David Lafata v základní sestavě reprezentace ČR

26. března 2011 v 22:00 | ČTK |  DAVID LAFATA
Útočník David Lafata si splnil sen a v úterý nastoupil za národní tým v místě,
 kde fotbalově vyrostl - v Českých Budějovicích.
K úplné spokojenosti mu proti Lichtenštejnsku chyběl vstřelený gól, ale jinak byl rád,
 že reprezentanti zvítězili 2:0 a připsali si do tabulky velmi důležité tři body.
"Splnil se mi sen nastoupit tady v Budějovicích a ještě od začátku.
 Hrozně jsem chtěl dát gól, to se mi nepovedlo,
 ale jsem rád, že jsem u toho mohl být od začátku a že jsme vyhráli,"
řekl novinářům po utkání.
Že podruhé v kariéře nastoupí za národní celek v základní sestavě,se dozvěděl až před zápasem.
Hlavně v první půli hýřil aktivitou a několikrát měl blízko ke gólu.
"Nejblíže asi po centru ze strany.Střílel jsem z voleje,netrefil jsem to tak špatně.
Chyběl kousek,gólman to vyrazil.Škoda,že to tam dneska nepadlo,
gólman byl proti,"
posteskl si jablonecký útočník, který se v jarní části první ligy blýskl již dvěma hattricky.
V hledišti českobudějovického stadionu měl asi třicet známých,
a když po necelé hodině hry střídal,poměrně zamlklý Střelecký ostrov rázem ožil.
"To,že lidé hodně tleskali, jsem vnímal.Musím říct, že mě to hodně potěšilo,"uvedl.
Připustil,že Češi nepodali ideální výkon.
Velkou roli v tom prý hrálo to, že uklidňující druhý gól přišel až dvacet minut před koncem.
"Začátek se nám přitom povedl tak,jak jsme chtěli.
Z první střely na branku jsme dali gól.
Pak jsme bohužel další šance nedotáhli. Škoda, že jsme je nedorazili,
chtělo to potvrdit druhým gólem a mohli jsme to odehrát víc v klidu.
Oni pak zbytečně hrozili z brejků,"prohlásil Lafata.
Hlavní je však podle něj to, že si národní tým připsal tři body a upevnil si druhé místo ve skupině I.
"Byli jsme favoritem. Tenhle zápas jsme museli vyhrát a to jsme splnili," dodal.

Domácí v generálce ani zdaleka nenavázali svou předvedenou hrou
 na poslední tréninkový zápas proti mužstvu Zlivi.
První poločas byl v režii hostů,po přestávce se hra domácích o trochu zlepšila,
ovšem nebylo to ono.
Hosté dvakrát vedli,Olešník alespoň dokázal vždy vyrovnat.

FOTO ze zápasu od V.Dvořáka naleznete zde.

-----------------------------------------------------------------

V pondělí 21.3. bylo sehráno tréninkové utkání proti dorostu Hluboké nad Vlt.

FK Olešník - Hluboká "dorost"

7:0

góly: Bartuška 3 ,Šíma 2 ,Hezoučký 1 ,Nýdl 1.

13. března 2011 v 17:49 | Jiří Hanousek |  DAVID LAFATA

David Lafata vstřelil již svůj druhý jarní Hattrick !!!

Olešnický rodák David Lafala znovu potvrzuje svoji pověst "Jarniho střelce".
V loňské jarní části soutěže dokázal tento elitní útočník vstřelit deset branek a jen o vlásek mu tehdy unikla koruna pro krále střelců.
Nyní má jablonecký útočník znovu krásně našlápnuto,neboť po svém prvním letošním hattricku,který vsítil v 18.kole Gambrinus ligy v severočeském derby proti Liberci přidal jen o dvě kola později další hattrick,tentokrát do sítě Hradce Králové.
Jablonec v tomto utkání dokonce Hradec deklasoval v poměru 7:0!.
David Lafata se tedy dotáhl na svého jedenácti gólového exkolegu z útoku Tomáše Pekharta.
Tabulku střelců vede s 12 brankami Michal Hubník,který však v tomto ročníku žádný gól nepřidá,neboť odešel hostovat do zahraničí.
Když vezmeme v potaz,že Tomáš Pekhart také v tomto ročníku žádný gól nevstřelí,neboť za Spartu toho moc neodehraje,tak nejvážnější překážkou v honbě za korunou krále střelců jsou snad už jen hráči Plzně Rezek a Kolář.
Ovšem nebudeme předbíhat a budeme doufat,že to tam bude Davidu Lafatovi i nadále padat.
Ještě dodejme,že Lafiho Hattrick do sítě Hradce Králové byl na vrcholové úrovni jeho třetím ve fotbalové kariéře.
Své první tři góly v jednom zápase v první lize dal ještě v dresu Českých Budějovic v květnu roku 2004,když zazářil proti týmu Plzně.

Pro Klobinu

13. března 2011 v 17:18 | Pro Klobinu
Karel Hynek Mácha
[16.11.1810-6.11.1836]
Karel Hynek Mácha - fotografie

Významný představitel českého romantického básnictví a jeden z největších českých básníků, právem je pokládán za zakladatele moderní české poezie. Narodil se roku 1810 v Praze na Újezdě. Otec byl mlynářský pomocník, matka pocházela z muzikantské rodiny a syn po ní zdědil hudební vnímavost.

Třetí přípravné utkání

12. března 2011 v 10:38
Neděle 13.3. 2011 od 12:00 hodin - UMT Hluboká n.Vlt.

FK Olešník - Sokol Kam. Újezd

2:2 (1:1)

Góly: P.Hezoučký,M.Pojer.

Fotografie ze zápasu pořízené fotografem Václavem Mauzrem Dvořákem a jeho novým fotoaparátem naleznete v Galerii v sekci Foto ze zápasů.

Olešník otevřel skóre hned v první minutě zápasu,když z rozehrávky vyslal švagr švagra a druhý jmenovaný přeloboval vyběhnuvšího brankáře hostí -1:0.
Tento gól byl zároveň nejrychlejší vstřelenou brankou v Čechách-padl totiž po cca. šesti vteřinách !
Hosté vyrovnali po správně nařízeném pokutovém kopu - 1:1.
V prvním poločase si olešničtí fotbalisté vytvořili ještě několik gólových příležitostí,ovšem vázlo zakončení.
Druhý poločas byl jasně v režii Kam.Újezdu a Olešník jej odehrál ve velmi špatném světle.
Hosté z "Kameňáku" měli několik gólových příležitostí,ovšem dokázali proměnit pouze jednu -1:2.
To se jim pak chvilku před koncem vymstilo,když středopolař Hanousek vyslal nezištnou přihrávku do vápna na útočníka Hezoučkého,který naservíroval míč M.Pojerovi,ten se ještě s míčem stačil otočit a poté jej poslal za záda hostujícího brankáře - 2:2.
Skóre zápasu mohl v posledních vteřinách strhnout na olešnickou stranu prvně jmenovaný švagr P.Bartuška,ovšem po pěkné kombinační akci až do hostujícího vápna mířila jeho střela pouze nad hostující branku.