Květen 2014

23.kolo TJ Hradiště - FK Olešník

24. května 2014 v 7:55
TJ Hradiště - FK Olešník 3:3(2:0)
Branky: 67. Zeman, 70. Zabloudil, 81. Bílý - 19. Šteyer, 44. Marek Šíma, 65. vlastní(po centru Červenky)
sestava:
Trčka P..
Horalík P..,Rys Z,Kebl T.,Nýdl M.
Tvrzický L.,Červenka L., L,Šíma Martin.,Šteyer P.
Šíma Marek,Hájek D.
trenér: Komrska J.
Výsledky kompletního 23.kola I.A tř. sk. A
FK Olympie Týn n/Vlt.Sokol Bernartice3:2 (2:0)
TJ Dolní BukovskoFK Vodňany4:0 (1:0)
SK Otava KatoviceSokol Sezimovo Ústí3:1 (1:0)
Sokol Planá nad LužnicíSK Ševětín1:0 (1:0)
FC Dimmpl MiroviceFC ZVVZ B (Branice)1:1 (0:1)

FK Olešník - FK Protivín 2:5(2:2)
branky:28. a 43. min Zb. Rys - 17., 44. a 47. Zb. Vorel, 46. Vojta, 65. J. Vorel.

Sokol Želeč - FK Olešník 1:5(0:3)
branky:63. Janošík - 14. a 56. Dudek, 20. a 36. Rys, 65. Červenka.

sestava:
Studnička J.
Horalík P..,Hanousek M.,Studnička M.,Nýdl M.
Kebl T.,Červenka L.,Palus L,Šíma M.
Dudek L.(Tressl M.),Rys Z.(Šteyer P.)
Jiří Komrska, trenér Olešníka: "Určitě jsme nečekali nic lehkého, ale ve všech směrech jsme byli lepší než domácí. Ti snad neměli gólovou šanci a gól, který dali, padl po naší špatné komunikaci, kdy jsme vedli už 4:0. Určitě bychom mohli chválit jednotlivce, ale předvedená hra byla dílem celého mužstva, které zahrálo velmi dobře. Otázkou je, zda my hráli tak dobře, anebo soupeř špatně… Fakt je, že jsme na Bartesku nasadili osobní obranu, pokryli jsme ho a v 50. minutě střídal."

2O.kolo FC ZVVZ Milevsko B - FK Olešník

8. května 2014 v 16:26
FC ZVVZ Milevsko B - FK Olešník 1:1(1:0)
branky: za OL. Z. Rys v 70.min

sestava:
Kebl T.(46.min Tressl M.),Červenka L.,Palus L,Šíma M.
Dudek L.,Rys Z.
Jiří Komrska, trenér Olešníka: "Po zápase remízu neberu. Domácí byli posíleni o čtyři hráče z A-týmu. V 5. min. na našem velkém vápně domácí hráč málem svlékl našeho hráče z trenýrek, ale byl proti nám nařízen trestný kop, který soupeř nádherně využil. Od té doby jsem začali přebírat iniciativu, bohužel domácí brankář, jenž byl jedním z divizních pendlů, byl neprůstřelný. Ve druhém poločase jsme zrychlili pohyb, kombinaci, mušku jsme ale neměli srovnanou jako v minulých zápasech. Až v 70. min. Zbyněk Rys zatáhl balon a levou nohou krásně vyrovnal. V tu dobu jsme byli jednoznačně lepší, domácí zdržovali hru, polehávali, ale my se nenechali vyvést z tempa, jen ten vítězný gól se nám dát nepodařilo… Chci poděkovat všem za předvedený výkon, bojovnost a vůli neprohrát."

19.kolo FK Olešník - Sokol Bernartice

2. května 2014 v 8:27
FK Olešník - Sokol Bernartice 3:1 (1:0)
Branky:
45. Lukáš Dudek, 62. Martin Nýdl, 75. Luboš Červenka - 90. Karel Syrovátka.

sestava:
Dudek L.(78.min Tressl m.),Rys Z.

Jiří Komrska, trenér Olešníka: "Soupeř je bojovný, důrazný v osobních soubojích a na začátku zápasu to potvrzoval. Ale my se na něj připravovali, dobře jsme kombinovali, drželi balon, akorát nám nevycházela finální přihrávka. Přesto - než jsme vstřelili gól, měli jsme dvě tři šance. Došlo ke zranění útočníka hostů, který se srazil s naším brankářem, a sanitka ho odvezla do nemocnice, kde zůstal na pozorování. V poslední minutě první půle se nám povedla jedna z kombinačních akcí a Dudek konečně vstřelil branku. Ta, myslím, rozhodla o celém utkání, protože ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepší. Hráče chci pochválit za trpělivost, bojovnost i fotbalovost, kterou předvedli. Šli za třemi body a jediné, co mě mrzí, je, že jsme si v poslední minutě nechali vstřelit branku z trestného kopu."