5.9. FK Olešník - SK Otava Katovice - sobota - 17:00
11.9. FK Olešník - FK Rašelina Soběslav - pátek - 17:30!!!
19.9. Lokomotiva Veselí nad Lužnicí - FK Olešník - sobota - 15:00
26.9. FK Olešník - TJ Osek - sobota - 16:30

FK Tatran Prachatice - FK Olešník 1:3 ( 0:1 )

31. srpna 2015 v 12:15
Olešník cestoval ve 4. kole na hřiště Prachatic. Tým Prachatic, který v minulosti hrál třeba 2. ligu, neprožívá zrovna dobré období, když v úvodních kolech uhrál jeden bod. Toho si byl Olešník vědom a chtěl si přivést minimálně bod.

To co se ovšem dělo na hřišti se nedá vůbec nazvat krajským fotbal. Hosté z Olešníka se vůbec nedostali ke své hře, na obou stranách byla k vidění řada nepřesností a fotbal plakal. Domácím nelze upřít snaha za bojovnost, ale u hostů to byl spíše pěší fotbal a diskuzní kroužek o tom kdo co dělá špatně. Fotbalová bída občas přinesla světlou chvilku, ale za celý zápas jich bylo k vidění pramálo. Za první poločas se do dobré příležitosti dostal po dlouhém pasu od Mertla a sklepnutí Dudka k zakončení Stejskal, jeho skákavou střelu brankář Opatovský jen vyrazil před sebe, ale Dudkova hlavička postrádala razanci a Opatovský neměl problém míč lapit. Na druhé straně se po chybě v obraně dostal do šance Málek, ale jeho střelu do protipohybu dokázal Jirkal konečky prstů zastavit. Hra Olešníka byla doslova otřesná a když už se hostující hráči dostali k vápnu a mohli vystřelit, míč buď posunuli ještě dál, kde akce skončila a nebo stříleli hodně nepřesně. Jedna z mála akcí, ale přeci jen vyšla. Jirkovský posunul míč do strany na Dudka, ten zatáhl míč a zpětnou přihrávkou pod sebe vyzval Stejskala k zakončení, ten si míč přiklepl a střelou pod břevno poslal hosty do vedení - 0:1. Obraz hry se nezměnil a do poločasu mohlo být srovnáno. Nájezd Málka, ale dokázal Jirkal zlikvidovat a do šaten tak šli spokojenější hosté, alespoň co se týče výsledku.

Ani poločasová přestávka a domluva trenéra Borového nepomohla. Hra byla oboustraně dál nepřesná a prakticky k nekoukání. Do první šance se ve druhé půli dostali hosté po chybném odkopu Opatovského, který zblokoval Dudek, následně vyhrál s brankářem i běžecký souboj o to kdo bude dříve u míče, ale to bylo vše, protože přihrávku na Stejskala, poslal Dudek rychlostí zraněného šneka, takže neměl problém Opatovský zasáhnout. Poté měl gól na hlavně Studnička po rohovém kopu Mertla, ale z hranice malého vápna mířil těsně vedle. Domácí postupem času otvírali hru ve snaze vyrovnat. Velmi aktivní byl střídající Tesárek, ale vyloženou šanci si hráči Prachatic nevytvořili. Olešník měl tak plno možností podnikat útočné výpady do otevřené obrany, ale ty vypadaly asi jako když blondýnka s GPS bloudí na kruhovém objezdu. Dvacet minut před koncem se hosté ujali vedení 0:2, když vyslal Červenka míč za obranu na Stejskala a ten se v zakončení nemýlil. Prachatice, ale dokázali deset minut před koncem zdramatizovat vývoj zápasu, když si zaběhl za obranu Málek, který pak posunul míč před prázdnou branku na nabíhajícího Kasíka a ten do prázdné branky snížil na 1:2. Drama se nakonec nekonalo. Studnička na pravé straně odcentroval a jeho tečovaný centr napálil z první Dudek a uzavřel na 1:3.

FK Tatran Prachatice - FK Olešník 1:3 (0:1)

branky: 80. Kasík - 31. a 74. Stejskal, 87. Dudek

Sestava: Jirkal - Šíma (20. Michal Studnička), Heller, Hála, Nýdl - Jirkovský, Chlumecký, Červenka, Mertl (56. Szep) - Stejskal, Dudek (89. Jan Studnička)

Záznam z utkání:

FK Olešník - TJ Dražice 3:0 ( 3:0 )

25. srpna 2015 v 20:31
Olešník přivítal ve 3. kole na svém hřišti mužstvo Dražic. Oba týmy měli po dvou kolech shodně 3 body, a tak se čekalo, který tým druhému odskočí.
Úvod patřil domácím, kteří drželi častěji míč na svých kopačkách a po sedmi minutách se naskytla první velká příležitost. Chlumecký prostrčil míč na rozběhnutého Dudka, ale ten v zakončení trefil nohy vybíhajícího Lály. Dražice se mohly dostat do hry sérií rohových kopů a standardních situací, ale Horka neměl v zakončení štěstí, a nebo si vše pohlídal velmi dobře chytající Jirkal. Na druhé straně mohl znovu otevřít skóre Dudek po centru Mertla, ale svou hlavičku z malého vápna poslal trestuhodně mimo tři tyče. Ve 21. minutě už se skóre měnilo. Nýdl dostal na polovině hřiště míč od Červenky a tvrdou ranou ze 17 metrů poslal míč přesně k pravé tyči Lálovy branky - 1:0. Olešník byl při chuti a za dvě minuty to bylo o dvě branky. Dlouhý balon Chlumeckého si našel Stejskal, uvolnil se přes obránce, načež místo přihrávky nejprve vystřelil na Lálu, ten míč odrazil zpět na nohy Stejskala od kterého se míč posunul před odkrytou branku, kde byl Červenka a ten neměl problém skórovat - 2:0. Hra domácího Olešníka se musela líbit, kombinační a rychlá hra po křídlech dělala problémy hostujícím obráncům, bohužel zakončení trošku vázlo. Hosté se mohli dostat do zápasu, po půl hodině hry, ale Novotný ve velké šanci mířil těsně vedle Jirkalovy branky. V barvách Olešníka se o střelecké pokusy nejčastěji pokoušel Stejskal, ale neúspěšně. Ve 38. minutě se dostal odražený míč k Chlumeckému, který vyslal utěšenou střelu z 25 metrů těsně vedle pravé šibenice. Za chvilku se uvolnil na pravé straně Dudek a přihrávkou hledal nabíhající tandem Mertl - Červenka, na poslední chvíli stačil míč ve skluzu odehrát Fořt. Do poločasu se však domácí dočkali třetí branky. Odražený míč se za vápnem dostal k nohám Mertla a ten překvapivě pravou nohou poslal míč nekompromisně k levé tyči - 3:0. Do šaten tak šli domácí se zaslouženým tříbrankovým vedením.
Druhá půle už byla vyrovnanější. Dražice se tlačily za kontaktní brankou a domácí hrozili z brejků. Obrovskou šanci na snížení měli hosté po deseti minutách hry, kdy Horka vyslal do sóla Vakoče toho, ale vychytal Jirka, odražený míč chtěl odkopnout Šíma, ale trefil vracejícího se Hálu. Míč se pak snášel přes Jirkala do branky, ale ten dokázal včas zachytit míč na brankové čáře. Na druhé straně vracel míč před branku Heller, ale volej Mertla skončil jen na boční síti. Dražice se chtěly tlačit do zakončení především přes Horku, ale jeho si velmi dobře hlídal Heller, který byl bezpochyby nejlepším hráčem v defenzivě domácího týmu! V posledních minutách si vytvořili hosté několik závárů v domácím vápně, ale vše spolehlivě likvidovala pozorná obrana nebo bezchybný Jirkal. Za Olešník se snažil mezi střelce zapsat Stejskal, ale pro tentokrát neměl seštelovaná mířidla a tak utkání skončilo 3:0.

FK Olešník - TJ Dražice 3:0 (3:0)
branky: 21. Nýdl, 23. Červenka, 43. Mertl
Sestava: Jirkal - Šíma, Heller, Hála, Nýdl - Jirkovský (88. Čecháček), Chlumecký, Červenka, Mertl - Dudek (75. Vařák), Stejskal (85. Tressl)

SK Jankov - FK Olešník 3:1 ( 1:1 )

25. srpna 2015 v 20:29
Ve 2. kole Krajského přeboru, čekal na Olešník jeden z favoritů soutěže tým SK Jankov. Oba týmy zahájily soutěž tří bodovým ziskem. Pro Olešník jako nováčka to byl velmi dobrý vstup, když si na svém hřišti poradil s týmem Želče. Zatímco pro Jankov body z Prachatic byly povinností. Favoritem zápasu byli domácí hráči.
Od úvodních vteřin se domácí prezentovali tvrdou hrou na hranici pravidel a nebýt benevolence rozhodčího Klátila, kdo ví zda by utkání dohráli domácí v 11. Po úvodní vyrovnané partii, se díky nepřesnostem v rozehrávce Olešníka, dostali na koně domácí. Skóre mohl otevřít Štefl, ale v samostatném úniku nechal vyniknout brankáře Studničku. Ve 12. minutě už se skóre měnilo. Po přihrávce Smékala, zůstal na zadní tyči neobsazený Mužík a střelou pod břevno nedal brankáři Studničkovi šanci. Olešník se dostal pod tlak a domácí se dostávali do šancí. Na centr Zajíce, však Štefl ani Smékal nedosáhli. Po dvaceti minutách hry se znovu osmělili hosté z Olešníka. Střely Jirkovského a Mertla však byli velmi nepřesné. O chvilu později se pak nadechl k sólu přes půl hřiště Jirkovský, obešel čtyři hráče domácích a na vápně vyzval k zakončení Stejskala, jeho technický pokus směřující na zadní tyč, však famózně vytáhl Hejníček na roh. Ve 25. minutě už se hosté dočkali. Standardní situaci ze 40 metrů si vzal na starost Dudek a s přispění teče domácího hráče srovnal na 1:1. O chvilu později měl možnost na druhé straně přehopnout misky vah na domácí stranu Mužík, ale přímý volný kop poslal jen do boční sítě. Do poločase se už více neudálo.
Za to druhá půle byla plná emocí a hlavně nepřesných rozhodnutí rozhodčího na obou stranách. Nejprve mohl hosty poslat po nákopu Stejskala do vedení Dudek, ale v zankočení selhal a jeho pokus Hejníček lapil. Na druhé straně pak souboj Vařáka se Smákalem posoudil sudí Klátil jako penaltový, čemuž se divila asi většina přihlížejících se zdravím rozumem. Tu proměnil Šebelka a domácí vedli 2:1. Olešník ovšem cítil, že minimálně na bod má a vrhl síly do útoku. Tím poskytl domácím prakticky den otevřených dveřích do jejich obrany, ale kanonýr Smékal třikrát ve vyložené šanci selhal. Na druhé straně pak centr Stejskala vyděsil brankáře Hejníčka odkop zkušeného Řezníčka, který jen těsně přelétl břevno domácí branky. V 69. minutě se pak znovu vytáhl z parádním zákrokem Hejníček, když pokus Chlumeckého z přímého volného kopu směřující do šibenice, vytáhl na roh. Na druhé straně pak zbytečně ztratil míč Vařák, Mužík se následnou kličkou dostal před něj. Vařák skluzem zasáhl míč i nohy Mužíka a další sporný zákrok ohodnotil sudí Klátil opět penaltou. Šebelka se znovu nemýlil 3:1. Na druhé straně se pak Červenka uvolnil přes Fajtla, který jej podratil a možnost penalty měli i hostující hráči. Ten nejzkušenější z nich Chlumecký, však napálil míč jen do tyče. V nervózním závěru, se pak už frustrovaný Olešník na nic nezmohl a tak body zůstaly v Jankově.

Krajský sez .15/16 1.kolo FK Olešník - Želeč

5. srpna 2015 v 13:29
V sobotu 8.8. vstupujeme do nové sezóny krajského přeboru.Do KP jsme postoupily jako celkově třetí tým ze dvou skupin I.A tříd.Po přerozdělení postupových umístění v celorepublikových soutěžích ,kdy nám v kraji uvolnila místo Třeboň ,která akceptovala nabídku hrát divizi jsme nabídku hrát KP využily a po sedmi sezonách budeme opět vybíhat na "Krajské trávníky".

FK Olešník-Želeč 4:1 je to doma ;-) bomba gratuluju mančaftu !