Duben 2010

Další rozhovor z Davidem Lafatou

Odkazujeme na další rozhovor s Davidem Lafatou ze serveru Eurofotbal.cz,ve kterém David Lafata nezavrhuje nápad,že když získá korunu pro krále střelců tohoto ligového ročníku,tak se vrátí zpět do týmu TJ Olešník.

Jílek,Hanousek R.

První poločas zápasu přinesl hned několik gólových příležitostí.
Šance domácích likvidoval s přehledem olešnický brankář Dvořák,naopak dvě šance hostí neproměnil J.Hanousek.Obě tyto gólové příležitosti byly po standardních situacích.
V první šanci dorážel J.Hanousek z blízkosti pouze do brankáře a ve druhé se mu nepodařilo "donést" centrovaný míč do domácí sítě.Poločas proto skončil bez branek.
Druhá polovina zápasu začala tlakem hostujícího celku,ovšem bez náznaku gólové příležitosti.
No a jak to ve fotbale chodí,tak v 78.minutě se domácí tým dostal po chybě obránce snad teprve podruhé ve druhé půli na polovinu hostí a byl z toho gól,který padl z dobře kopnutého přímého kopu-1:0.
Olešník hru otevřel a za dvě minuty dostal po brejku gól na 2:0.
Hosté si na hrozném terénu za celý zápas nedokázali vytvořit gólovou příležitost,která by vyplynula přímo ze hry.Ve druhém poločase to bylo snad až nemožné,neboť praporek pomezního rozhodčího šel dolů až se závěrečným hvizdem.Hlavní sudí také moc dobře věděl,kdo je domácí a neudělil hned několik jasných žlutých karet buď za zakopnutí míče v přerušené hře,nebo za stržení za dres před pokutovým územím.
Nicméně je třeba poučit se z chyb a na tento zápas co nejrychleji zapomenout.
Ještě také můžeme doufat,že se fotbalové štěstí od nového vedoucího týmu 1.A sk.B po snad až trapném prohlášení,že jsou zachráněni konečně odkloní.

(foto ze zápasu od V.Dvořáka naleznete v Galerii)

Jílek,Hanousek R.(90.Rejdal).

V brance domácích se tentokrát představil M.Dvořák,který za celý zápas neudělal žádnou chybu,navíc předvedl několik kvalitních zákroků a byl tak zaslouženě vyhlášen Mužem zápasu,za což obdržel volnou vstupenku na disco Chvalešovice.
V prvním poločase měli největší šanci ke vstřelení gólu hosté a to hned v úvodních minutách po rohovém kopu.Ovšem již zmiňovaný brankář Dvořák předvedl reflexivní zákrok alá čaroděj Vaniak a míč vyrazil na roh.
Olešničtí za první pětačtyřiceti minutovku hosty z Dačic vážněji neohrozili.
Ve druhém poločase to bylo se šancemi domácích o poznání lepší,hlavně když hned tu svoji první přetavil v gól mladík Kadlec.Branka padla po dobrém centru a krásném zakončení přesně pod břevno dačického brankáře.
Další stoprocentní šanci měl olešnický záložním Šíma,který se po ose Hanousek J.-Jílek ocitl sám před hostujícím brankářem,ovšem místo branky trefil vybíhajícího dačického golmana.
Uklidňující druhý gól mohl přidal R.Jílek,ovšem toho zastavil faulem těsně před vápnem hostující stoper a i přes to,že by olešnický forvard běžel již sám na brankáře,tak se k údivu všech přítomných obešla celá situace bez jakékoliv karty.
Olešničtí fotbalisté měli také možnost skórovat ze tří přímých kopů,ovšem tentokrát se jejich exekutorům střely příliš nepovedly.
No a když se neujmula ani jedovatá střela domácího navrátilce do sestavy Pavla Bartušky,kterou hostující brankář senzačně vyškrábl na rohový kop,tak zápas skončil 1:0 pro Olešník.

Video na počest Kadliho-střelce jediného olešnického gólu.

ČBD: František Řezníček, trenér Olešníka: "Bylo to upracované vítězství - ještě pořád to herně není to, co bychom si představovali, chybí nám lehkost z podzimu. Ale body se pochopitelně cení a my jsme rádi, že jsme vyhráli. Zápas to byl, myslím, vyrovnaný, bojovný, šancí moc nebylo, ale my jednu proměnili, a proto jsme vyhráli."

Rozhovor s Davidem Lafatou

David Lafata chce s Jabloncem hlavně do evropských pohárů

Jedním ze strůjců vítězství fotbalistů Jablonce v 24. kole první ligy v Mladé Boleslavi byl střelec první branky David Lafata.
Na hrotu útoku hostujícího celku byl sám, ale důrazem a fotbalovým umem hodně zaměstnával domácí obranu. Svým gólem pak udržel Jablonec v boji o titul, sám však chce hlavně s týmem postoupit do evropských pohárů, kam se jde z prvních tří míst.
"Hráli jsme sice na jednoho útočníka, ale důležité bylo, že ostatní mě doplňovali. V prvním poločase to bylo super, ve druhém jsme už více bránili a nebyl prostor ke kombinaci. Ale měli jsme brejky, šance na třetí gól a tím by bylo hotovo," řekl osmadvacetiletý útočník s reprezentačními zkušenostmi.
Svůj gól považuje za důležitý. "Měli jsme pár šancí, které jsme ale neproměnili, takže bylo dobře, že to tam konečně spadlo. A druhý gól Kovaříka byl zase uklidňující," řekl Lafata, pro něhož to byla již 53 ligová trefa.
Myslí si, že soupeře ničím nepřekvapili. "Spíše jsme hráli to svoje a docela nám to šlo. Výhra venku a tři body jsou cenné. Brali bychom i bod, ale chceme hrát o evropské poháry, proto ty tři jsou velmi hezké. Teď když všechno vyhrajeme, tak poháry uhrajeme. Snažíme se koukat na sebe, okolo sebe to příliš nesledujeme," řekl Lafata.
Do zápasu šel Jablonec prý s tím, že bude hrát trpělivě. "Nepočítali jsme, že se dostaneme do tolika šancí. Prostě jsme hráli na gól až přišel. Ideální by ale bylo, kdyby to tam padlo hned z první šance," zdůraznil jablonecký útočník.
Ve hře o pohárovou evropskou účast je Jablonec i v Ondrášovka Cupu, kde v semifinále narazí na vítěze duelu mezi Spartou a Slavií. "V semifinále již nebylo z čeho vybírat a pokusíme se přes pražský celek přejít. Chceme do pohárů a je jedno či to bude z ligy nebo z poháru. Za tím cílem jdeme," řekl Lafata. "V lize je ještě šest kol, v poháru tři zápasy. Cesta je stejně těžká z obou soutěžích, a pokud žijeme na obou frontách, tak by bylo škoda něco vypouštět," dodal Lafata.

Jílek,Hezoučký

Převážná většina olešnických hráčů dorazila na zápas až ve druhém poločase (někdo dokonce nedorazil vůbec),ale to už domácí vedli 2:0,když oba góly padly po standardních situacích.
Čtyřdvorští měli ješte za stavu 0:0 výhodu pokutového kopu,kterou poslal její exekutor přímo do pravé tyče Kotrbovi branky.Názory na penaltu se liší,dle mého názoru nebyla-útočící hráč si zasekl míč před J.Zrunem,který prolétl ven ze hřiště a při přeskakování útočící hráč zakopl nártem o hlavu ležíciho obránce.Hlava obránce byla sice v tu chvíli ještě ve vápně,ale míč měl útočící hráč před sebou.Mimochodem obránce musel o poločase střídat,má slabý otřes mozku a zablokovanou krční páteř.
Ve druhém poločase většina olešnických hráčů začala bojovat a bylo z toho alespoň vyrovnání.
Škoda,že Olešník nevstřelil branku dříve-největší možnost měl čtvrt hodiny před koncem zápasu J.Hanousek,když po rohovém kopu hlavičkoval pouze do domácího brankáře.Ovšem těžko říci,jestli by to k obratu skutečně vedlo.Do základní sestavy se jen díky zranění M.Pojera dostal mladík Kadlec,který rozhodně nezklamal (mluvíme o druhém poločase v prvním se nadařilo vůbec nikomu) a navíc krásným centrem nahrál na první gól olešnických.
Pro oko diváka to byl rozhodně hrozný fotbal na hrozném terénu.

(Fotografie z utkání vytvořené V.Dvořákem naleznete v Galerii)

Dobře postavené tyče Ing. Kotrby

další výsledky: (některé hodně překvapivé)

Hanousek R.(85.Krátký),Jílek

1.Gól - Za vápnem hlavičkoval J.Hanousek na R.Jílka,který si míč pustil a sólo na brankáře s přehledem proměnil. (hlavičce se chytře vyhnul J.Bauer a pomohl tím ke gólu)

2.Gól - Po rohu R.Hanouska skóroval nekompromisně hlavou J.Bauer a potvrdil tak svojí báječnou střeleckou formu z několika posledních tréninků.

Sokol S.Ú. - Novosedly 4:1
(snímky ze zápasu,které vytvořil V.Dvořák naleznete v Galerii)

Konec zimní přípravy

1. dubna 2010 v 19:14 | Handy |  Zajímavosti:
Během přestávky mezi fotbalovým podzimem a jarem rozhodně olešničtí fotbalisté nezaháleli.Absolvovali totiž dlouhou a tvrdou zimní přípravu.
Celou tuto akci představil začátkem prosince trenér František Řezníček pod názvem "Ruská Zima".
Začalo to 3.12. 2009 Spinningem,na který hráči docházeli jednou týdně.Celkově došlo k sedmi "výletům na kole" a ujelo se několik stovek kilometrů.
Při těchto jízdách získal zelený trikot za sprintérskou část Ing.Kotrba (skvěle dupal do pedálů).Puntíkovaný,tedy vrchařský dres ukořistil Pavel Hezoučký (jel stejnou rychlostí do kopce jako z kopce).Žlutý trikot pro celkového vítěze si rozdělili Pavel Bartuška a Jiří Hanousek (nejvíce účastí).
Kromě Spinningu se také hodně běhalo a do bájných sta uběhnutých kilometrů toho olešnickým hráčům opravdu mnoho nechybělo.
Tým TJ Olešník se také účastnil druhého ročníku Hlubocké zimní ligy.
Na tomto turnaji odehrál mančaft sedm zápasů (3x výhra,1x remíza,3x prohra) s celkovým skóre 15:17 a v konečném pořadí se umístil na devátém místě.
Poté ješte následovaly tři přátelské zápasy,které Olešník vždy dokázal vyhrát (2x proti týmu z KP).
V těchto zápase nastříleli olešničtí 9 branek a 5 jich inkasovali.
Celkově tedy bylo v přípravě odehráno 10 zápasů s celkovým skóre 24:22.
Nejlepším střelcem se stal se sedmi terfami v osmi odehraných zápasech Radek Hanousek,kterému se však nepodařilo vstřelit ani jednu branku ze hry.
Hráči si během zimní přípravy také jednou vyzkoušeli trénovat každý den v týdnu včetně neděle+sobotní zápas.
Nejvíce tréninků absolvoval rovněž Radek Hanousek,těsně za ním se umístil kouč František Řezníček.
Ještě nesmíme zapomenou zmínit tzv. "úterní test",který trenér naordinoval svým svěřencům a který až do onoho úterý směl být používán pouze při fyzických testech speciálně vycvičených vojenských jednotek.
Trenér František Řezníček byl dle svých slov s účastí a s celkovou "Ruskou Zimou" spokojen.

Doufejme,že se tvrdá dřina olešnickým hráčům vyplatíí v tom smyslu,že budou skvěle fyzicky připraveni,že budou předvádět pohledný fotbal a hlavně,že budou porážet své soupeře.První jarní kolo začíná tuto sobotu 3.4. 2010 a olešničtí fotbalisté přivítají na svém hřišti (jestli to vůbec správce povolí) od 16:30 hodin tým Branic,neboli Milevsko "B".