Srpen 2010

31. srpna 2010 v 15:58 | Jan Škrle

Obrana Olešníku stojí na pevných základech

Blatná: Neprostupná obrana. Tou se na začátku sezony může stejně jako vloni pochlubit Řezníčkův Olešník. Ve dvou kolech jako jediný celek z obou skupin I. A třídy ještě neinkasoval. Cennou bezgólovou remízu přivezl z Blatné.
Olešnická obrana v čele s exhlubockým brankářem Janem Matouškem, který měl v létě nakročeno do divizních Strakonic, a navrátilcem Rostislavem Jílkem, jenž sice v létě ukončil kariéru, ale při Vařákově zranění nenechal svůj klub ve štychu, nepustila Blatnou do vážnější příležitosti. Rozhodující gól měl na kopačce ve druhé půli zkušený Zbyněk Rys, operující sám na hrotu, ale po Bartuškově přihrávce sám před brankou mířil mimo tyče.

Pozápasové hodnocení:
Jiří Mráz (vedoucí mužstva Blatné): "Chtěli jsme naplno bodovat, měli jsme územní převahu téměř po celý zápas, avšak bez gólového efektu."
František Řezníček (trenér Olešníka): "Pro nás dobrý bod z venku. Byl to zápas s minimem šancí na obou stranách, největší jsme asi na začátku 2.půle měli my. Domácí nás chvílemi přehrávali, hlavně ve středu hřiště a zlobili hlavně ze standardních situací. Myslím, že remíza je zasloužená."
Blatná - Olešník 0:0
Rozhodčí: Kopačka - Jaroš Zb., Křížovský. ŽK: 1:5.
Sestavy:
Blatná: Fiřt - Petrášek, Uldrich, Nový, Vanduch, Brynda, Motejzík, Řezáč, Kratochvíl, Rubáš, Bulka. Střídající hráči: Peleška, Merašický, Brabec.
Olešník: Matoušek - Horalík, Zrun, Mádl, Jílek - Rambousek (75.Nýdl), Šíma, J. Hanousek, Bartuška, Kadlec (80. Pojer) - Rys.

Připravil Jan Škrle

Předkopná-podzim 2010

29. srpna 2010 v 12:03
Předkopná proběhla hodně dobře,jídlo lahoda,tatarák lahoda,disco lahoda a patnáct hráčů jde na léčení...
ruletka
5
(Pár fotek z akce je v galerii-jestli ještě někdo máte nějaké foto,tak mi to pošlete)

Rys.

Ve druhém kole 1.A třídy vyjeli fotbalisté z Olešníka do Blatné.
První poločas přinesl bojovný fotbal ve kterém se hostům příliš nedařilo kombinovat a branku domácích ohrozila pouze hlavička útočníka Ryse,která však mířila nad domácí svatyni.
Blatenští hráči,kteří udělali vše proto,aby v tomto utkání bodovali naplno měli spoustu standartních situací,které si většinou vymýšlel hlavní arbitr,nebo jeho asistent.
Pomezní rozhodčí měl po prvním poločase dokonce odkrvenou ruku od zběsile šíleného mávání.
Ve druhé pětačtyřiceti minutovce naopak bláznivý pomezák neodmával ani ty největší fauly na hostující hráče,které se odehrávaly přímo před jeho očima.
Ovšem třešničkou na pomyslném dortu byla rovněž situace z druhého poločasu,kdy jasný aut pro olešnické fotbalisty rychle rozehrál P.Bartuška na svého kolegu za zálohy J. Hanouska,který se po zpracování míče řítil sám na domácího brankáře,ovšem pomatený hlavní rozhodčí pískl do své uslintané píšťalky a nechal vhazovat na jiném místě domácí hráče.
Blatenský útočník tedy kupodivu všech najednou pelášil na hostující branku i když měl J. Hanousek stále první vhozený míč na svých kopačkách.
Ve hře tedy byly v tu chvíli dva míče,ovšem to bylo třem rozhodčím úplně jedno.
Naštěstí pro hostující hráče celá situace dopadla pouze nastřelením ruky olešnického stopera Zruna a následoval přímý kop z hranice vápna a dvě žluté karty pro hráče hostí,kteří se pouze slušně zeptali,proč se hrálo se dvěma míči.
Po chvilce následovaly další tři vymyšlené žluté karty opět pro hostující fotbalisty.
Chování hlavního rozhodčího olešnické hráče vyhecovalo,začali lépe kombinoval a vyplynula z toho obrovská šance,kdy P. Bartuška ideálně vyslal útočníka Ryse vstříc domácímu brankáři,ovšem zkušený matador poslal střelu pouze vedle blatenské branky.
To byla také největší šance celého utkání.
Hostující obrana nedovolila domácím hráčům vytvořit si žádnou gólovou příležitost a případné střely a centry lapal s přehledem chytající olešnický brankář Matoušek.
Stav tedy zůstal i po závěrečném hvizdu 0:0 a pro hostující hráče to byl určitě dobrý bod z venku,když vezmeme v potaz,že celý zápas hráli "do kopce a proti větru".

26. srpna 2010 v 21:11 | Jiří Hanousek
Plánovaná předkopná se uskuteční v sobotu 28.8. 2010 v restauraci (herně) JUVEL.
(Průběžná 6,České Budějovice)
Odjezd na předkopnou bude přímo ze zápasu v Blatné.
Plánovaný příjezd do Juvelu je mezi 20:00 a 20:30 hodin.

!!! Na předkopné se budou vybírat pokuty !!!

Dobrý to bylo ...

25. srpna 2010 v 20:38 | Jiří Hanousek
Poděkování všem účastníkům úterního tréninku a středečního  "tréninku" - dobrá akcička.

Kajís hodně dobře-opět se potvrdilo,že je to všechno jedna velká bouda.

V pátek je navrhnut místo tréninku SHREK 3

trénink

23. srpna 2010 v 16:57

Ve středu 25.8. 2010 se jde místo tréninku (na přání trenéra) do Cinestaru na film Kajínek.

Sraz před Cinestarem (u vchodu z parkoviště) je v 17:00hod.
(Kajínek začne utíkat v 18:00 hodin.)

!!! Účast všech hráčů "A" týmu je povinná !!!
Kajínek
Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Díky svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něj stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. Je Jiří Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Snaží se dokázat svou nevinu nebo zastrašit a ovlivnit svědky?

-------------------------------------------------------------

!!! V pátek je trénink od 17:00 hodin !!!

Rys.

Ještě před začátkem samotného utkání se domácí trenér František Řezníček musel vypořádat s absencí svého zaměstnance a zároveň obránce M.Nýdla,který nečekaně onemocněl angínou typu "A".
Další rána do olešnických řad přišla hned ve čtvrté minutě zápasu,když se při vzdušném souboji a následném nezaviněném pádu zranil mladý a šikovný obránce Zdeněk Vařák,který do Olešníka v létě přestoupil z SKP Č.B. a pro kterého byl tento zápas prvním soutěžním startem v seniorské soutěži.
Nutno podotknout,že do inkriminované čtvrté minuty patřil Vářa k nejlepším hráčům na hřišti.
Jeho zranění zprvu nevypadalo moc vážně,ovšem při ošetřování mu zdravotník nechtěně stoupl na ruku a při následném odnášení na nosítkách si zraněný Vářa vypil svůj kalich hořkosti až do dna,neboť z nosítek cestou do kabin třikrát spadl a vykloubil si loket.
To ovšem zdaleka nebyl konec Vářovo trablím,neboť  po příjezdu záchranky si zasahující mladý lékař v tom fofru spletl ruku a uspávací injekci píchl omylem přihlížejícímu J.Píchovi,který se poté údajně probudil až ve tři ráno.
Navíc při převozu do nemocnice musel řidič sanitky dvakrát měnit kolo a poté jim v Municích došel benzín.Naštěstí jel okolo ochotný cyklista,který si zraněného Vářu usadil na nosič svého bicyklu a na pohotovost ho již bezpečně dovezl.
!!! Tímto přejeme Vářovi brzké uzdravení a ať je všechno v pohodě !!!
Jediným štěstím pro olešnické hráče bylo to,že Rosťa Jílek,který v létě ukončil svojí bohatou fotbalovou kariéru zrovna v sobotu ráno dojedl poslední šunkovou konzervu z dárkového koše,který obdržel jako poděkování za odehraná léta v Olešníku a tudíš se rozhodl přijít si sednout alespoň na lavici náhradníků.
Na střídačce tedy nakonec Rosťa seděl pouhé čtyři minuty.
!!! Tímto děkujeme Rosťovi za návrat do týmu !!!

Ale zpět k zápasu...

Za krásného počasí a na nádherném hřišti byl v Olešníku k vidění zajímavý zápas se spoustou šancí,které měli na svých kopačkách zejména domácí fotbalisté.
V olešnických barvách se v tomto utkání oproti loňské sezoně představila pětice nových hráčů.
Hned ve čtvrté minutě musel být zápas na nějakou dobu přerušen,neboť se ošklivě zranil domácí obránce Vařák,který si při nezaviněném pádu vykloubil loket a musel být převezen do nemocnice vozem rychlé záchrané služby.
Trenér František Řezníček tedy musel sáhnout k prvnímu střídání a na hřiště poslal nestárnoucího Rosťu Jílka.
Na domácí obraně byla poté znát nesehranost,která se však ve druhém poločase vytratila.
Největší šance olešnických v prvních pětačtyřiceti minutách byla utažená střela P.Bartušky po přiťuknutí J. Hanouska a následná rychlá dorážka útočníka Ryse,kterou však hostující brankář dokázal reflexivně vyrazit na roh.
Pokus o přehození brankáře zkušeným matadorem Rysem skončil rovněž pouze rohovým kopem.
Průnik domácího záložníka Šímy,který již běžel sám na brankáře zastavila až nešetrně píšťalka hlavního rozhodčího.
Nebezpečnou střelu ještě vyslal olešnický kapitán J.Hanousek,ovšem rána jen těsně minula pravou tyč netolické branky.
Hosté v prvním poločase dokázali vstřeli dokonce dva góly,ovšem ani jeden nebyl uznán,neboť prvnímu gólu předcházel faul na brankáře Matouška a druhá neuznaná branka byla dosažena rukou.
Velkou šanci z úvodu utkání neproměnil netolický Pilař,který přeloboval domácího brankáře ovšem i bránu.
Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.
Do druhé půle vstoupili lépe domácí hráči,kteří se dostávali do šancí,ovšem gól ne a ne vstřelit.
Po několika marných pokusech se po půlhodině hry prosadil až agilní Rambousek,který se prokličkoval do vápna,narazil si míč se Z.Rysem a chytrou střelou k tyči nedal netolickému brankáři žádnou šanci-1:0.
Domácí tým tato branka ještě více nabudila,ovšem kýžený druhý gól zřejmě nebyl olešnickým hráčům v tomto zápase přán,protože i ty největší gólové příležitosti zůstaly nevyužity.
Netolice si ve druhém poločase žádnou výraznou gólovou příležitost nevytvořily a domácí brankář Matoušek se tedy nejvíce zapotil při nečekané malé domů od krajního obránce.
I tato situace však dopadla pro domácí fotbalisty dobře a Olešník si tedy zaslouženě připisuje první tři důležité body do tabulky 1.A třídy sk.A. .

Scott

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
První mistrovské utkání sezony 2010/2011, ve které se FK Olešník představí v tzv. "Strakonické"skupině (1.A třída sk.A) se uskuteční již tuto sobotu.
Soupeřem olešnických fotbalistů bude tým Netolic.

(Hodnocení netolických hráčů po jejich posledním vítězném pohárovém zápase naleznete ZDE )

Pěvně věříme,že Olešník bude pokračovat v kvalitní hře,kterou předváděl ve většině přípravných zápasů,že tato hra bude cestou k vítězství a,že Olešník bude střílet spousty gólů.

Do nové sezony přejeme olešnickým fotbalistům hodně štěstí !!!

Žádost:

16. srpna 2010 v 18:22 | Jiří Hanousek
Tímto žádám hráče,kteří se rozhodli v "A" týmu již nepokračovat o vrácení vyfasovaných věcí.
( Věci laskavě zaneste na trénink,děkuji.)

J.Lexa- triko + pantofle,
Méďa ml. - pantofle.

Předkopná

14. srpna 2010 v 21:37
Již tradiční olešnická specialita zvaná "Předkopná" se uskuteční dne 28.8. 2010
po zápase v Blatné.
Ihned po skončení zápasu následuje přesun do Českých Budějovic.

!!! Tato informace slouží také zároveň jako omluvenka pro manželky a přítelkyně olešnických fotbalistů a trenéra !!!

Statistika+soupiska

14. srpna 2010 v 21:17 | Jiří Hanousek

Statistika letní přípravy 2010 :

Odehrané zápasy: 7
Výhra: 3 - Dříteň (turnajový zápas),Osek,Slávia ČB.
Remíza: 2 - Jankov (turnajový zápas,poté výhra na penalty),Kamenný Újezd.

Valenta Leoš - 1

Hráči FK Olešník-sezona 2010/2011 (podzim)

Brankáři:
Matoušek Jan * 22.4. 1981 - Jediný zedník,který při stavění zdi vůbec nepotřebuje maltu.
Dvořák Miroslav *7.11.1984 - Jeho John Deer je na domácí půdě neporazitelný.
Trčka Patrik *1.10.1992 - Má "ho" jako malé dítě (zhruba půl metru a tři kila)

Obránci:
Zrun Jaroslav * 6.2.1981 - Zliv,Olešník,Zliv,Olešník,???.Jeho otec pracoval na MAPE.
Nýdl Martin * 6.10.1988 - 5krát do roka odemyká řeku Vltavu,4krát zamyká.
Vařák Zdeněk * 30.8.1991 - Řidičský průkaz si sám vytvořil ve Photoshopu.
Horalík Petr *14.2.1991 - Má jen o rok mladšího nevlastního syna,než je on sám.
Mádl Martin * 17.11.1974 - Měl více aut,než všichni obyvatelé Olešníku dohromady.
Bauer Jiří *18.5.1987 - (Od léta 2010 nezvěstný)Vystupoval v oblíbeném pořadu České
televize Pošta pro Tebe,jako pošťák Ondra.

Záložníci:
Hanousek Jiří *15.6.1983 - (kapitán týmu)Přišel z VTJ Tábor,v Kutné hoře byl velitelem pluku.
Bartuška Pavel *15.4.1983 - Pokračovatel fotbalové tradice rodu Bartušků,jednou
                           přebere po svém otci roli správce olešnického hřiště.
Šíma Martin *22.9.1992 - Stále se směje svému kamarádovi Hilárovi.
Kadlec Jan * ??? - S fotbalem začal ve svých šestnácti letech
Rambousek Jaroslav *3.5.1991 - Jednou chce dát svému synovi jméno Johny Rambousek.
Tvrzický Luboš *22.4.1992 - Existuje o něm jeden tajný discotékový příběh se stromem.

Utočníci:
Rys Zbyněk *16.1.1975 - Nejlépe střílející Rys ve střední evropě.Ve skutešnosti se
narodil až v roce 1976.
Pojer Miloš *??? - Jediný metalák v týmu a zároveň sběratel houslí.

Trenér:
František Řezníček * - Milovník "dlouhých" aut od Volkswagenu,nejdříve měl "Hippies" auto,poté Transportera,nyní jezdí v Tiguanu.

Rozlosování 2010/2011 (podzim)

14. srpna 2010 v 20:31 Los 2010/2011
Rozlosování 1.A třídy sk.A
sezona 2010/2011 (podzim)

1.kolo - 21.8. (so.17:00hod.) Olešník - Netolice  1:0 (Rambousek)
2.kolo - 28.8. (so.17:00hod.) Blatná - Olešník 0:0
3.kolo - 4.9. (so.10:10hod.) Olešník - Strakonice "B" 0:0
4.kolo - 11.9. (so.17:00hod.) Branice - Olešník 1:1 (Bartuška)
5.kolo - 18.9. (so.16:30hod.) Olešník - Čimelice 1:0 (Šíma)

14. srpna 2010 v 10:57 | Jiří Hanousek
V generálce na start 1.A třídy se střetl domácí FK Olešník se Slávií ČB.
Zápas se hrál v sobotu 14.8. 2010 od 17:00 hodin.

( V tomto zápase hraném na olešnickém hřišti se poprvé v jiném dresu představil známý študent,cestovatel,heligonkář,hudebník,fotbalista,cyklista,pivař,čestný olešňák a v neposlední řadě také inženýr Pepa Turek alias Turbo Turbína)

11. srpna 2010 v 20:46 | Jiří Hanousek
Přátelsky-Olešník středa 11.8. 2010 - 18:00hodin.

Dobrý den,
Dovolte mi Vás informovat o speciální akci 1+1=1, která je určena pro hráče všech věkových kategorií. V rámci této akce hráčí získají k jedněm objednaným kopačkám druhé zdarma!!!
Kombinovat lze různé modely i velikosti - v případě rozdílných cen objednaných kopaček se platí dražší model.
Akce platí do 31.8.2010 nebo do vyprodání zásob.V akci lze zakoupit jakékoliv dostupné kopačky adidas (viz. e-shop adidas.benesport.cz) za doporučené MOC (nelze současně uplatňovat další slevy).
  Pro využití nabídky mě prosím kontaktujte.
  Děkuji, s pozdravem,

Michal Kaprál - teamsport manager pro západní a jižní Čechy
  +420 775 152 165

training

5. srpna 2010 v 15:54

!!! Turnaj ve Dřítni je pro nepřízeň počasí zrušen !!!

Trénink je v úterý od 17:30 hodin a v pátek od 17:00 hodin.

Ve středu 11.8. 2010 sehraje od 18:00 hodin FK Olešník přípravný zápas proti K.Újezdu.

Hrát se bude na olešnickém "Novém" hřišti.
Sraz na zápas je v 17:00 hodin
Moon club

Přípravný zápas

3. srpna 2010 v 20:54 | Jiří Hanousek
středa 4.8. 2010 ,18:00 hodin - hřiště Bavorovice.

chyběli: Rys,Nýdl,Horalík P.

V tomto zápase chybělo Olešníku hned trio hráčů základní sestavy,ovšem na hřišti to vypadalo tak,že chybí hráčů snad šest.Takhle se rozhodně o základní sestavu nebojuje.
Druhý gól Čtyráku padl z metrového ofsajdu,který přehlédl olešnický pomezní rozhodčí.
Kromě hrozného výkonu některých hráčů se ještě ke všemu v průběhu prvního poločasu zranila olešnická brankářská jednička Miroslav Dvořák.

Ilustrační fotografie z úterního tréninku:
párečky

Turnaj ve Dřítni

1. srpna 2010 v 13:01

!!! PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ JE TURNAJ ZRUŠEN!!!

40. ročník memoriálu bratří Hauserů v kopané

SOBOTA 7.8. 2010

Účastníci:  FC Mariner Bavorovice, SK Zliv,  FK Olešník,  TJ Dříteň.

Hrací doba:2 x 30 minut, finále 2 x 35 minut

Ceny: každé ze zúčastněných družstev obdrží pohár

Hodnocení: nedojde-li v normálním čase k rozhodnutí, střílí obě družstva po 5ti pokutových kopech. Skončí-li tyto nerozhodně, ve střelbě se pokračuje až do rozhodnutí. Každý pokutový kop provádí jiný hráč.