Září 2015

FK Olešník - TJ Osek 2:2 (0:0)

29. září 2015 v 13:28
Domácí hráči Olešníka přivítali v sobotu na svém hřišti úradujícího vícemistra Krajského přeboru z Oseka. Druhý tým loňské tabulky však prošel velkou hráčskou obměnou a začátek soutěže se mu nevydařil. V posledních dvou kolech však zabral a uhrál 6 bodů při skóre 7:1. V tabulce byl tak za Olešníkem o pouhý bod zpět. V sestavě Olešníka se objevil Zbyněk Rys, který při absenci několika hráčů, naskočil do základní sestavy a v utkání nezklamal.

Hráči Oseka hráli prakticky celé utkání s jasnou taktikou a to pevná defenziva a hra na rychlé brejky. Olešník tak hrál prakticky celých devadesát minut do plných. První poločas drželi domácí hráči míč na svých kopačkách, ale do vážnější šance se nedostali. Buď jejich akce skončila nepřesnou finální přihrávkou nebo veškére střelecké pokusy odvrátila výborně fungující obrana hostí. Nebezpečnější byli tak hosté, kteří zahrozili ze dvou brejkových situací, kdy nejprve nájezd Uhera skončil mimo tři tyče brankáře Studničky.A o chvilku později překonaného Studničku zachránila tyč při střele Mráze. Domácí vyzkoušeli brankáře Hřebejka jen jednou, když přímý kop Chlumeckého vytáhl Hřebejk mimo tři tyče a následně zlikvidoval i dorážku Šímy. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas se obraz hry nezměnil. Domácí do něj vstoupili aktivně a po rohovém kopu se na zadní tyči dostal k míči Dudek, ale jeho rána levačkou šla nad. V 55. minutě mohl nejprve jít po přihrávce od Šímy do útoku Dudek, ale míč mu sebral Baloušek. Schánělec následně dlouhým pasem vyzval k samostatnému sólu Blažečku a ten lobem přes Studničku poslal hosty do vedení - 0:1. Hosté pak zaparkovali na vlastním vápně autobus a na půlící čáře zůstal osamocený Uher. Domácí se dočkali vyrovnání po rohu Červenky, když hlavou skóroval Michal Studnička. Bohužel rozhodčí Reitinger pískal útočný faul Ryse, ačkoli danou situaci neviděl. Domácí svého soka tlačili, ale vyrovnávací branka ji nebyla přána. V další šanci se ocitl navrátilec Rys, ale Hřebejk nohou vyrazil míč do bezpečí. V 83. minutě se zdálo být rozhodnuto, když Schánělec proměnil přímý volný kop, po faulu nefaulu domácího Stejskala. Domácí dokázali odpovědět v zápětí, když cetr Červenky přizvedl Stejskal a jeho hlavička zaplula na zadní tyč 1:2. Domácí se hnali za vyrovnáním. Chlumecký rozehrál přímý volný kop na Ryse, ten sklepl Nýdlovi, ale jeho pokus mířil těsně nad pravou šibenicí Hřebejkovy branky. Zaslouženého vyrovnání se dočkal Olešník v 88. minutě. Červenkovu přihrávku za obranu přizvedl hlavou Schánělec, díky tomu zrušil ofsajdové postavení Šímy, který střelou na zadní tyč srovnal na 2:2. Olešník ovšem chtěl tři body a v poslední minutě k nim měl hodně blízko. Rohový kop Červenky propadl na zadní tyč, kde se rozjela trma vrma. Následně se míč dostal k Hálovi, který propálil brankáře Hřebejka, ale toho zastoupil na brankové čáře jeden z hostujících hráčů a míč odrazil do bezpečí. Divoký závěr zápasu tak nakonec přinesl remízu 2:2.

branky: 84. Stejskal, 88. Šíma - 55. Blažečka, 83. Schánělec
Sestava: J. Studnička - Šíma, M. Studnička, Hála, Nýdl - Jirkovský, Chlumecký, Červenka - Dudek (74. Tressl), Rys, Stejskal

Veselí nad Lužnicí - FK Olešník 1:2 (0:1)

24. září 2015 v 17:53
Po dvou domácích porážkách cestovali hráči Olešníka do Veselí. Hosté chtěli odčinit dvě domácí ztráty a připsat si do tabulky tři body, které by je udrželi v horní polovině tabulky. Domácí hráči byli posíleni výhrou na hřišti v Prachaticích.

Vstup do zápasu patřil Olešníku. Svůj gólový půst se snažil prolomit zejména Dudek, který byl v prvním poločase nejaktivnějším střelcem hostí. Už ve 2. minutě rozehrál Mertl standardní situaci na Dudka, ale jeho střelu mířící do branky zblokoval jeden z domácích obránců. O chvilku později byl zakončení znovu Dudek, když se z první snažil využít centr Šímy, ale míč poslal jen do připravených rukavic brankáře Plachého. Domácí hráči hrozili jen ze standardních situací a přímých kopů, ale ani jedno zakončení nemířilo mezi tři tyče brankáře Studničky, který nahradil zraněného Jirkala. Na druhé straně se pokoušel otevřít skóre znovu Dudek, když dostal přihrávku za obranu. Jeho tvrdou ránu na bližší tyč, ale skvěle vyrazil Plachý. Gól přišel o chvilku později. Šíma vybojoval míč na vlastní polovině a posunul jej do křídla na Dudka, ten potáhl míč po pravé straně a přesnou přihrávkou připravil gólové zakončení pro Stejskala, který se nemýlil a uklidil míč pod břevno - 0:1. Hosté byli při chuti a mohli přijít další branky. Do šance se dostal Stejskal, ale jeho zakončení z hranice vápna šlo těsně vedle. Zachvilku pálil z pravé strany Dudek, jeho křižnou střelu, ale dokázal Plachý konečkem prostředníčku vytáhnout na roh. Po secvičeném signálu pálil z hranice vápna Šíma, jeho střelu tečoval jeden z obránců do protipohybu brankáře Plachého, ale míč šel těsně vedle. Poslední gólovou šanci hostí měl Chlumecký, který se objevil sám na hranici vápna, ale jeho střela levačkou šla těsně vedle pravé šibenice. Udeřit tak před odchodem do šaten mohlo na druhé straně, když se na centr Nuhlíčka neumístil ve mezi tři tyče skluzující Daněk. Do šaten tak šli spokojenější hosté z Olešníka.

Do druhého poločasu nastoupili domácíc hned se třemi změnami. Jejich hra byla aktivnější, ale chyběla jim lepší finální fáze a hlavně zakončení. Olešníku se přestalo dařit podržet míč v útoku a tak se hra pohybovala od středového kruhu po vápno. Šanci Olešníku tak nabídl domácí Fukal, když chtěl přihrát Plachému, ale jeho úmysl vystihl Dudek. Míč si však kolem Plachého nekopl dostatečně razantně a tak bylo po šanci. Za chvilku se po pasu Chlumeckého znovu dostával před Plachého Dudek. V souboji ho ovšem přistrčil Koktávý, bohužel pro hosty si toho nepovšiml hlavní rozhodčí. Domácí se dál tlačili za vyrovnáním nakopávanými míči z vlastní poloviny hřiště, ale bez vážnější šance. A tak přišla pět minut před koncem druhá branka Olešníka. Šíma se vymotal ze sevření čtyř protihráčů a přihrál Chlumeckému. Ten z jedničky vyslal za obranu Červenku, který míč ještě posunul na nabíhajícího Čecháčka, který neměl problém poslat míč do branky - 0:2. Rozhodnuto ovšem nebylo. Hned za dvě minuty totiž snížili po rohovém kopu hlavou Koktavý - 1:2. V samotném závěru Olešník ještě přežil dva domácí nájezdy, když v obou případech odvracel míč Šíma. Tři body si tak zaslouženě odvezl Olešník.

branky: 88. Koktavý - 24. Stejskal, 85. Čecháček
Sestava: Studnička J. - Šíma, Studnička M., Hála, Szep (68. Tressl) - Jirkovský, Chlumecký, Červenka, Mertl (78. Čecháček) - Dudek, Stejskal

FK Olešník - Rašelina Soběslav

16. září 2015 v 10:20
Během týdne se podruhé svým fanouškům představil tým Olešníka. Ten v posledním kole doma podlehl Katovicím, když o vítězství přišel v posledních osmi minutách zápasu. Do Olešníka zase přijel celek Soběslavi, který na venkovních hřištích ještě neztratil ani bod.

Utkání hrané už v pátek nabídlo vyrovnanou podívanou. První zahrozili hosté, když střela zpoza vápna z kopačky Mazoucha mířila těsně nad. Na druhé straně se do dobré pozice po vysunutí Chlumeckého dostal Dudek, ale namísto zakončení volil přihrávku na Stejskala, kterýmu míč mířil na paty. Domací forvard se snažil z otočky o zakončení, ale neúspěšně. Olešník měl v prvním poločase několik příležitostí k rychlému brejku do otevřené soběslavské obrany, ale finální fáze byla doslova žalostná a nebo byla zastavena faulem jako v případě Dudka, kterého stáhl Boháč. Celá událost ovšem zůstala bez karetního potrestání. Následný přímý kop z osmnácti metrů poslal Chlumecký jen do zdi. O chvilku později se za obranu Soběslavi vyřítil Červenka, ale jeho prudkou střelu Kuník vyrazil a k následné dorážce už se dobíhající Stejskal neprotlačil. Na druhé straně měl obrovskou příležitost Šmítmajer, když se po přihrávce z pravé strany octil sám před Jirkalem. Střelou z první, ale nechal vyniknout domácího brankáře. Za chvilku se znovu na pravé straně dostal k zakončení Mazouch, ale Jirkal jeho pokus lapil do koše. Domácí měli v závěru první půle ještě dva střelecké pokusy. Nejprve po faulu na Šímu, zahrával přímý volný kop ze 17 metrů Stejskal, ale vedl si podobně jako Chlumecký. I jeho střela skončila ve zdi. Poslední střelecký pokus měl na svědomí Dudek, ale jeho rána ze třiceti metrů mířila do míst, kde stál brankář Kuník, který jeho pokus vyrazil na roh. Ten zahrával Mertl a na zadní tyči se ocitli osamocení Vařák a Hála, ale první jmenovaný míč neumístil mezi tři tyče. Do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začali domácí hráči s míčem na kopačkách, ale útočné přihrávky se jim vůbec nedařili. V 50. minutě tak udeřilo na druhé straně. Olešník ztratil míč na před vápnem Soběslavi a následoval rychlý kontr hostí. Na jejím konci byla kolmice mezi stopery domácích a Dvořák šel sám na Jirkala, kterého se zbavil kličkou a dopravil míč do branky - 0:1. Od té doby se na domácí hráče snesla křeč a směrem dopředu to bylo jedno velké trápení. Jedinou vážnější akci zakončoval Červenka, který se prodral šestnáctkou hostí, ale jeho střela byla zblokovaná a Kuník s ní neměl moc starostí. Po hodině hry bylo pro domácí ještě hůř. Jirkal vyběhl mimo vápno k pravé lajně a chtěl míč rozehrát dlouhým odkopem. Bohužel pro něj se míč odrazil od napadajícího Šmítmajera a směřoval před odkrytou branku, kam první doběhl Dvořák a zvýšil na 0:2. Olešník měl po zbytek zápasu míč stále na více na svých kopačkách, ale do kloudného zakonční se nedostal. Naopak hosté podnikali nebezpečné brejky, ale už bez gólového zakončení. V poslední minutě pak ještě uviděl Nýdl červenou kartu za podobný zákrok, který v prvním poločase zůstal u Boháče nepotrestán. Z Olešníka si tak zaslouženě odvezla Soběslav všechny tři body.
FK Olešník 0:2 Rašelina Soběslav (0:0)
branky: 50. a 63. Dvořák
Sestava: irkal - Vařák (53. Nýdl), Heller (82. M. Studnička), Hála, Mertl - Jirkovský, Chlumecký, Červenka, M. Šíma - Dudek (62. Szep), Stejskal

!!!POZOR SE SOBĚSLAVÍ UŽ V PÁTEK!!!

8. září 2015 v 14:42
Vzhledem k hasičcké soutěži, která se koná na Olešnickém hřišti v sobotu 12.9. se utkání Krajského přeboru mužů, mezi FK Olešník a Rašelinou Soběslav, odehraje již v pátek 11.9. od 17:30.

FK Olešník - SK Otava Katovice 1:2 (0:0)

8. září 2015 v 14:40
Soubojem třetího Olešníka a druhých Katovic pokračovalo páté kolo Krajského přeboru. Oba nováčci jsou v úvodu soutěže překvapením Krajského přeboru a vzájemný souboj sliboval líbivou podívanou.

To se plnilo do puntíku. Úvodní dějství patřilo domácímu výběru Miloslava Borového, který prvních deset minut trávil na polovině soupeře. Už ve 3. minutě se ve velké příležitosti ocitl Vařák, ale sám před Švehlou trefil jen nohu katovického brankáře. Následnou dorážku Szepa pak Švehla vyškrábl na roh. Hosté se osmělovali v prvním dějství k útoku ojediněle, nejaktivnější směrem dopředu byl tradičně Repa, kterého doplňoval Rejšek a Hovorka. Všechny vážnější závary ovšem vyřešila dobře fungující defenziva v čele s brankářem Jirkalem. Domácí mohli jít do vedení ve dvacáté minutě, když se odražený míč dostal k nohám Stejskala, ten ale svou slabší levou nohou nezamířil přesně z hranice vápna. Vůbec největší šanci měl znovu Stejskal, který se po půl hodině hry řítil sám na Švěhlu. Jeho pokus o obstřelení, ale brankář Švehla přečetl a vytáhl míč konečky prstů na roh. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začali lépe hosté, když se za domácí obranou vyrojil Hovorka, ale brankář Jirkal jeho pokus lapil. Z následného protiútoku vysunul Červenka do ataku Jirkovského toho fauloval ve vápně Krejsa a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Stejskal a domácí šli do vedení. Hosté na nic nečekali a nakopávanými míči na Hovorku chtěli utkání vyrovnat to se dlouho nedařilo a hostům tekly nervy. Nejčastěji to dokumentoval svou hrou hostující stoper Hajdušek, ale jeho unfair zákroky s benevolencí rozhodčí Kaštánek netrestal. Nejodpornější zákrok si nechal na 63. minutu kdy poto co Jirkovský předním odhlavičkoval míč, udeřil domácího borce do pěstí do obličeje. Namísto druhé žluté karty, né-li rovnou červernou řešil sudí situaci pouze domluvou. Olešník odolával tlaku hostí do 83. minutu. To chyboval nejprve Mertl a po něm Nýdl, míč se dostal na rozběhnutého Hovorku, kterého stíhal Heller. Ve snaze zmařit mu zakončení skluzem přizvedl míč přes padájího brankáře Jirkala a míč se dokutálel do brány - 1:1. To ovšem nebylo vše za tři minuty přišel pro domácí hráče další direkt. Standardní situaci odvrátil Heller nešťastně jen na kopačku Rejška a na jeho ránu, která vyplava za obránci neměl šanci Jirkal zareagovat - 1:2. Hosté si tak odvezli všechny body a dál zůstávají v soutěži, společně s Jankovem neporaženi.

FK Olešník 1:2 SK Otava Katovice ( 0:0 )
branky: 53. Stejskal z penalty - 83. Hovorka, 86. Rejšek

Sestava: Jirkal - Šíma, Heller, Hála, Nýdl - Szep (70. Mertl), Chlumecký, Červenka, Jirkovský - Vařák, Stejskal (78. Dudek)