vrátí se po zranění Pavel Bartuška ml?Vyhraje Olešník po návratu Jiřího Hanouska z dovolené i pátý zápas v pořadí?Dostane Mário zvaný "Márv Čakovec Výbrus" přidáno?Odpovědi nejen na tyto otázky se mohou fanoušci TJ Olešník dozvědět již příští sobotu v přátelském utkání proti týmu SK Rudolfov.

Halový turnaj st.přípravek-Týn n.Vlt.

9. března 2010 v 21:17 | Handy
Velkým úspěchem skončil turnaj "Týnské ligy st.přípravek roč. 99" pro olešnické mladíky.
Naše přípravka se umístila v kvalitně obsazeném turnaji na krásném druhém místě.
Dalším velkým úspěchem bylo ocenění pro nejlepšího hráče celého turnaje,které získal nadějný olešnický talent Pavlík Hezoučký (ml.).
Olešnická přípravka si vybojovala v prvním kole postup do skupiny o konečné 1.-5.místo.
V této skupině dokázali porazit Veselí 4:0,Zliv 3:1,poté následovala těsná porážka od budoucího vítěze celého turnaje MAS S.Ústí v poměru 1:2.
Malým nešvarem se staly olešnickým závěrečné zápasy,což se potvrdilo i s Loko Č.B.,kdy naši mladí borci dostali vyrovnávací gól na 2:2 pouhé tři vteřiny před závěrečnou sirénou.
Určitě je potřeba zmínit,že kromě výtečného umístění předváděla olešnická přípravka pohledný fotbal a u některých gólových akcí dokonce přítomní diváci aplaudovali vestoje.Uznání v tomto směru stoprocentně patří trénérům Pavlu Hezoučkému a Pavlu Bartuškovi,pod jejichž vedením tito mladí kluci až neuvěřitelně fotbalově rostou.Škoda jen,že do dorostu a následně do "A" týmu je z přípravky hodně letitá cesta,protože kvalitní odchovance olešnický fotbal potřebuje jako sůl.Nicméně kluci musejí samozřejmě dál poctivě a tvrdě trénovat,aby to ve fotbale dotáhli co možná nejdále.A jak už ukázal David Lafata - i z malého Olešníka se dá dostat nejen do první ligy,ale i do reprezentace...
Již zmíněným vítězem týnského turnaje se stala přípravka MAS S. Ústí,což se dalo předem očekávat,protože co se týče zázemí tohoto klubu,tak mu ostatní oddíly nemohou konkurovat.

Pozn.red.(Zítra možná přineseme krátký rozhovor s trenéry úspěšné olešnické přípravky,dnes se totiž nepodařilo našemu redaktorovi tyto dva vytížené "kouče"zastihnout)

Video

6. března 2010 v 14:24 | Youtube.com/NIKEFOOTBALL.CZ
Olešnický fotbalista Pavel Hezoučký možná i díky novému sestřihu (5 mm) účinkuje společně s F.Torresem v reklamě na kopačky od společnosti Nike.

Přípravný zápas

5. března 2010 v 16:53 | Handy
Čtvrtek 4.3.2010 zač.19:00 hodin UMT Hluboká

Olympie Týn n.Vlt. - TJ Olešník

1:3 (0:2)

góly: Hezoučký,Hanousek R. 2 (1 z pen.)

sestava: Dvořák(46.Kotrba),
Zrun,Rys,Bauer(46.Krátký),Nýdl(46.Pícha),
Hanousek R.,Hanousek J.,Šíma,Pojer,
Hezoučký(46.Kadlec),Jílek(46.Maršán)

Gólové situace:
0:1 - Na přímý kop R.Hanouska stihl reagovat týnský brankář pouze pohledem.
0:2 - Autové vhazování na polovině soupeře si zpracoval R.Jílek,s nahrávkou na unikajícího J.Hanouska chvilku otálel,ale poté přeci jen nahrál. J.Hanousek již bráněný Z.Hrdinou zasekl míč na velkém vápně a krásnou patičkou vyzval ke střele útočníka Hezoučkého,který lahodnou nabídkou nepohrdl a zaznamenal tak svůj první gól v letošní zimní přípravě.
1:2 - Špatně odkopnutý míč z vápna,průnik týnského záložníka přes několik bránících hráčů a následná střela "kuchlem" na bližší tyč znamenala gól.
1:3 - J.Hanousek ideální přihrávkou našel ve vápně Kadlece,který byl po chytré kličce zcela jasně faulován a následný pokutový kop s přehledem proměnil R.Hanousek.

Gólové šance:
Olešník:
M.Pojer dvakrát zcela osamocen ve vápně,dvakrát střela zcela mimo branku.
R.Hanousek byl na půlce jasně faulován týnským stoperem BlÜmlem ,ale kupodivu všech přítomných (včetně rozhodčího,který údivem vdechl píšťalku) faul s vypětím všech sil ustál a řítil se ze strany sám na brankáře.Gólmana se snažil obstřelit,ovšem povedlo se mu obstřelit i brankovou konstrukci.
Týn:
Gól hlavou (za stavu 1:3),který nebyl uznán pro údajný faul na brankáře Ing. Kotrbu.