(V Galerii jsou doplněny fotografie ze zápasu v Branicích-foti Vářa)
(Zde jsou fotky z Branických stránek: FC ZVVZ "B")

1:0 (0:0)

gól: Šíma

Rambousek,Hanousek,Bartuška,Pojer(60.Kadlec,90.Rejdal)
Šíma,Rys(90.Tvrzický).

V pátém kole 1.A třídy skupiny "A" chtěl domácí tým z Olešníka po třech remízách v řadě opět naplno bodovat.
V bojovném zápase bylo k vidění hned několik gólových příležitostí na obou stranách.
Domácí hráči gólově udeřili hned v 15.minutě,kdy na vlastní polovině obral o míč útočícího hráče stoper Zrun,posunul na Hanouska,který nahrávkou vybídl Zbyňka Ryse vstříc soupeřově brance.
Zkušený útočník pak ještě předložil míč na malé vápno nabíhajícímu kolegovi z útoku M.Šímovi,pro kterého již nebyl problém skórovat-1:0.
Ve druhé gólové šanci domácích se po pěkné kombinaci dostal opět mladíček Šíma,který však místo střely zvolil ještě nahrávku na záložníka Pojera,ovšem tento hráč si nedokázal pohlídal ofsajdové postavení a jeho gól tedy nebyl uznán.
Třetí gólová příležitost olešnických hráčů nastala znovu po pěkné kombinaci na jejímž konci byl pravý záložník Rambousek.
Ovšem jeho střela z úrovně penatly mířila pouze nad hostující branku.
Čimeličtí fotbalisté měli také několik možností ke skórování,ovšem jejich střely byly buď zblokovány,nebo mířily vedle domácí branky.
Když už hosté přeci jen trefili branku,tak narazili na senzačně chytajícího brankáře Matouška.
Domácí gólman v prvním poločase reflexivně vyrazil nohama i tvrdou a můžeme říci gólovou střelu hostujících fotbalistů a tak se šlo po prvním poločase do kabin za stavu 1:0 pro domácí.
Ve druhé půli měli Čimeličtí fotbalisté jeden veliký problém,který se nazýval Jan Matoušek.
Olešnický brankář kryl všechny jejich střelecké pokusy,všechny centry i standardní příležitosti.
Třešničkou na jeho brankářském dortu byl neskutečný skok,za který by se nestyděla žádná kočkovitá šelma a kterým vyrazil dělovku hostujícího hráče z poza vápna.
Domácí fotbalisté si vytvořili tři brankové příležitosti k pojišťovacímu gólu,ovšem ve dvou případech v hostujícím vápně až příliž zbytečně kombinovali a nedokázali zakončit.
Ve třetím případě udělal útočník Rys kličku brankáři,ze strany však mířil lobem pouze vedle prázdné hostující branky.
Čimeličtí hráči byli v tomto zápase fotbalovějším týmem s několika individualitami ve svých řadách,ale třeba záložníkovi Pávcovi,který skvěle zahrával standardní příležitosti otrávil první poločas obránce Hanousek a tak se tento extáborský špílmachr ve druhém poločase již prosadit nedokázal.
Jelikož měl v tomto utkání domácí gólman Matoušek opět svoji branku zamčenou,připsal si tak po pěti odehraných zápasech již svoje čtvrté čisté konto!!!
Domácí tedy nakonec zvítězili v poměru 1:0.
Nutno poznamenat že v tomto zápase by na brankáře Matouška nenaš recept ani známý odborník Přemek Podlaha se svým pořadem Receptář prima nápadů.

6. září 2010 v 18:19 | Jan Škrle

Olešnický gólman Jan Matoušek je stále neprůstřelný, gól nedostal ani strakonický Bohouš Mára

Soutěž: I.A třída, skupina A
Olešník: Domácí přivítali doma lídra tabulky, strakonickou rezervu. Opět se ukázalo, jak je důležité mít v brance Matouška. Byl to totiž hlavně souboj nejlepší ofenzivy soutěže s nejlepší obranou. Olešničtí jako jediní doposud ani jednou neinkasovali. Střetnutí nakonec skončilo bezbrankovou remízou.

Stanislav Blažek (trenér Strakonice B): "Domácí zvolili začátek na 10:15, a to ve stejný čas jako hrál náš A tým. Ovšem strakoničtí mladíci jsou na tyto začátky zvyklí z dorostu,což bylo také na krásném hřišti znát. Utkání mělo slušné tempo a jen nemohoucnost v koncovce nás připravila o tři body, které bychom si za herní převahu zasloužili. Již v 7. minutě se ocitl sám na hranici vápna Chalupa a střelou po zemi našel pouze gólmana.Ve 13 . min. ten samý hráč po obejití stopera vyřešil situaci stejně. Další možnosti nevyužili Horejš, Křivanec a Kotrba.
Ve druhé půli tempo stupňovalo, Cibulkovu střelu kryl opět brankář domácích. Pak přišly zase chvíle smolaře Chalupy, který nejprve minul pas na malém vápně, poté osamocen nedopravil míč za záda vyběhnuvšího Matouška, ze kterého tak udělal hrdinu zápasu. Domácí měli pološance, které naše obrana vyřešila bez problémů. Do největší se dostali dobře hrající Bartuška s Hanouskem, ale paradoxně jen kvůli chybě stopera Horejše. Nabídnutou možnost ale promarnili. V 64. min. hlavičku Křiváčka gólman kryl a Rejšek přestřelil pěkný centr. Posledních deset minut bylo nervózních ve snaze strhnout vítězství na svoji stranu. Výkon nebyl špatný, vyústil pouze v první duel bez obdržené branky."
FK Olešník - SK Strakonice 1908 B 0:0
Rozhodčí:
Mácha - Fiala,Vrkoč.
ŽK: 2:4 (Zrun J., Rambousek J. - Horejš L, Kuneš R., Černý L., Kotrnoch O.).
Sestavy
Olešník.Matoušek J. - Horalík P., Nýdl, Zrun, Mádl M. - Bartuška P., Šíma M., Hanousek J. - Rambousek J., Kadlec, Rys Z. (82. Pojer M.). Trenér František Řezníček

Strakonice B: Mára - Rybák, Horejš, Cibulka P., Černý - Kotrnoch (65. Rejšek), Kuneš, Kotrba, Křivanec - Křiváček (77. Jevčák), Chalupa.Trenér Stanislav Blažek.
Připravil Jan Škrle

Zajímavost

5. září 2010 v 9:00 | sport.cz

Dopoledne relaxační trénink, odpoledne očekávané volno a návštěva filmu Kajínek. Taková je sobota fotbalové reprezentace v Olomouci na soustředění před úterním zápasem s Litvou.

Zdroj:Sport.cz

!!! Fotbalisté z Olešníka navštívili film Kajínek již 25.8 2010 !!!

Rys(80.Pojer)

Referát z tohoto zápasu (z pohledu hostů) si určitě přečteme v týdnu na serveru jihočeskýfotbal.cz.
Nyní tedy pouze několik faktů.
V prvním poločase měli hosté několik gólových příležitostí,ovšem žádná neskončila gólem.
Domácí hráči měli v první pětačtyřicetiminutovce náznaky šancí,které však nedokázali přivést do zakončení.
Ve druhém poločase,okolo 60. minuty zachytil domácí záložník P.Bartuška rozehrávku hostí a vyslal J.Hanouska vstříc strakonickému brankáři.
Olešnický kapitán však tuto situaci vyřešil špatně,když místo střely udělal na malém vápně zasekávačku-první obránce sice prolétl,ale následná přihrávka zpět na P.Bartušku byla zblokována druhým bránícím hráčem hostí a ještě ke všemu směřovala do ofsajdu.
Takže z největší šance olešnických znovu gól nepadl.
Další náznaky šancí se domácím fotbalistům opět nepodařilo přivést do zakončení.
Poslední příležitostí olešnických fotbalistů ke skórování tak byl v závěrečných minutách souboj agilního J. Hanouska s dvojicí hostujících obránců na malém vápně,který přinesl faul na domácího záložníka,který by se určitě jinde pískal,ovšem píšťalka hlavního arbitra zůstala němá.
Fotbalovější hosté si i ve druhém poločase znovu vytvořili několik gólových příležitostí,ovšem na domácí obranu a doposud neprůstřelného brankáře Matouška recept nenašli.
Zápas byl sehraný s nasazením a ve velkém tempu,takže na 1.A třídu to určitě bylo kvalitní utkání.

Druhý domácí zápas opět přinesl olešnickým hráčům nepříjemnost (v prvním utkání si obránce Z.Vařík vykloubil loket),když ve 35. minutě utrpěl domácí brankář Matoušek tržnou ránu nad okem.
Tento týden byl pro známého brankáře obzvláště zakletý.
Nejprve mu v úterý zatvrda malta v míchačce a místo tréninku jí musel vysekávat.
V pátek dostal zánět do zubu a noc strávil na pohotovosti ve vojenské nemocnici.
Ošetřoval ho major Terasky a na umrtvení mu dal koňskou dávku,takže do desáté minuty prvního poločasu si Maty nechtěně dvakrát zdřímnul (hrálo se od 10:15).
Ve 35.minutě byla  tedy hra přerušena a známý olešnický lapiduch J. Hanousek se pustil do ošetřování zraněného brankáře.
Když na místo přiklusal olešnický masér,ihned podával J.Hanouskovi jehlu,který na nic nečekal a okamžitě začal onu tržnou ránu na obočí brankáře Matouška zašívat.
Po třech provedených stehách,kdy rána nadále krvácela bylo všem zúčastněným jasné,že masér zapomněl do jehly navléknou nit.
Na řadu tedy přišel klasický obvaz a zimní čepice.
Náhradní brankář P. Trčka bezprostředně po pokynu domácího trenéra Řezníčka,ať se jde rozcvičit omdlel.Zápas tedy musel dochytat brankář Matoušek.

Dříteň - Branice 0:1

(Další foto naleznete v Galerii-rozostřeným okem fotil Vářa)
Maty s motýlkem

Informace

2. září 2010 v 20:03 | Jiří Hanousek+Jan Škrle
Referát z posledního zápasu Strakonic "B" - našeho dalšího soupeře a zároveň největšího favorita na postup do KP.