Říjen 2015

FC Písek B - FK Olešník 2:1 (1:1)

30. října 2015 v 12:06
Vložené středeční kolo absolovali hráči Olešníka k předehrávce 15. kola na půdě Písku, kde je čekalo místní béčko. Olešník dokázal vyhrát poslední tři zápasy a bodově chtěl uspět i na půdě rezervy třetilogového Písku.

Vstup do utkání a vlastně i téměř celý poločas patřil hostujícím hráčům z Olešníka. Ti svého soupeře přehrávali, dařila se jim kombinace a vytvářeli si gólové šance. První šanci měl již ve druhé minutě Stejskal, ale střelou z úhlu brankáře Satrapu nenachytal. Domácí odpověděli standardní situací, která opět nadělala hostům velké starosti. To bylo ovšem od domácích hráčů na dlouhé minuty vše. Po prostrčení od Šímy se dostal ke střele ve vápně Dudek, ale branku domácích netrefil. O chvilku později Dudek přiťukl míč pod sebe na Szepa, ale s jeho tvrdou střelou pod břevno si nadvakrát poradil brankář Satrapa. Domácím se nedařila rozehrávka a Olešník snadno získával míč a dál hrozil. Po vysunutí Szepem měl gól na kopačce Dudek, ale sám před Satrapou nasměroval míč jen do domácího brankáře. Zaslouženého vedení se tak Olešník dočkal po dvaceti minutách hry. Zřejmě nejpohlednejší akci zápasu rozjel Šíma a přes spolupráci Jirkovského a Chlumeckého se míč dostal zpět k němu, aby pak zpětnou přihrávkou našel Dudka a ten z první poslal míč k tyči - 0:1. Další možnost na žvýšení skóre měl Stejskal, ale proti byl znovu připravený Satrapa. Domácí hráči měli ovšem v týmu Jana Zušťáka a tomu stačili pouhé dva kontakty s míčem za první poločas, aby dvakrát zle zavařil hostujícím obráncům. Nejprve ho ve vápně srazil vracející se Szep a následovala penalta. Tu ovšem domácí kapitán Pichlík poslal jen do břevna a následný zmatek v hostující obraně, po sérii odkopů skončil na rohu. Rozuzlení první půle přišlo ve 42. minutě, když Olešník rozjel protiútok Červenkou. Ten poslal pas do lajny na Dudka, který centrem před branku hledal Stejskala, jeho pokus nesměřoval sice mezi tři tyče, ale Dudek jej ještě stihl z první poslal před branou mezi malé vápno a penaltu, kde dobíhal Červenka, ten namísto střely z první si chtěl míč ještě připravit na pravou nohu, ale v tom mu zabránili vracející se hráči Písku. Následoval dlouhý výkop Satrapi, který propadl mezi trojicí hostujících obránců k Zušťákovi, který se obtočil jako lasička kolem olešnického Hály a podél brankáře Jirkala vyrovnal poločasový stav na 1:1.

Druhý poločas už probíhal ve vyrovnanějším rytmu. Hosté byli zřejmě otřeseni vyrovnávací brankou a domácí trpělivě bránili a čekali na svou příležitost. I přesto mohli jít do vedení hosté, když po centru Szepa měl gól na hlavě Dudek. Jeho úmysl ovšem přečetl brankář Satrapa a střelu směřující do protipohybu vytáhl na roh. Trest pro hosty přišel po hodině hry. Nedůraz ve vápně potrestal opět Zušťák, od kterého se míč odrazil za bezmocného Jirkala. Hosté dohrávali v křeči a tatam byla jejich lehkost v kombinaci z první půle. Útočné duo Stejskal - Dudek, už se branky nedočkalo a tak měl nejblíže k vyrovnávací trefě Chlumecký. Jeho přímý volný kop, však dokázal ze šibenice vytěsnit výborně chytající Satrapa. Domácí mohli v závěru ještě navýšit své vedení, když se k nim míč dostal po chybách hostující defenzivy. Skóre už se však do konce zápasu nezměnilo a tak spadlo vítězství Písku doslova do klína.
V dalším kole zajíždí Olenšík na hřiště Sedlice, kde je opět nečeká nic jednoduchého.

FC Písek B 2:1 FK Olešník ( 1:1 )
branky: 43. a 63. Zušťák - 23. Dudek
Sestava: Jirkal - Šíma, Heller, M. Studnička, Hála - Jirkovský, Chlumecký, Červenka, Szep (79. Tressl) - Stejskal, Dudek

FK Olešník - SIKO Čimelice 2:1 (1:1)

27. října 2015 v 17:29

Vstup do zápasu se podařil Olešníku na jedničku. Prakticky z prvního útoku se ve 3. minutě po akci Šimy a Jirkovského, prosadil Vařák 1:0. Hosté mohli odpovědět z rohové kopu, když hlavičkoval osamocený Pšenička, ale branku domácích minul. Domácí mohli jít do dvoubrankového vedení, když Vařák vyslal do úniku Dudka, ten se snažil přihrát lépe postavenému Stejskalovi, ale na jeho mizernou přihrávku musel jít Stejskal do skluzu v těžké pozici trefil tyč Fajfrlíkovy branky. Trest mohl přijít záhy, když si za obranu zaběhl Pávec, ale zakončení kolem Jirkala odvrátil na brankové čáře skluzující Heller. Gól přišel z následného rohu, když si domácí znovu nepohlídali Pšeničku, který vrátil míč před branku a následnou střelu Martina Němce tečoval jeden z domácích hráčů do proti pohybu brankáře Jirkala - 1:1. Hra se pak odehrávala především mezi oběma vápny a oba brankáři už příliš práce neměli. Domácí se sice radovali z branky, když zužitkoval prostrčení Červenky, přesným zakončením Nýdl, ale celou akci zhatil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

O poločase se opět otřásaly zdi domácí šatny, po důrazné domluvě trenéra Borového. Na výkonu jeho svěřenců to ovšem příliš znát nebylo. Nic méně se v úvodu poločasu opět dostali domácí do vedení. Jirkovský pláchl na levé straně a předložil míč na zlatém podnose Dudkovi - 2:1. Čimelice se tlačili do útoku a po souboj Červenky s Pávcem, se zlobili na hlavního rozhodčího, že neodpískal penaltu. Na druhé straně se podobně čílil Dudek, když jej podrazil Michal Němec. Po centru Šímy pálil z první Stejskal, ale Fajfrlík byl na místě. O chvilku později se situace opakovala. Tentokrát centroval Szep a míč se dostal k nohám Jirkovského. Jeho tvrdou střelu k tyči, ale nadvakrát zkrotil ve svých rukavicích Fajfrlík. V zakončení Olešníka byl nejaktivnější Stejskal, ale ani po ojediněle úspěšné přihrávce Dudka, brankáře Fajfrlíka nepřekonal. Hosté hrozili zejména ze standardních situací, ale brankář Jirkal byl opět oporou pro svůj tým. Tři body si tak nakonec připsal Olešník, který se tak dál drží v horních patrech tabulky.
Ve vloženém kole jede Olešník do Písku a následně v sobotu do Sedlice.

FK Olešník 2:1 SIKO Čimelice (1:1)
branky: 3. Vařák, 57. Dudek - 15. Martin Němec

Sestava: Jirkal - Šíma, Heller, Michal Studnička, Nýdl (82. Hála) - Jirkovský, Chlumecký, Červenka, Vařák (49. Szep) - Stejskal (90. Mertl), Dudek (85. Tressl)

Sokol Planá nad Lužnicí - FK Olešník 0:3 (0:2)

24. října 2015 v 10:03
Po vítězném derby s Hlubokou, pomýšleli hráči Olešníka na bodový zisk i na půdě Plané nad Lužnicí. Oba týmy se střetly v létě v rámci přípravy, když si doma poradil Olešník se svým soupeře jasně 6:1.Od té doby, ale prošel výběr trenéra Táborského značnou obměnou.

A úvodní desetiminutovka patřila domácím. Ve 4. minutě se tváří v tvář brankáři Jirkalovi objevil Posinger, ale hostující brankář jeho pokus kryl. Za minutku následoval rohový kop domácích a po centru Kolského, hlavičkoval Šahajda do tyče. A za chvilku se na Jirkala řítil osamocený Trčka, ale ani on nezamířil mezi tři tyče. Olešník poprvé zahrozil ve 12. minutě a hned z toho byla branka. Po autovém vhazování Červenky posunul Vařák míč na Chlumeckého, tomu dali domácí obránci více prostoru a hostující špílmachr bombou k tyči poslal hosty do vedení - 0:1. Od té chvíle se hra vyrovnala a hra se přesouvala od vápna k vápnu. Chvilku po vedoucí brance se na pravé straně uvolnil Jirkovský, ale jeho střelu dokázal zblokovat vracející se Kolský na roh. Domácí sice mohli srovnat ve 27. minutě, když měl na levé straně dálnici až k brance Štiak, ale v zakončení byl hodně nepřesný. Olešník držel míč více na svých kopačkách a jednoznačně mu patřilo posledních 15 minut prvního poločasu. Ve 30. minutě si kolmici od Chlumeckého převzal Dudek a střelou na bližší tyč vybídl Brandštýla k reflexivnímu zákroku. Následný roh rozehrál Šíma na Červenku a jeho utěšená střela jen tak tak minula zadní tyč domácí branky. O chvilku později sehráli povedenou kombinaci Červenka s Vařákem. Druhý jmenovaný pak přihrávkou našel Dudka, který dopravil míč do sítě, ale radost Olešníku zhatil zdvyšený praporek pomezního rozhodčího Vicana. Dudek nebyl úspěšný, ani o chvilku později, když ho další přihrávkou hledal Chlumecký. Jeho skákovou střelu naposlední chvíli vyrazil brankář Brandštýl znovu na roh. Olešník byl při chuti, což dokazoval povedenou akcí Šíma, ale nakonec mířil mimo tři tyče. Aktivita hostí přeci jen v závěru poločasu slavila úspěch. Na levé straně si vyměnil míč Dudek s Jirkovským. Prvně jmenovaný pak potáhl míč po straně a zpětnou přihrávkou hledal nabíhajícího Szepa. Jeho pokus obrana zblokovala k nohám Chlumeckého, který se snažil střelu technicky umístit k tyči, ale jeho záměr vystihl brankář Brandštýl. Míč ovšem vyrazil jen k nohám dobíhajícího Červenky a ten míč uklidil přesně k tyči - 0:2. Do šaten se mohlo skóre měnit ještě na obou stranách. Nejprve Dudek doběhl přihrávku Červenky, udělal kličku vybíhajícímu brankáři, z brankové čáry ještě hledal někoho ze spoluhráčů, ale jeho přihrávku vystihl jeden z vracejících se obránců. Na druhé straně o sobě dali po delší době vědět domácí. Sedláček ze strany napálil míč před branku, kde se míč odrazil od Trčky těsně vedle Jirkalovy branky. Do šaten šli tak s dvoubrankovým náskokem hráči Olešníka.
Druhý poločas se nesl v duchu domácí snahy korigovat výsledek a zdramatizovat vývoj zápasu. Hráči Plané se do zakončení tlačili zejména ze vzduchu, ale buď jejich snahu odvrátila hostující obrana v čele s brankářem Jirkalem. Nebo zakončovali domácí hráči mimo tři tyče. Největší vzruch tak přišel po hodině hry, kdy dopravil míč do sítě Trčka, ale domácí radost uťal pomezní rozhodčí Vican. Olešník spoléhal na brejky, ale v těch se ani jednomu z dvojice útočníků Dudek - Jirkovský příliš nedařilo. Definitivní klid, tak přišel až v posledních minutách normální hrací doby. Šíma vybojoval míč, který Jirkovský posunul na Chlumeckého. Ten se přes Stesjkala opět dostal k nohám Jirkovského, který pláchl domácí obraně a naservíroval míč na zlatém podnose Dudkovi, který se střelou pod břevno nemýlil - 0:3. Olešník si tak připsal zasloužené tři body, když dokázal přežít úvodní domácí šance a naopak svou první využít ve vedoucí gól.
V dalším kole přivítají hráči Olešníka na domácím hřišti tým Čimelic. Utkání začíná v sobotu od 14:30.

Sokol Planá nad Lužnicí 0:3 FK Olešník (0:2)
Branky: 12. Chlumecký, 40. Červenka, 88. Dudek

Sestava: Jirkal - Šíma, Heller, Hála, Nýdl - Jirkovský, Chlumecký, Červenka, Vařák, Szep (65. Stejskal) - Dudek (90. Tressl)

FK Olešník - TJ Hluboká nad Vltavou 1:0 (0:0)

24. října 2015 v 10:00
V neděli hostil domácí Olešník svého nedalekého souseda Hlubokou. Hosté byli před nadcházejícím soubojem v tabulce na 4. místě. Domácí na desátém, ale v případě výhry by se posunuli na páté místo o bod za svého nedělního soupeře.

Přítomní diváci se určitě nenudili. Hrál se fotbal nahoru dolů a za první poločas bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Jako první zahrozili hosté, když se dostal ke střele nejprve Horejš a o chvilku později Lovička, ale oba pokusy skončily mimo tři tyče Jirkalovy branky. V 15. minutě zahrozili poprvé domácí Vařák převzal míč na polovině hřiště a smělým průnikem se dostal až na hranici vápne, kde tvrdě vystřelil. Jeho pokus směřující pod břevno, ale parádním zákrokem vyrazil Brašnička na roh.Olešník se tlačil dopředu a další velkou příležitost měl Rys. Tomu posunul míč Stejska do vápna, ale Rys sám před Brašničkou svou šanci neproměnil. Od poloviny první půle začala zmatkovat domácí obrana a Hluboká měla několik příležitostí jít do vedení. Tu největší měl ve 25. minutě Tomáš Adam, který šel téměř z poloviny hřiště sám na Jirkala, tak dlouho se ale rozmýšlel jak se svou šancí naloží až míč poslal přes plot na bazén. Poté se do sólo nájezdu třikrát po sobě dostal i druhý hlubocký útočník Kurali, ale Jirkal držel Olešník nad vodou. Před odchodem do šaten ještě jednou zahrozili domácí. Centr Jirkovského si zpracoval Stejskal a střelou halfvolejem protáhl Brašničku, který míč na dvakrát ukryl v rukavicích. Do šaten se tak šlo i přes řadu šancí na obou stranách za bez brankového stavu.
Druhý poločas začali lépe domácí a po pár minutách se měnilo skóre na světelné tabuly. Standardní situaci odvrátil hlubocký Čermín na hranici vápna, kde zaváhal v souboji s Jirkovským hostující Němec. Od domácího hráče poté putoval míč na zapomenutého Ryse za obranou a olešnický matador se z otočky nemýlil - 1:0. Olešník byl na koni a držel míč častěji na svých kopačkách, naopak Hluboká měl problém s předfinální fází a do vážnějšího zakončení se nedostala. Na druhé straně mohli přidat domácí druhou branku. V 68. minutě se dostal aktivní Jirkovský přes Čermína a zpětnou přihrávkou našel Stejskala, jeho pokus ale zblokoval skluzem Antoš. O minutu později se zase před Brašničku tlačil Rys, ale nakonec mu byl odpískám faul. Hluboká měla možnost srovnat maximálně ze standardních situací, ale domácí defenziva všechny centry odvrátila do bezpečí. V 85. minutě přišla pro hosty poslední šance na vyrovnání v podobě přímého kopu Antoše, ale hostující hráč poslal míč nad Jirkalovu branku. Domácí si tak připsali zaslouženou výhru.
V dalším kole cestuje Olešník v sobotu na půdu Plané nad Lužnicí.

FK Olešník 1:0 TJ Hluboká nad Vltavou (0:0)
branka: 49. Rys

Sestava: Jirkal - Šíma, Heller, Hála, Vařák - Jirkovský, Chlumecký, Červenka - Stejskal (78.Nýdl), Rys (85.Tressl), Dudek (89.Szep)

FK Olešník vs. TJ Hluboká v NEDĚLI 11.10. OD 16 HODIN!!!

7. října 2015 v 12:19
V 10. kole přivítá Olešník na svém hřišti nedalekého souseda z podzámčí Hlubokou. Oba týmy dělí v tabulce 4 body a Olešník by se rád na tradičního účastníka KP vytáhl. Utkání se odehraje netradične v neděli, kvůli hasičské soutěži, která se koná na hřišti Olešníka v sobotu. Tak nezapomeňte všichni příznivci Olešníka dorazit v hojném počtu v neděli od 16:00!!!

SK Rudolfov - FK Olešník 2:1 ( 0:1 )

7. října 2015 v 12:16
V dalším kole KP mužů zajížděl Olešník na "hřiště" Rudolfova. Na asi nejhorším v kraji i co se týče zázemí, měl náš tým zápas rozjetý dobře, ale druhý poločas polevil v aktivitě a domácí projevili větší vůli po vítězství.

První půl hodina hry patřila Olešníku. V rámci možností na Rudolfovském drništi tým trenéra Borového dobře kombinoval a dostával se i do zakončení. První pozdrav poslal na brankáře Teringla z přímého kopu Tressl a jeho výživná pumelice vyprášila domácímu brankáři rukavice. Hosté si dobře hlídali největší domácí hrozbu Pouzara, který kromě neustále pořvávání na své spoluhráče nebyl za první půli příliš vidět. Zaslouženého vedení se dočkali hosté po necelé půl hodině hry. Za vápnem se dostal k míči Stejskal a střela, která ve vzduchu pěkně zaplavala skončila nechytatelně v síti. Domácí se v závěru poločasu přeci jen osmělili a zvýšili svou aktivitiu. V brance hostí, ale stál brankář Jirka, který do poločasu za svá záda nepustil jedinou střelu.

Druhý poločas, už nabídl jinou podívanou. Domácí byli aktivnější a Olešník se na hřišti trápil. Nebýt brankáře Jirkala, mohlo se skóre měnit daleko dříve, ale s gólovými pokusy Pouzara a hlavně šancí Bašty si vždy poradil výborně. Trest tak přišel po hodině hry, kdy skluzem fauloval ve vápně Heller pronikajícího Baščevana a následovala penalta. Tu proměnil Pouzra přesnou střelou k tyči, i když Jirkal vystil směr. Odpověď na vyrovnání mohla přijít záhy, když centr Červenky prodlužoval hlavou Stejskal, brankář Teringl, ale včas stáhl míč do svých rukavic. A tak se radovali znovu domácí. Chybujícího Tressla obral o míč Bašta, sám proti Jirkalovi neuspěl, ale osamocený míč putující po malém vápně, jako první doběhl Pouzar a dopravil ho do sítě - 2:1. Na druhé straně měl pak velkou možnost ke srovnání Stejskal, ale sám před brankářem Teringlem na hranici vápna, trefil jen nohy domácího brankáře. V závěrečných minutách, už se více nestalo a tak se vracel Olešník domů s prázdnou.

V dalším utkání přivítá na svém hřišti Hlubokou, utkání začíná netradičně až v neděli od 16:00.

SK Rudolfov 2:1 FK Olešník ( 0:1 )
branky: 60. a 72. Pouzar - 29. Stejskal
Sestava:Jirkal - Heller, M. Studnička, Hála, Šíma, Tressl - Jirkovský (82. Vařák), Chlumecký, Červenka - Rys, Stejskal