Listopad 2015

TJ Sokol Želeč - FK Olešník 4:1 (1:1)

17. listopadu 2015 v 15:13
V předehrávce jarního kola zajížděl Olešník na půdu do Želče. Ve větrném počasí si však dobrou chuť před dokopnou neudělal.
Olešník hrál první poločas proti silnému větru a po celých 45 minut byl pod tlakem s chutí hrajících domácích. Želči se však nedařilo v koncovce a nerozhodný stav svítil na tabuli, také díky výborně chytajícímu Jirkalovi. Ve 36. minutě, už byl ale brankář Olešníka na vša krátký. Odražený míč na vápno si našel Majer, jeho střelu Jirkal vyrazil před sebe, kde byl prvním dobíhajícím Brůžek a střelou do šibenice otevřel skóre. I přesto, že se Olešník dostával na polovinu domácích sporadicky, do poločasu dokázal vyrovnat. Červenka poslal míč na levou stranu na rozběhnutého Dudka a ten střelou mezi Hovorkovy nohy srovnal na poločasových 1:1.
Druhý poločas chtěl Olešník využít přízně větru, ale ten po hodině hry ustál a hráči hostí si kromě náznaku šance Šímy vůbec nic nevytovřili. Domácí naopak byli při chuti a během šesti minut odskočili po brankách Novotného a Kolacího na rozdíl dvou branek. Ani poté nepřišla změna v obrazu hry a brankář Jirkal opět několikrát podržel své spoluhráče. Ti mu ovšem nijak nepomohli a po standardní sitauci se hlavička od Petra počtvrté dostala za záda Olešnického brankáře. Domácí tak vrátili Olešníku porážku z úvodu podzimu a zaslouženě vyhráli.
TJ Sokol Želeč 4:1 FK Olešník (1:1)
branky: 35. Brůžek, 62. Novotný, 68. Kolací, 84. Petr - 44. Dudek
Sestava: Jirkal - Šíma, Heller, Hála (83. Tressl), Nýdl (73. M.Studnička) - Jirkovský, Červenka, Chlumecký, Vařák (46. Szep) - Dudek, Stejskal

FK Olešník - Centropen Dačice 5:1 (4:0)

17. listopadu 2015 v 15:12
Po posledním katastrofálním zápase na půdě Sedlice, se chtěl domácí Olešník rehabilovat doma proti Dačicím. Sobotní soupeř v posledních kolech nemá formu, což potvrdil domácí porážkou s posledními Prachaticemi 0:3.
Úvod zápasu začal opatrně a hrálo se převážně ve středu hřiště. První gólová šance přišla v 8.minutě, když Dudek vybojoval míč na půli hřiště, potáhl míč k vápnu, kde přihrál volnému Stejskalovi, ten ale osamocene před brankářem pálil vysoko nad. Olešník byl aktivnější a dalším střeleckým pokusem se prezentoval Stejskal, když jej po spolupráci Šímy a Jirkovského, vyzval druhý jmenovaný zpětnou přihrávkou pod sebe ke skórování. Tentokrát byl jeho pokus zblokován na roh. Následný rohový kop odvrátili hosté k nohám Chlumeckého a jeho střela zatřásla břevnem. Ve 14. minutě o sobě dali poprvé a na dlouhou dobu vědět Dačice. Na středovém kruhu na krátko rozehráli standardní situaci a kolmicí vyslali za obranu Tomana, jeho pokus vyrazil brankář Studnička do vzduhu a míč směřující před odkrytou brankou uklidil na roh domácí Heller. Po jeho zahrání následoval rychlý kontr domácích na jejímž konci byl centr Chlumeckého na nabíhajícího Stejskala. Jeho volej za přispění lehké teče hostujícího obránce, skončil těsně vedle. Následný roh zahrával Červenka, ale Dudek na zadní tyči na míč vyskočil pozdě a poslal jej mimo tři tyče. Gól vysel ve vzduchu a na kopačce ho měl po prostčení od Stejskala, nabíhající Dudek, sám před brankářem, ale poslal svůj pokus levačkou těsně vedle. Důležitý moment pro hosty přišel ve 24.minutě, kdy se při sprintu zranil nebezpečný Toman a musel nuceně střídat s nataženým svalem. Za tři minuty se domácí konečně dočkali branky. Přes Šímu a Stejskala se míč dostal na pravé straně k Jirkovskému. Ten odcentroval a míč na uklidil na zadní tyč Dudek 1:0. Ve 31. minutě rozehrál Jirkovský roh na krátko na Šímu, ten si posunul míč do vápna a střelou po zemi zvýšil na 2:0. Za další minutu se na Dačice valil další útok. Dudek potáhl míč po pravé straně a přízemní přihrávkou hledal před brankou Stejskala, ten se v souboji s obráncem dostal k míči za ležízího brankáře Dačice, ale svůj střelecký pokus poslal do nohou padajícího obránce. Ve 35. minutě rozjel další rychlou akci tentokrát zleva Vařák. Posunul míč na Dudka, který své zakončení poslal jen do brankáře Zejdy, který míč vyrazil před sebe. U míče byl jako první Stejskal a poslal míč do odkryté branky 3:0. Gólovou tečku za prvním poločase udělali domácí hráči ve 41. minutě. Chlumecký odcentroval zprava, Stejskal těžký míč poslal do břevna, ale o následnou dorážku do odkryté branky se postaral Vařák 4:0. Po poločase tak byli prakticky rozhodnuto.
Druhý poločas začal náporem domácích, kteří mohli v rozmezí mezi 50.-52. minutou přidat další branky. Nejprve zatáhl míč do vápna Chlumecký a přihrávkou na příč malým vápnem našel ve skluzu Vařáka, ten ale mířil mimo. Za další minutu po přiťuknutí od Červenky, šli domácí Stejskal a Dudek na jednoho obránce. Stejskal vzal vše na sebe, ale v zakončení mu opět zabránil skluz hostujícího Celého a následoval roh. Ten rozehráli domácí nakrátko, míč se dačičtí odvrátili jen k nohám Stejskala, ale jeho blesková střela levou nohou orazítkovala tyč. V 60. minutě postupoval po pravé straně Jirkovský posunul míč do běhu Dudkovi, který se vyhl ve vápně Ferdanovi, ale přihrávku před odkrytou branku nabíhajícím spoluhráčům prováhal. V 65. minutě vyvezl míč Nýdl, přihrál Červenkovi, který z první přistrčil za obranu na Stejskala. Ten sice opět mířil do tyče, ale k dorážce se dostal Nýdl a zvýšil na 5:0. V 67. minutě našel Dudek přihrávkou rozběhnutého Jirkovského, který postupoval ze strany sám, ale míč poslal jen do boční sítě. V 71. minutě domácí napadali úspěšně u vápna Dačic. Chlumecký vybojoval míč k nohám Dudka, ale ten v gólové šanci nechal vyniknout brankáře Zejdu. Za další dvě minuty prostrčil vyslal Červenka za obranu Studničku, ale ani on sám před brankářem nezakončil svoji šanci gólem a míč poslal jen do vybíhajícího Zejdy. Zákonitě tak přišel trest. Nedůslednost v defenzivě skončila vlastní brankou Hellera, který si nešťastně srazil míč do sítě po centru Noska. Domácí pak dohrávali s míčem na svých kopačkách a v zápase se už více neudálo. Možná i proto, že oba poločasy byly i minutu kratší!
V posledním zápase jede Olešník na hřiště Želče. Zápas se hraje v sobotu od 13:30!
FK Olešník 5:1 Centropen Dačice (4:0)
branky: 27. Dudek, 31. Šíma, 35. Stejskal, 41. Vařák, 65. Nýdl - 75. vlastní Heller
Sestava: J. Studnička - Šíma, Heller, Hála, Nýdl, Šíma - Jirkovský (81. Čecháček), Chlumecký, Červenka , Vařák (72. M.Studnička) - Dudek, Stejskal (68. Tressl)

Sokol Sedlice - FK Olešník 3:0 (2:0)

17. listopadu 2015 v 15:11
O utkání v Sedlici se tentokrát není třeba nikterat rozepisovat. Olešník nepředvedl vůbec nic. Už ve 2. minutě po sérii asi 30 autů na levé straně se hra na chviličku přesunula doprava odkud přišla přihrávka skrz děravou obranu od Škuliny na neobsazeného Sandra a ten sám před Jirkalem nezaváhal. Druhý gól přišel po laciné ztrátě míč před vápnem. Míč pak putoval do vápna, až k nohám volného Škuliny, který do prázdné neměl problém dát gól. Domácí poté zahodili asi další 3 gólové šance.
Druhý poločas se Olešník jakoby zvedl. Domácí se zatáhli a hráli co potřebovali. V závěru se po další špatné přihrávce na polovině hřiště řítili tři domácí hráči na osamoceného brankáře Jirkala a Šteier do prázdné pečetil výsledek utkání. Velmi slabý výkon Olešníka podtrhl fakt, že ani jednou nevystřelil na branku! To se pak těžko sbírají body.
Sedlice 3:0 FK Olešník (2:0)
branky: 2. Sandr, 30. Škulina, 84. Šteier
Sestava: Jirkal - M. Studnička (78. Čecháček), Heller, Hála, Tressl - Šíma, Chlumecký, Červenka, Szep (46. Stejskal) - Jirkovský (59. Vařák), Dudek