Květen 2016

Derby v podzámčí ovládl Olešník, když domácím nasázel půl tucet branek!

17. května 2016 v 16:54
Kdo by po prvním poločase čekal takový výsledek? Olešník si v derby připsal jasnou výhru 6:2 pod Hlubockým zámkem. S úsměvem můžeme dodat, že druhý set se bude hrát na podzim v Olešníku Emotikona grin
Zápas máte ke shlédnutí zde!

Jako první zahrozili domácí. Ve 2. Minutě se dlouhého míče zmocnil v souboji s Hellerem domácí Křiváček. Jeho následnou střelu na bližší tyč, ale Jirkal vyrazil na rohový kop. V 5. minutě se domácí dožadovali pokutového kopu, když Stráský prostrčil míč na Křiváčka, který v souboji s Hellerem padl k zemi. Píšťalka sudího Eibla, ale k nevoli domácích zůstala němá. Hluboká se snažila často o střelbu, ale ani jeden z úvodních šesti pokusů neskončil brankou. Olešník zahrozil poprvé v 11. minutě a hned z toho byl gól. Na půlící čáře vystihl rozehrávku Hluboké Šíma, prošel s míčem až do vápna a skrz brankáře Vacla poslal hosty do vedení - 0:1. Hluboká mohl vyrovnat vzápětí. Němec si narazil se Stráským a následně poslal krásnou uličkou míč za obranu na Křiváčka, ale ani tentokrát nepřekonal hlubocký útočník brankáře Jirkala, který vyrazil jeho pokus na roh. V 19. minutě se pak dožadovali penalty i hosté. Chlumeckého pas za obranu si našel Dudek, kterého v zakončení zastavil domácí Legdan. Ani tentokrát se nepískalo, ačkoli zákrok Legdana na Dudka většině diváků potrhal bubínky v uších. Na druhé straně se snažil střelou z 20 metrů překonat Jirkala Tauber, ale hostující brankář si opět poradil. Poté dvakrát po sobě unikl na pravé straně Dudek, ale ani jednou jeho přihrávka nenašla nikoho z jeho spoluhráčů. A tak při třetím úniku po pravé straně volil Dudek střelu, která zatřásla s břevnem Vaclovy branky. Ve 28. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání domácí. Rubick prostrčil míč na levé straně na Křiváčka, který před brankou našel Taubera a ten se nemýlil - 1:1. Ve 32. minutě rozehrál Olešník rychle standardní situaci, když Rys poslal míč na Stejskala, jeho tečovaná střela, ale skončila mimo tři tyče domácí branky. Ve 38. Minutě špatně odehrál míč před vlastním vápnem hostující Jirkovský a do šance se pak dostal Tauber, ale Jirkal si připsal další důležitý zákrok. Na druhé straně si zaběhl Dudek za obranu, jelikož byl rychlejší než míč, posunul míč patou na Ryse, ale tomu chyběl k zakončení před vybíhajícím Vaclem půl metřík. Ve 41. minutě se pak o slovo přihlásil střelec úvodní branky Šíma, když výbornou kolmicí vyslal za beky Stejskala a ten se v zakončení zachoval chladnokrevně - 1:2. Poločas, tak vyzněl lépe pro daleko efektivnější Olešník.

Ve druhé půli se očekával tlak Hluboké, které z derby určitě nechtěl odejít podruhé poražena. Jenže ve 48. minutě vyškolil u lajny hned tři hráče domácích matador Rys a následnou přihrávkou za obranu vybídl ke skórování Dudka, který byl u míče dříve než vybíhající Vacl a do prázdné branky zvýšil na 1:3. Olešník třetí gól uklidnil, hrál kompaktně, dobře mu fungovala obrana a vyrážel k velmi rychlým a hlavně produktivním brejkům. Další povedená akce hostí přišla po hodině hry. Chlumecký našel dlouhým pasem Dudka, který se dostal na levé straně k zakončení, jeho křížnou střelu brankář Vacl vyrazil jen k nohám dobíhajícího Ryse a ten se stejně jako na podzim zapsal mezi střelce zápasu - 1:4. V 69. Minutě se dostal k odraženému míči Tressl a jeho krásnou střelu nakonec ztlumil v rukavicích brankář Vacl. O minutu později už bylo pro domácí zase hůř. Červenkův pas si posunul do běhu přes domácího Čermína olešnický Jirkovský a domácí kapitán zatáhl za záchrannou brzdu až ve vápně. Následnou penaltu proměnil s klidem Stejskal - 1:5. Domácí mohli korigovat v 82. minutě, když se gólové šanci ocitl Legdan, ale ten svou střelou trefil jednoho z dobře postavených hostujících hráčů v brance a následná dorážka Stráského šla vysoko nad. Z následného protiútoku znovu udeřili hosté, když Dudek využil zaváhání domácích na polovině hřiště a se štěstím dostal míč k nohám rozběhnutého Jirkovského. Ten svůj nájezd zakončil suverénně a zvýšil na 1:6. V 88. minutě se Hluboká přeci jen dočkala druhé branky. Legdan posunul míč na Adama, který mu patou posunul míč do vápna. Domácí stoper pak poslal míč před branku, kde byl Tauber, který snížil, ač z ofsajdu na konečných 2:6. Derby v podzámčí tak vyznělo zcela jasně pro hosty z Olešníka.
TJ Hluboká nad Vltavou - FK Olešník 2:6 (1:2)
branky: 28. a 88. Tauber - 11. Šíma, 41. a 71. Stejskal, 48. Dudek, 61. Rys, 83. Jirkovský
Sestavy: Jirkal - Šíma, Heller, Hála, Fořter (67. Tressl) - Chlumecký, Červenka (82. J. Studnička), Jirkovský, Dudek - Stejskal (77. Szep), Rys

V souboji o 6. místo, přeskočil Olešník hosty z Rudolfova

17. května 2016 v 16:52
Po nezdaru na hřišti Oseka, se domácí hráči chystali na soupeře z Rudolfova. Oba týmy před vzájemným zápasem dělil jediný bod, který měl k dobru hostující tým z Rudolfova.

Do zápasu vstoupili lépe domácí a prakticky celý první poločas měli více ze hry. Jako první zahrozili domácí střelou Chlumeckého zpoza vápna, Brůha jeho pokus neudržel, ale dobíhající Dudek nestačil dorazit a Brůha napodruhé míč ukryl ve svých rukavicích. Na druhé straně se do gólové šance dostal Hrbáč, když se dostal sám před Jirkala z levé strany. Domácí brankář, ale jeho střelu na bližší tyč vyrazil na roh. Olešník držel míč častěji na svých kopačkách, ale aktivní dokázal být pouze po vápno Rudolfa, ve finální fázi chybělo jednoduší řešení situace. Gólu se domácí, ale přeci jen dočkali. Rudolfov zahrávala rohový kop, ten se dostal k nohám Čmelíka, ale ten jej na vápně ztratil následoval rychlý kontr domácích. Chlumecký posunul míč na Dudka, který pak přihrávkou mezi hostující beky vybídl k nájezdu Červenku a ten kolem Brůhy poslal míč do sítě 1:0. Domácí mohli své vedení do poločasu ještě navýšit, když po pravé straně prohnal Jirkovský a přihrávkou před branku našel Šímu, ale jeho střela jen otřásla břevnem Brůhovy branky. Do kabin šli tak domácí s jednogólovým náskokem.
Druhý poločas začali dobře domácí, když se dostal za obranu Dudek, ale Brůha jeho střelu na zadní tyč vykopl špičkou kopačky. Poté začali přebírat otěže zápasu hosté z Rudolfova. Po chybě v rozehrávce se do šance dostal Pouzar, ale Jirkal jeho střelu skvěle vyrazil na roh. Domácí často chybovali v rozehrávce a Rudolfov měl do konce zápasu několik příležitostí k vyrovnání. V brance domácích ovšem zářil brankář Jirkal, který si to nejlepší ze svého umu, nechal na samotný závěr utkání. Pouzar zahrával v nastaveném čase přímý volný kop. Střelu přes zeď dokázal Jirkal vyrazit, jen k nohám dobíhajícího Hajného. Jeho dorážku, ale dokázal Jirkal ztumit ve svých rukavicích. Zápas tak skončil vítězstvím Olešníka 1:0. V dalším zápase zavítá Olešník na hřiště Hluboké nad Vltavou, výkop zápasu je v neděli v 17:00.
FK Olešník - SK Rudolfov 1:0 (1:0)
branky: 35. Červenka
Sestava: Jirkal - Nýdl, Heller, Hála, Fořter - Chlumecký, Červenka - Jirkovský, Dudek (86. Tressl), Šíma - Rys (75. Stejskal)

V Oseku se Olešník bodů nedočkal

Olešník po výhře nad Veselím cestoval na hřiště do Oseka. Netradiční výkop zápasu v 10 hodin dopoledne, nakonec svědčil více domácím hráčům.

Utkání můžeme shrnout krátce. Domácí šli do vedení, už ve 4. minutě, když odvrátili rohový kop hostí a rychlý brejk zakončil přesně Uher - 1:0. S míčem na kopačkách pak hrál více Olešník, ale k čemu je platné držení míče, když v zápase pořádně nevystřelíte. Platonický tlak po vápno ke gólu nevedl a v závěru zápasu pečetil domácí vítězství 2:0 Hájek.
V příštím kole přivíta Olešník na domácím hřišti tým Rudolfova. Výkop zápasu je v sobotu od 17:00.
TJ Osek - FK Olešník 2:0 (1:0)
branky: 4. Uher, 87. Hájek
Sestava: Jirkal - Vařák Z., Heller, Hála, Fořter (87. Studnička M.) - Červenka, Chlumecký - Szep (71. Tressl), Šíma, Jirkovský - Stejskal

Olešník doma potvrdil roli favorita a výhrou nad Veselím potvrdil body z venkovních hřišť

17. května 2016 v 16:51
Při pohledu na tabulku si človek řekl, jednoznačný souboj. Ale právě zápasy s týmy ze spodku tabulky bývají pro hráče Olešníka nejošidnější. Po povedených zápasech na hřištích Katovic (2. místo) a Soběslavi (3. místo), kde naši hráči získali 4 body, bylo třeba naplno bodovat i domácím hřišti. Veselí bylo ideálním soupeřem, jak doma v jarní části konečně naplno bodovat.

Úvod zápasu patřil domácím. Dobrým pohybem, rychlou prací s míčem měli více ze hry a z první vážnější šance šli do vedení. V 11. minutě zachytil špatný odkop Červenka, posunul míč na Šímy, který krásným centrem oslovil ke skórování Stejskala a ten z prostoru mezi penaltou a malým vápnem mířil přesně - 1:0. Po vedoucí brance aktivita domácích polevila a ačkoli měli více míč na kopačkách, do konce poločasu, se žádná šance nezrodila. To samé platilo o hostujících hráčích a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Olešník.
Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu, jako závěr toho prvního. Hosté se přeci jen více dostávali k brance domácích a po hodině hry přišlo vyrovnání. Sledu chyb v domácí hře potrestal přesným lobem Fischer - 1:1. Ovšem odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Místo rychlého kontru po rohu domácích, který chtěl rychle rozjet brankář Plachý, přišla gólová akce domácích. Plachého vyhozený míč zachytil Fořter, přes Červenku se dostal míč k Jirkovskému, který po vzoru Iniesty prostrčil míč mezi beky na volného Stejskala a ten opět trestal - 2:1. Domácí forvard si mohl o chvilku zapsat hattrick, ale přihrávku Ryse, kterou by doklepával do odkryté branky, mu na poslední chvíli ukopl vracející se hostující bek. Olešník měl v závěru příležitosti pojistit své jednobrankové vedení, ale slibně rozjeté brejky se nepodařilo dotáhnout do gólové konce. I přesto dovedli hráči Olešníka zápas do vítězného konce a v tabulce se posunuli snad definitivně do klidných vod, kde nehrozí sestup.
FK Olešník - Lokomotiva Veselí 2:1 (1:0)
branky: 11. a 67. Stejskal - 63. Fischer
Sestava: Jirkal - Vařák Z.(46. Studnička M.), Heller, Hála, Fořter - Červenka, Chlumecký - Jirkovský (89. Szep), Rys (81. Tressl), Šíma - Stejskal

Olešník si ze hřišť druhé a třetího týmu tabulky, odvezl celkem 4 body

17. května 2016 v 16:50
Těžká dvě kola čekala na hráče Olešníka. Ti cestovali ke dvěma zápasům po sobě na venkovní hřiště a jejich soupeři byly týmy Katovic a Soběslavi. Tedy týmy, kterou jsou na druhém, potažmo třetím místě tabulky.

V utkání Katovicích chtěl Olešník napravit svůj výkon z domácího zápasu s Prachaticemi a přizpůsobilo se tomu i rozestavení, kde na hrotu nastoupil osamocený Stejskal. Do základní sestavy pak přišel vypomoci ostrostřelec Rys. V samotném zápase hráli více s míčem hráči Katovic a Olešník trpělivě vyčkával na svou příležitost. Domácí nejvíce hrozili ze standardních situací, ale v první poločase se ani na jedné straně střelci neprosadili. Za hosty zahrozil Stejskal, ale jeho střelu z vápna vyškrábl Švehla na roh.
Po přestávce pokračovali aktivněji domácí a po hodině hry šli po Repově přesném zakončení do vedední. To mohl navýšit Krejsa, ale z malého vápna přestřelil odkrytou branku. Na posledních 15 minut dorazil Martin Šíma a hru výrazně oživil. Olešník začal hrát na dva útočníky, když se k sobě postavili parťáci z loňské sezony Dudek a Rys. Prvně jmenovaný v 78. minutě využil kolmice za obranu od Šímy a podél Švehly srovnal na 1:1. O chvíli později měla přijít po zákroku na Červenku penalta, rozhodčí ale vytáhl celou situaci před vápno. Z následného přímého kopu pálil nad Rys. Ten samí hráč se dostal o chvíli později k zakočení z pravé strany, ale Švehla jeho pokus vyrazil. V závěru mohl strhnout výhru na domácí stranu Krejsa, ale míč nasměroval podél Jirkal do tyče a od té putoval ven z branky, kde ho do bezpečí odkopl Heller. Olešník si tak z Katovic odvezl cenný bod.
SK Otava Katovice - FK Olešník 1:1 (0:0)
branky: 67. Repa - 80. Dudek
Sestava: Jirkal - Vařák S., Heller, Hála, Fořter - Chlumecký - Dudek (88. Tressl), Červenka, Rys, Jirkovský - Stejskal (74. Šíma)
Do Soběslavi přijel Olešník s odhodláním opět bodovat. I tentokrát začal s defenzivnějším rozestavením.
Od úvodních minut se hrálo vyrovnané utkání, Olešník měl rychlý přechod do útoku, naopak domácí se oproti podzinímu zápasu směrem dopředu trápili. Jako první zahrozil Olešník, když na vápně dostal více prostoru Stejskal, ale jeho střela šla těsně vedle Kuníkovy branky. Domácí svůj útok vedli středem a poté dlouhými pasy do kraje se snažili rozbít obranný blok hostí. První půli se jim až na jednu situaci příliš nevedel. Změnu ve skóre přinesla 35. minuta. Secvičený roh slavil premiérový úspěch v této sezoně. Červenka přetáhl míč na Hellera, který jej vracel před branku a Dudek hlavou zakončil ke vzdálenější tyči neomylně - 0:1.
Druhý poločas domácí zvýšili aktivitu a drželi Olešník na vlastní polovině. Jejich ofenzivní nájezdy se ovšem rozbíjely o pevně fungující defenzivu Olešníka, jako mořské vlny a skalnaté útesy na pobřeží. Hosté mohli přidat pojistku, když Dudek potáhl míč po levé straně a před brankou našel Stejskala, toho ovšem hbitým zákrokem vychytal brankář Kuník. O chvilku později pálil Chlumecký, ale mimo tři tyče domácí branky. Tlak domácích pokračoval, ale brankář Jirkal si počínal výborně a za svá záda nepropustil jediný střelecký pokus. A jelikož ani jeden z brejků Olešníka neskončil gólem, stačila k zisku tří bodů, jediná trefa Dudka.
Rašelina Soběslav - FK Olešník 0:1 (0:1)
branky: 35. Dudek
sestava: Jirkal - Vařák S., Heller, Hála, Fořter - Červenka, Chlumecký - Jirkovský (89. Čecháček), Dudek (80. Tressl), Šíma - Stejskal (68. Rys)

Olešník si v prvních třech kolech připsal 4 body

17. května 2016 v 16:48
Rozpačitý úvod jara panuje v Olešníku po posledním zápase s Prachaticemi na domácím hřišti. Třetí jarní vystoupení a druhé na domácí půdě vneslo hodně vrásek do tváře trenéra Borového.

Ale postupně, Olešník čekal těžký start do jarní fáze Krajského přeboru, když na svém hřišti hostil SK Jankov. Hosté byli po podzimní části na druhém místě a v očekávaném střetnutí byli favoritem. Domácí hráči však dokázali svého soupeře v úvodu zaskočit a byli lepším týmem. Po několika náznacích šancí, přišel po necelé čtvrt hodině gólový úder Olešníka. Dudek prostčil míč na Šímu, který se snažil obstřelit Šillera, ten jeho pokus dokázal vyrazit, ale jen k nohám dobíhajícího Stejskala, který neměl problém zakončit do odkryté branky - 1:0. Domácí mohli přidat pojistku v podobě druhé branky. Šíma prostrčil míč za obranu na Dudka, ten ještě posouval míč na zadní tyč na Stejskala, kterému chyběl půl krok, aby doklepl míč do sítě. A tak platilo otřepané nedáš dostaneš. Rychlý kontr a centr z levé strany zakončil na zadní tyči dobíhající Boček - 1:1. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.
Vstup do druhé půle patřil hostům a hned v první minutě mohl Boček vstřelit druhý gól. Jeho samostatný nájezd a následnou střelu, dokázal Jirkal vytáhnout na tyč. Jankov byl i nadále aktivnější a po nedůrazu v domácí obraně trestal po centru Bočka, hlavou osamocený Smékal - 1:2. Olešník se poté zvedl, ale vytvořil si spíše jen platonický tlak. Největší šanci na srovnání měl při trestném kopu Chlumecký, ale jeho povedený pokus přes zeď Šiller efektivně vyrazil. Tři body si tak odvezl Jankov.
FK Olešník - SK Jankov 1:2 (1:1)
branky: 16. Stejskal - 32. Boček, 64. Smékal
Sestava: Jirkal - Z.Vařák (79.Tressl), Hála, Heller, Fořter (84.Szep) - Jirkovský, Chlumecký, Červenka, Šíma - Dudek, Stejskal
V dalším kole zajížděli hráči Olešníka na půde do Dražic, kde je čekal nejen nepříjemný protivník, ale i těžký terén. Dražičtí hráči hráli jednoduchý fotbal, plný nakopávaných míčů a využívali hlavně zkušeného Horku, který míče dál rozděloval. Olešnická obrana, ale fungovala na výbornou, a když už za ni něco propadlo, vše posbíral brankář Jirkal. První dějství mnoho šancí nepřineslo. O tu největší se vinnou špatného zpracování připravil v samotném závěru hostující Šíma.
Druhý poločas začal lépe Olešník. Po necelých deseti minutách se dostal na polovině hřiště k míči Dudek, prošel mezi čtyřmi obránci a propálil brankáře Baku mezi nohy - 0:1. Domácí se snažili dostat hosty pod tlak, hlavně standardními situaci a nákopy na jejich polovinu, ale vše neúspěšně. Naopak Olešník vyrážel k rychlým kontrům. Po jednom z nich dostal sám před brankáře Stejskal, ale jeho oblouček skončil mimo tři tyče. O chvilku později se neujalo ani zakončení Martina Šímy. A tak v závěru pomohl ke třem bodům Olešníku, brankář Dražic Baka. Vakoč mu poslal z poloviny hřiště malou domů a Baka se tak dlouho rozmýšlel kam míč poslat, až při odkopu trefil napadajícího Dudka a ten poté poslal míč do odkryté branky - 0:2. Olešník si tak zaslouženě odvezl všechny body.
Dražice - FK Olešník 0:2 (0:0)
branky: 54. a 80. Dudek
Sestava: Jirkal - Z.Vařák , Šíma (89. M.Studnička) , Hála , Heller , Fořter - Chlumecký , Červenka (87. Szep), Jirkovský - Dudek , Stejskal (83. S.Vařák)
Po vydařeném vystoupení v Dražicích se tak očekávalo, že proti posledním Prachaticím přijdou povinné tři body. Opak byl ovšem pravdou. Mladíci z Prachatic byli od první minuty aktivnějším týmem a přehrávali stagnující hráče Olešníka, kteří si zřejmě mysleli, že jim výhra spadne do klína sama. Obrana hořela a na nervy byl kromě trenéra Borového i jinak klidný brankář Jirkal, který vše řekl hráčům od plic, už po necelé čtvrt hodině hry. Bohužel to nezabralo. Ve 35. minutě si tak Babka mohl míč v klidu přípravit za vápnem ke střele, jeho pokus sice směřoval od břevno zpět do hřiště, ale dopadající brankář Jirkal si jej patou poslal zpět za brankovou čáru - 0:1. Mírné probuzení přišlo ke konci poločasu, kdy Olešník přeci jen něco málo ze svého umu předvedl a následovala po faulu na Červenku penalta. Tu bezpečně proměnil Stejskal.
Ani druhý poločas nepřinesl to na co jsme od hráčů Olešníka zvyklí. Domácí si sice dokázali vytvořit šance, ale hra bez pohybu a s katastrofální přihrávkou nebyla příliš pohledná. Po jedné z mála akcí se dostal Olešník přeci jen do vedení. Slavomír Vařák zatáhl míč do vápna a zpětnou přihrávku si našel Červenka, který uklidil míč do sítě - 2:1. Olešník chtěl přidat třetí branku, ale kombinace se vůbec nedařila. A tak přišel trest. Akce na kterou zůstává dodnes všem domácím rozum stát, začala rozehrávkou Prachatic u vlastní šestnáctky, druhá přihrávka směřoval od domácí střídačky středem hřiště, kam si naběhl Málek, který poslal míč kolem vybíhajícího Jirkala - 2:2. Kde v tu chvíli byla domácí defenziva, nenajdeme ani na videu. Tři body pro domácí mohl vystřelit Šíma, ale místo zakončení podél Hopfingera, volil přihrávku na Vařáka, který měl ovšem k míči daleko. Utrápený zápas v podobě domácích tak dospěl k remíze.
FK Olešník - FK Prachatice 2:2 (1:1)
branky: 43. Stejskal (11), 60. Červenka - 35. Babka, 71. Málek
Sestava: Jirkal - Vařák Z., Hála, Heller, Fořter - Jirkovský (75. Szep), Červenka, Chlumecký, Šíma - Dudek, Stejskal (51. Vařák S.)