22.kolo/ 22.5. 2010: Soběslav - Olešník 1:1 (1)
23.kolo/ 29.5. 2010: Olešník - Lišov 1:2 (0)
24.kolo/ 5.6. 2010: Zliv - Olešník 1:1 (1)
25.kolo/ 12.6. 2010: Olešník - Loko Č.B. 5:0 (3)
26.kolo/ 19.6. 2010: Novosedly - Olešník 3:4 (3)

sestava: Kotrba,
Nýdl(25.Maršán),Zrun,Šíma,Krátký,
Hanousek R.(46.Pojer),Hanousek J.,Bartuška,Kadlec(85.Rejdal),
Hezoučký,Jílek

Poslední kolo přineslo tímto zápasem velice zajímavé utkání hlavně tedy pro domácí tým,který by se díky své výhře,ale také jen díky prohře Čt.Dvorů mohl zachránitv 1.A třídě.
Olešník hrál v tomto utkání víceméně o prestiž,protože Veselí si postup do KP již předem za nemalý obnos "zajistilo".
Zápas na velice těžkém a hodně podmáčeném terénu byl bojovný,ale určitě musel lahodit i oku diváků,protože přinesl sedm gólů,dalších několik gólových příležitostí a v neposlední řadě i pěkné kombinační akce.
Do vedení se dostali hosté hlavičkou Pavla Bartušky jen pár minut po uvodním hvizdu hlavního arbitra-0:1.
Domácí však nepropadli panice,rychle vyrovnali a navíc v zápětí přidali po chybách hostující obrany a olešnického brankáře i vedoucí branku-1:1 , 2:1.
Po vyrovnávací brance zahrával ještě olešnický Pavel Bartuška přímý kop z hranice vápna,ale jeho gólovou střelu mířící na opačnou stranu,než byl postaven domácí brankář vykopl z brankové čáry novosedelský obránce.
Hosté však po druhé inkasované brance nesložili zbraně a hnali se opět do útoku.Domácím se dařilo zastavovat olešnické hráče pouze za cenu faulů.
Jedna klasická kosa jak od prvorepublikového zemědělce zastavila ve vápně i unikajícího bojovníka Rosťu Jílka a hosté tudíž měli výhodu zahrání pokutového kopu.
Jeho exekutor si však vylámal zuby na dobře chytajícím domácím brankáři.
Za několik minut však přeci jen přišlo vyrovnání,když se do domácího vápna probojoval olešnický záložník Jiří Hanousek a přesnou nahrávkou našel mladíka Honzu Kadlece,který dokázal s pomocí tyče skórovat-2:2
No a když ke konci prvního poločasu po centru Radka Hanouska pouze těsně přehlavičkoval domácí svatyni jeho bratr Jiří,šlo se do kabin za nerozhodného stavu.
Do druhé půle vstoupili lépe opět hosté,když olešnický kapitán Jiří Hanousek propálil vše,co mu stálo v cestě a vrátil tím vedení opět svému týmu-2:3.
Domácí se poté snažili nakopávat míče,ale hostující obrana si vše již bezpečně pohlídala.
Navíc Olešníku se podařilo přidat další branku,když Pavel Hezoučký předložil míč svému kolegovi z útoku R.Jílkovi,pro kterého už nebyl problém skórovat-2:4.
Poté přišly nejméně dvě gólové příležitosti hostujících fotbalistů,ale míč skončil jednou nad a jednou vedle domácí branky.
Novosedlům se podařilo vstřelit třetí branku až z pokutového kopu nařízeného v nastaveném čase-3:4.
Do další příležitosti Olešník svého soupeře již nepustil a mohl se tak radovat z výhry v posledním zápase hodně dlouhé sezony.

Olešník tedy nakonec obsadil druhé místo,když v minitabulce "zvítězilo" pouze o skóre Veselí.

Do KP si tedy koupily postup týmy Lažiště a Veselí,což je pro ostatní účastníky obou 1.A tříd jen dobře.(V kraji to teď budou mít kluci hodně těžké a drahé.)

Jsem rád,že Olešník znovu odehrál sezonu se ctí-což moc týmů říci nemůže.
Všem hráčům,trenérovi,asistentům,realiz.týmu,funkcionářům a ostatním z TJ Olešník děkujeme!