Květen 2010

24.kolo

30. května 2010 v 21:39 | Handy |  Zápasy 2009/2010
Olešník vyhověl žádosti týmu SK Zliv o přeložení zápasu ze soboty na neděli 6.6.2010 .

(Důvod žádosti: údajně by prý Zliv měla v sobotu k dispozici málo hráčů)

Zliv poté nevyhověla žádosti Olešníku o sehrání zápasu v dřívějším čase.

Utkání 24.kola SK Zliv - TJ Olešník se tedy bude hrát v neděli 6.6. 2010 od 17:00 hodin.

!!! Důležité !!!

Každý kmenový hráč TJ Olešník je povinen přinést svou fotografii (na doklady)
z důvodu výměny registraček.

Na zadní stranu fografie napíše každý své jméno,příjmení a rodné číslo.

Fotografie se odevzdá Handymu,který je poté doručí výboru.

Fotografie se Handymu odevzdají nejpozději v neděli 6.6.2010 (na zápase ve Zlivi)

Hanousek R.,Pojer

V tomto zápase Olešník nastoupil hned bez tří hráčů základní sestavy,což bylo jistě na předvedené hře znát.V remízovém utkání,ze kterého musely přítomné diváky bolet oči byl šťastnější tým z Lišova,který dokázal vstřelit v 80.minutě rozhodující gól.
Do vedení šli v prvním poločase hosté,když po chybě na levé straně obrany odcentroval útočící hráč před bránu míč,který prošel přes celé malé vápno a do zcela odkryté branky ho ve skluzu s přehledem zasunul domácí záložník Milan Maršán-0:1.
Olešníku se podařilo záhy vyrovnat,když po centru R.Hanouska hlavičkoval přesně útočník Pojer-1:1.
Po změně stran byla k vidění pouze jedna gólová příležitost,v níž se ocitl po rohovém kopu domácí obránce Bauer.Ovšem zcela osamocen hlavičkoval mimo odkrytou část branky.
Lišov vstřelil gól po nepodařeném útoku olešnických hráčů a následném snad až nepochopitelném faulu kousek od pravého rohu domácího velkého vápna.Po tomto faulu následoval přímý kop směřující ze strany do malého vápna a na jeho konci hlavičkoval trestuhodně neobsazený lišovský hráč přesně za záda domácího brankáře Dvořáka-1:2.Na tento centr se nepochopitelně dokonce nikdo z bránících hráčů neobtěžoval ani vyskočit.
Nezbývá,než doufat,že hráči,kteří chyběli budou k posledním třem zápasům již k dispozici.

Turecko-Česko 2:1
První zápas v USA se našim fotbalistům vůbec nepovedl a prohráli v něm s Tureckem v poměru 1:2.
Čeští reprezentanti začali svého soupeře zlobit až od 63. minuty.Nutno poznamenat,že právě v 63.minutě přišel na hřiště jablonecký útočník David Lafata,který střídal Ondřeje Mazucha společně se slávistickým záložníkem Milanem Černým,který nahradil Martina Fenina.
Oba tito čerství hráči naši hru oživili a druhému jmenovanému se dokonce podařilo vstřelit gól.
Touto brankou tak alespoň ukončil čekání,neboť česká reprezentace nevstřelila do té doby gól již dlouhých 350 minut.
Doufejme,že se v následujícím zápase našim fotbalovým reprezentantům povede o poznání lépe.
Druhé utkání se hraje v Hardfordu ve středu 26.5.2010 od 02:00 SEČ.
Naším soupeřem bude domácí výběr USA,který se na rozdíl od nás může těšit na blížící se šampionát v Jihoafrické republice.

Závěrem máme vzkázat všem olešnickým hráčům a fanouškům,že Lafimu se v USA docela líbí,že tam mají fakt vysoké paneláky,že se na letišti setkal s Davidem Beckhamem a,že Vás (Lafi) všechny pozdravuje.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
aktualizováno

USA-Česko 2:4
Čeští fotbalisté ukončili sérii porážek a v Hartfordu zvítězili nad týmem Spojených států 4:2 brankami Sivoka, Poláka, Fenina a Necida. V zápase s účastníkem mistrovství světa Češi otočili nepříznivý vývoj, vyhráli poprvé od loňského října a také poprvé od nástupu trenéra Michala Bílka.David Lafata odvedl v tomto zápase opět kvalitní výkon.Dokonce se mu podařilo vstřelil gól,který však mexičtí rozhodčí neuznali pro domnělý ofsajd.V 59. minutě si to však jablonecký útočník vynahradil,když našel přesným centrem před brankou nabíhajícího Poláka,který ideální gólovou přihrávku zakončil z blízka gólem. V 67. minutě vystřídal Davida Lafatu zřejmě "otrávený" Tomáš Necid.
K výhře a k dobrému týmovému výkonu gratulujeme.

Hanousek R.(75.Maršán),Jílek

Do utkání vstoupili lépe hosté,když se hned v první minutě trefil ukázkově z přímého kopu Pavel Bartuška-1:0.
 Poté bylo k vidění několik příležitostí na obou stranách,přičem Olešník měl dvě vysloveně gólové šance,které však nedokázal přetavit ve druhou uklidňující branku.
Trest pro hosty přišel v poslední minutě prvního poločasu,kdy po špatném odhlavičkování míče střílel osamocený domácí hráč z malého vápna a terfil se přesně k pravé tyči olešnického brankáře Dvořáka-1:1.
Druhý poločas přinesl spíše upracovaný fotbal s řadou nepřesností na obou stranách.Největší gólová šance druhé půle přišla v 85.minutě z hlavičky domácího fotbalisty.Ovšem olešnický brankář Dvořák své mužstvo opět podržel a míč dokázal reflexivně vyrazit nad branku.
Zbytek zápasu nabídl už pouze několik zbytečných faulů a také nesmyslných protestů domácích hráčů,kteří se nechali hloupě zblbnout od několika místních idiotů sedících na tribuně,nebo za plotem.

Lafi druhý v tabulce střelců GL 2009/2010

16. května 2010 v 19:40 | Handy,ČTK,EuroFotbal.cz,Česká televize |  DAVID LAFATA
David Lafata skóroval i v posledním kole letošního ročníku první fotbalové ligy a stal se tak společně s Markem Kuličem druhým nejleším střelcem Gambrinus ligy pro sezonu 2009/2010.
Oba hráči si připsali 11 gólových tref.
První místo obsadil olomoucký Michal Ordoš,který vstřelil pouze o jednu branku více.
David Lafata mohl v posledním zápase dokonce s Michalem Ordošem srovnat skóre vstřelených gólů,ovšem proti pak bylo břevno českobudějovického brankáře Kučery (viz. video níže).
Pro Davida Lafatu a jeho Jablonec byla určitě tato sezona velice úspěšná,neboť v konečné tabulce obsadili možná až nečekané nicméně určitě zasloužené druhé místo,když o pouhý jeden bodík zaostali za pražskou Spartou.
V úterním finále Ondrášovka cupu podlehl Jablocec týmu FC Viktoria Plzeň v poměru 1:2,přičemž Lafi v tomto zápase odvedl opět maximum a vstřelil i jediný gól svého týmu.
Jak jsme již informovali,takDavid Lafata ve čtvrtek odletá s českou fotbalovou reprezentací do USA na dva přátelské duely.

Hanousek R.(80.Maršán),Jílek(84.Bauer)

I přesto,že v televizi probíhala živě bitva o mistrovský titul,tak si na sobotní derby mezi Olešníkem a Dřítní našla cestu slušná divácká návštěva.
Zápas začal z obou stran opatrným fotbalem a žádný z mančaftů nechtěl udělat chybu.První gólová příležitost olešnických hráčů přišla ve dvacáté minutě a proměnil ji obránce J.Hanousek,který po přiťuknutí P.Bartušky prostřelil dříteňského brankáře-1:0.
Do konce poločasu si olešničtí fotbalisté vypracovali ještě dvě gólové šance,které však brankou neskončily.Hostující hráči hrozili převážně z brejků,nebo ze standardních příležitostí,které však byly většinou z větší vzdálenosti.Nicméně v prvním poločase již další branka nepadla.
Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči a v 55.minutě vstřelil po nahrávce J.Hanouska útočník R.Hanousek svůj první gól-2:0.
Třetí branku olešnických fotbalistů vstřelil po ose J.Hanousek-P.Hezoučký opět forvard R.Hanousek,který se divákům prezentoval ve zbrusu nové čelence,kterou dostal darem od trenéra F.Řezníčka-3:0.
Čtvrtá branka padla opět po stejné ose a krásném centru agilního záložníka P.Hezoučkého,střelcem se tentokrát stal mladý J.Kadlec,který je v olešníku na hostování-4:0.
Pátý gól domácích padl znovu po centru,kdy hlavičkoval P.Bartuška a odražený míč zpět na malé vápno dopravil do sítě záložník M.Šíma-5:0.
Hosté hrozili stejně jako v prvním poločase z brejků,které však odrážela dobře fungující domácí obrana.Dřítenští fotbalisté zahrávali několik rohových kopů a dokonce i přímý kop z hranice vápna.Míč z této slibné pozice však poslal na štěstí pro olešnické jeho exekutor nad branku s jistotou chytajícího M.Dvořáka.
Diváci si v tomto utkání určitě přišli na své,protože byl k vidění dobrý zápas na kvalitním hřišti,okořeněný pěti góly,které vždy padly po krásných kombinačních akcí domácích fotbalistů.
Za zmínku určitě stojí i dobrý výkon rozhodčího,který nijak neovlivňoval průběh hry a pískal rovinu.Nutno ocenit i to,že se hostující hráči i za nepříznivého stavu snažili kombinovat a vyrážet k protiútokům.
Olešník v tomto zápase konečně bojoval jako jeden tým.
Doufejme,že dobrý výkon z tohoto utkání pomůže olešnickým fotbalistům odrazit se opět k dobrým výsledkům a,že budou hráči nadále bojovat a předvádět kvalitní hru.
(foto ze zápasu od V.Dvořáka naleznete v Galerii)

15. května 2010 v 13:01 | Handy |  Zajímavosti:
Dalším krokem obránce Miroslava Krátkého,který je momentálně v Olešníku na hostování z K. Újezdu bude přestup do svazku manželského.

Míra se ožení se svojí největší fanynkou dne 4.6. 2010 v 11:30 hod. SEČ
v Hluboké nad Vltavou.

(Dle Kraťasových slov jsou na tuto slavnostní událost srdečně zváni všichni dosavadní spoluhráči a fanoušci.Druhým dechem však Míra nezapomněl zdůraznit,že hned v sobotu je mistrák...)

My všichni z olešnického fotbalového klubu přejeme novomanželům do společného života mnoho štěstí!!!

Kraťasův spolupracovník,spoluhráč a kamarád v jedné osobě Milan Maršán,který už mimochodem nějaký čas "v chomoutu" působí k tomuto přání dodává: "Kraťas,pořádně si svatbu užívej,ženíš se maximálně dvakrát,třikrát za život..."
oznámení
Veškeré info o této svatbě naleznete na níže uvedené adrese.

vše při starém

11. května 2010 v 20:20 | jihočeskýfotbal.cz
Odkaz na článek o našem dalším soupeři (zejména předposlední a poslední pasáž je zajímavá,ale pro již zasvěcené však nikterak překvapivá)

Lafi opět v nominaci ČR

11. května 2010 v 19:54 | Handy,Eurofotbal.cz,ČTK |  DAVID LAFATA

David Lafata v nominaci na americké turné s českou fotbalovou reprezentací

Nominace české reprezentace na přípravná utkání v USA:

Brankáři:
Petr Čech (Chelsea),Jaroslav Drobný (Hertha),Jan Laštůvka (Dněpropetrovsk).

Obránci: David Limberský (Plzeň),Ondřej Mazuch (Anderlecht),Ondřej Kušnír (Sparta),Marek Suchý (Spartak Moskva),Tomáš Sivok (Besiktas).

Záložníci: Libor Sionko (Sparta),Tomáš Hübschman (Šachtar Doněck),Mario Holek (Dněpropetrovsk),Daniel Pudil (Genk),Jan Morávek (Schalke),Jaroslav Plašil (Bordeaux),Jaroslav Černý (Slavia),Milan Černý (Slavia),Jan Polák (Anderlecht),Rudolf Skácel (Larissa).

Útočníci: Martin Fenin (Frankfurt),David Lafata (Jablonec)(v mládí Olešník),Tomáš Necid (CSKA Moskva),Lukáš Magera (Temešvár).
Za moře odlétá česká reprezentace 19. května.
v Americe se utká:
22.5. od 18.30 SEČ v New Jersey s Tureckem.
Po zápase se přesune do Hartfordu, kde nastoupí 26. 5. od 2 hodin SEČ proti domácímu týmu USA.

Jedna z několika otázek na reprezentačního trenéra Michala Bílka zněla takto...

Za moře berete ovšem i několik hráčů, kteří v reprezentaci už figurovali a pár startů nasbírali. Teď jim dáváte novou šanci...

A zde je část jeho odpovědi,která nepotřebuje komentář...

...Jablonecký Lafata je ve výborné formě a ze všech hráčů naší ligy si zaslouží nominaci nejvíc. Už proto, že dvě šance mu stačí na to, aby dal gól...
Kromě nominace ČR je David Lafata s Jabloncem i ve finále poháru ČMFS.

Hanousek R.,Jílek

Do utkání vstoupili lépe hosté a vytvořili si několik gólových příležitostí.Jednu z nich dokázal přetavit v gól záložník Pavel Hezoučký- 0:1.
Opět následovalo několik dalších olešnických šancí.Nejprve nedokázal protlačit R.Jílek míč před odkrytou branku na nabíhající spoluhráče,poté tvrdá střela M.Nýdla pouze olízla tyčku domácího brankáře.
Pak si vzali slovo domácí a po velice neobvyklé chybě na levé straně zálohy a další chybě v obraně Olešník poprvé inkasoval- 1:1.
Ke konci prvního poločasu přidalo Veselí opět po chybě Olešnických druhý,tentokrát vedoucí gól- 2:1.
Nutno poznamenat,že domácích se také dostali do několika šancí,které však likvidoval brankář M.Dvořák.
Druhý poločas se mi hodnotí velice těžko,protože byl opět hrubě ovlivněn hlavním a pomezním rozhodčím.Olešnický Pavel Hezoučký vstřelil hlavou po centru vyrovnávací gól,přiněmž míč zcela evidentně překonal celým svým objemem brankovou čáru,ale odrazil se snad od drnu zpět z branky ven.
Ovšem pomezní rozhodčí poradil hlavnímu,ať branku neuznává.Poté následovaly dva velice ostré fauly nejprve na hostujícího obránce Nýdla a poté na olešnického brankáře Dvořáka,ovšem ani za jeden minimálně tmavě žlutý faul se karta neudělovala.
Tato výpomoc a také otevřená hra hostí vyhovovala domácím fotbalistům,kteří se stáhli na vlastní polovinu a když zrovna nepoléhávali,tak vyráželi k nebezpečným brejkům.
Korunu svému výkonu pak nasadil již zmiňovaný pomezní rozhodčí,který údajně neviděl jasné oplácení olešnického hráče a ušetřil ho tak od červené karty.To byla ze strany pomezního jasná kompenzace za neuznaný gól.
Ovšem Olešník se nemůže vymlouvat jen na nepřízeň rozhodčích,protože týmu se stále evidentně herně ani střelecky nedaří.
Ve druhém poločase se hosté dostali do šance pouze střelou J.Hanouska,kterou domácí brankář vyškrábl na roh a snad ješte přímým kopem Z.Ryse,který byl z větší vzdálenosti a směřoval vedle domácí branky.
Nesmíme zapomenout také na několik brejkových a rozhodně gólových šancí domácích hráčů v průběhu druhého poločasu,které vyplynuly z otevřené hry olešnických fotbalistů,ale které suverénně zlikvidoval hostující brankář Dvořák.
Závěrem přejeme olešnickým hráčům,ať už konečně ona pomyslná deka spadne a ať se konečně zase začne dařit.

Hanousek R.(80.Krátký),Pojer(65.Bauer)

V prvním poločase měl největší gólovou šanci domácí hráč Pavel Hezoučký,který se po nahrávce od R.Hanouska ocitl zcela osamocen před hostujícím brankářem.Olešnický záložník se v této příležitosti rozhodl vystřelit "z první" placírem,ovšem střela mu nesedla a míč se odkutálel mimo branku hostí.Dvakrát se v první půli pokusil o průnik J.Hanousek,ale jeho mladší spoluhráči mu nedokázali míč narážečkou vrátit.Poté hlavní rozhodčí nepochopitelně vytáhl jasný penaltový zákrok na olešnického P.Bartušku ven z pokutového území a domácí hráči se od té chvíle až do poločasového hvizdu věnovali spíše komentování dalších prapodivných rozhodnutí hlavního arbitra a hra tak dost vázla.
Druhý poločas začal opět tlakem olešnických hráčů,ale šance většinou končily mimo svatyni hostujícího brankáře.Domácí trenér poté vyslal do útoku také obránce Nýdla,který však podniká útočné průniky pouze soukromě a také zkušeného kapitána Z.Ryse,který se dostal dokonce do tří gólových příležitostí,ale ani on kýžený gól nedokázal vstřelit.A když hostující brankář vytáhl dvě minuty před koncem bravurním zákrokem i hlavičku J.Hanouska směřující přímo do šibenice bylo zjevné,že Olešníku gól opět není přán.
Hosté se za celý zápas nedostali do žádné vážné gólové příležitosti,ve druhém poločase byli na polovině soupeře snad pouze třikrát a kromě usilovného bránění si také pěkně poleželi na krásně připraveném trávníku.
Toto utkání bylo opět o gólu,ale bohužel Olešníku chybí střelec,který by tým zvedl.

Čt.Dvory - Novosedly 3:0 (kontumace)
Loko Č.B. - Veselí 5:1
Branice - Dačice 1:2
Sokol S.Ú. - Hrdějovice 1:1
Zliv -Dříteň 0:0
Lišov - Soběslav 3:1