Listopad 2014

Hodnocení podzimu 2014

27. listopadu 2014 v 18:00
Po skočení podzimní sezóny jsme požádali o její zhodnocení trenéra Jiřího Komrsku.

Myslím si, že podzimní část sezony 2014-2015 můžeme hodnotit velice kladně. Podařilo se nám před začátkem soutěže vhodně doplnit kádr (Vařák, Šteyer, Salivar, Mertl, Hájek, Šíma Marek) a stabilizovat sestavu. Co se týče tréninkové docházky, neřešili jsme žádný problém a to se samozřejmě odrazilo na výkonech hráčů i celého mužstva. Měli jsme štěstí i v tom, že se nám v této sezoně vyhýbala zranění, takže sestava na každý zápas byla stabilní. Máme mladé mužstvo a to se opíralo o zkušenosti starších a zkušenějších hráčů, jako jsou Rys, Červenka, Dudek, Šíma Martin, Hanousek). Pokud shrnu podzim, tak:
35 vstřelených branek
12 obdržených branek
7 plusových bodů
28 bodů získaných celkem
1. místo po podzimu

Ale POZOR! Toto jsou jen čísla. Jinak se vše odehrává na hřišti. Pracovat musíme dál a to ještě pečlivěji.
Mužstvo předvádělo celý podzim velmi dobré výkony a ukázalo, že má svoji sílu, že i za nepříznivého stavu a i když se hra nedařila se semklo a výsledek otočilo. Máme však i své nedostatky a to v zakončování gólových příležitostí a v rychlejším přechodu z obranné fáze do útočné. Na tomto musíme zapracovat.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, funkcionářům, sponzorům,divákům, správci hřiště a vedoucímu restauračního zařízení za skvělé podmínky, které nám v rámci možností připravili. Chtěl bych všem popřát krásné prožití Vánočních svátků, hodně štěstí a zdraví v novém roce.

SK Otava Katovice - FK Olešník

12. listopadu 2014 v 17:59
V posledním podzimním vloženém zápase jsme prohráli na hřišti Katovic 1:0 a přezimujeme na výborném 3.místě,když na vedoucí Katovice ztrácíme 3 body.Je to nejlepší výsledek od podzimu 2009.

SK Otava Katovice - FK Olešník (1:0)
branky:23.min Hovorka
sestava:
Švejda J.
Heller D.,Studnička M.,,Hanousek M.,Nýdl M.
Mertl F.(75. Šteyer P.),Červenka L.,Vařák S.(81.min Tressl),Šíma Martin
Dudek L.,Rys Z.
trenér: Komrska Jiří

Jiří Komrska, trenér Olešníka: "Jeli jsme k favoritovi soutěže a čekali těžký zápas. Bohužel se nám nedařilo v koncovce, ani nám moc nevycházela kombinace. Domácí se prosazovali nakopávanými balony, jejich útočníci sváděli tvrdé souboje s naší obranou. Branku jsme obdrželi po hrubé individuální chybě. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, bohužel tutových šancí bylo poskrovnu a nedokázali jsme se gólově prosadit. Hráčům ale děkuji za celý podzim."

FK Olešník - FK Vacov 3:1(0:0)
branky:71. min Martin Šíma,86.min Z. Rys z pen. a v 90.min L.Dudek - Bujok G.

8. listopadu 2014 v 8:59
FK Olympie Týn nad Vlt. - FK Olešník 0:3(0:3)
branky:15.,17. a 34.min Z.Rys
Rozhodčí: Mach - Šnorek, Řehoř. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (64. Plojhar). Diváků: 278.

sestava:
Švejda J.
Mertl F.,Červenka L.,Vařák S.,Šíma Martin

Očekávané derby mezi týnskou Olympií a Olešníkem skončilo jednoznačným vítězstvím hostů, konečné skóre 0:3 hovoří za vše... Olympii nevyšel vstup do zápasu, po 17. minutách prohrávala 0:2, do poločasu hosté přidali další gól a výsledek 0:3 vydržel až do konce. Všechny tři branky zařídil zkušený matador Zbyněk Rys. Olympii tentokrát štěstí nepřinesl ani nástup s mladší přípravkou, ani rekordní návštěva 278 diváků.