Červen 2016

Olešník po pěti výhrách v řadě, padl v Dačicích

17. června 2016 v 8:46
V dalším kole si udělal dlouhý sobotní výlet tým Olešníka do Dačic. Na Olešník čekala cesta dlouhá 102 km a domácí protivník, který ze 36 bodů, uhrál rovných 30 na domácím hřišti. Úkol zněl jasně zachytit začátek zápasu a nepouštět domácí hráče do brejkových situací.
Jako kdyby mluvil trenér Borový do dubů. Hráči Olešníka byli zřejmě ještě někde u Jindřichova Hradce a po půl minutě hry prohrávali. Jindra vysunul za hostující obranu Janáka a ten bombou na bližší tyč otevřel skóre. Za hosty mohl odpovědět Šíma, ale jeho obstřel z levé strany minul domácí branku. Po čtvrt hodině bylo ještě hůře. Další nedůslednost v hostující obraně potrestal Janák a bylo to 2:0. Olešník nesložil zbraně a začal domácí přehrávat. Vytvořil si řadu šancí. Zejména sérii tří rohový kopů, kdy kolem brankáře Ferdana létali tečované střely, které končili jen těsně vedle nebo nad brankou. Z dobré pozice pálil Dudek, ale opět těsně vedle. Ten samí hráč pak po ideální přihrávce Chlumeckého přeci jen snížil. Vyrovnání měl na kopačce Červenka, ale svůj samostatný únik zakončil střelou vedle.
Druhý poločas začal tak jak skončil ten první. Hosté se tlačili za vyrovnání a zejména Jirkovský měl na levé straně možnosti, jak zápas dostat do nerozhodného stavu. Největší šanci pak měl po zaváhání hostující obrany Dudek, který byl u míče dříve, než vyběhnuvší brankář Ferdan, míč si kolem něj obhodil, ale střela z rohu vápna do odkryté branky skončila jen na boční síti. Olešník si zřejmě své střelecké kouzlo vybral v předchozích dvou zápasech, kdy nastřílel 12 branek a to na ně nepotřeboval zdaleka tolik šancí, jako nyní v Dačicích. Chyba na polovině hřiště, následná špatná komunikace obrany a Jindra si v zakončení počínal zkušeně 3:1. Chvíli na to, prošel hostují obranou míč bez povšimnutí k Točíkovi a ten svůj nájezd proměnil ve čtvrtou branku. Kontaktní branka mohla přijít záhy po nedorozumění brankáře Ferdana se stoperem Celým se ocitl sám před brankářem Červenka v jeho těsně blízkosti volil zakončení, které skončilo na rohovém kopu. Škoda, protože vedle něj stál před odkrytou brankou zcela osamocený Dudek. Z něj přeci jen udeřilo, když rozehraný roh na krátko, nechytatelnou bombou k tyči z hranice vápna usměrnil kapitán Chlumecký - 4:2. Olešník znovu vycítil šanci a hnal se za dalším gólem. Co to bylo platné, když domácím stačili dvě standardní situace z níž ta druhá skončila po nedůsledném bránění Tressla, brankou střídajícího Noska. Poslední slovo v zápase pak měli přeci hráči Olešníka. Šíma se uvolnil na pravé straně a naservíroval míč před branku, kde jej usměrnil k tyči Dudek. Divoké střetnutí plné zejména šancí na straně Olešníka, skončilo výhrou domácích 5:3.
Centropen Dačice - FK Olešník 5:3 (2:1)
branky: 1. a 16. Janák, 65. Jindra, 70. Točík, 82. Nosek - 31. a 89. Dudek, 74. Chlumecký
Sestava: J. Studnička - M. Studnička, Heller, Hála, Fořter (58. Tressl) - Chlumecký, Červenka - Jirkovský, Dudek, Šíma - Rys (86. Jirkal)

Olešník nabídl gólového hody i domácím fanouškům

17. června 2016 v 8:45
Domácí Olešník přivítal na svém hřišti mužstvo Sedlice, které čeká krušný závěr sezony, kde bude bojovat o udržení v Krajském přeboru. Hráči Olešníka měli svému soupeři co oplácet, protože na podzim si ze hřiště v Sedlici, odvezli jasnou porážku 3:0.

V utkání se kromě hráčských absencí, museli obejít i bez trenéra Borového, kterého z rodinných důvodů zaskočil kapitán týmu Roman Chlumecký s předsedou klubu Slavomírem Vařákem. Hned po výkopu se domácí dostali do velké šance. Dlouhým nákopem našel brankář Studnička rozběhnutého Jirkovského, který pláchl na pravé straně a přihrávkou pod sebe nabídl míč na stříbrném podnose osamocenému Rysovi. Zkušený ostrostřelec, ale trestuhodně minul branku. Za minutu tak udeřilo na druhé straně. Po sérii chyb na pravé straně Olešníka zatáhl míč do šestnáctky Dumský a míč směřující přes celé vápno si našel Chytka a střelou do odkryté branky poslal hosty do vedení - 0:1. O tři minuty později mohlo být s domácími ještě hůř. Šrámek zahrával přímý volný kop a jeho povedený pokus skončil na tyči domácí branky. Pak se postupně začali do zápasu dostávat domácí a během tří minuty vývoj zápasu otočili. A Přesněji řečeno o slovo se přihlásil nejlepší střelec Olešníka Dudek, který hrál tentokrát na kraji zálohy. Nejprve těžil ze spolupráce Jirkovského se Šímou, naběhl si na přízemní centr druhého jmenovaného a za přispění hostujícího obránce poslal míč do sítě - 1:1. Druhá branka byla oku lahodící náročného diváka. Rys vyslal ideální kolmici na Dudka, který si seběhl z pravé strany na střed hřiště a podél vyběhnuvšího Vančáta poslal domácí do vedení - 2:1. Domácí se vedením uklidnili a začali kontrolovat hru. Navíc po půl hodině hry vybojoval míč dobrým napadáním Studnička, po němž se zmocnil míče Jirkovský, navedl si jej na střelu a nechytatelnou bombou na zadní tyč zvýšil na 3:1. Do poločasu se nic vážnějšího nestalo.

Druhý poločas začal oboustrannou oťukávanou, ale více ze hry měli nadále domácí. V 57. Minutě se dostal znovu k míči Jirkovský, jeho přetažený centr vracel před branku Červenka, kde stál na brankové čáře osamocený Dudek. Ten byl při pokus o zakončení faulovaný a následovala penalta. Tu vršovickým dloubákem bezpečně proměnil Červenka a bylo to 4:1. Hostům tekly nervy z nařízené penalty a vše vygradovalo o minutu později při páté trefě domácích. Jirkovský vybojoval míč a předložil jej před odkrytou branku Tresslovi, který se nemýlil - 5:1. Celá akce ovšem měla dohru, protože dvojic hráčů Olešníka se snažil doplnit Dudek, které nepochopitelně sestřelil nestíhající Obleserem stylem, kterým s fotbalem nemá nic společného! Situaci konzultoval s oběma pomezními rozhodčími hlavní sudí Hercog a až na pokyn pomezního Vicana, udělil Obleserovi JEN žlutou kartu, ta pro něj byla druhou v zápase a tak putoval pod sprchy. Stejným směrem ovšem šel i okopaný Dudek. Domácí tak dohrávali v početní převaze a s míčem na kopačkách. Branky se však diváci už nedočkali, ačkoli dvojitá šance Studničky nebo zakončení Stejskala po gólu volaly. Tečku za zápasem mohl udělat nestárnoucí Rys, který si kousek za vápnem přendal míč na levačku, ale jeho utěšenou ránu pod břevno výborným zákrokem vytáhl hostující Vančát. I přesto, to Olešník mrzet nemuselo, protože výhra 5:1, byla zcela zasloužená.
FK Olešník - Sedlice 5:1 (3:1)
branky: 13. a 16. Dudek, 35. Jirkovský, 57. Červenka (11), 59. Tressl - 3. Chytka
Sestava: Studčnika J. - Šíma, Heller, Hála, Studnička M. - Dudek (60. Dudek), Červenka, Chlumecký, Jirkovský - Rys, Tressl (66. Fořter)

Olešník uštědřil Čimelicím na jejich hřišti tenisového kanára

17. června 2016 v 8:44
Dlouhá cesta v ranních hodinách čekala na hráče Olešníka, kteří cestovali na hřiště do Čimelic. Zde chtěli svěřenci trenéra Borového pokračovat na vítězné vlně a zabojovat o stupně vítězů. Domácí ovšem hrají o udržení v soutěži a tak na ně nečekalo nic lehkého.

Olešníku se vydařil vstup do zápasu. Nepovedený odkop brankáře Lepiče, nasměroval směr odkrytá branka Tressl - 0:1. Domácí úvodní branka zaskočila a po pár minutách pro ně přišla další rána, když ze hřiště musel kvůli svalovému zranění odstoupit kapitán Hegenbart. Míč měli na kopačkách častěji domácí hráči, kteří dvakrát zahrozili před hostujícím brankářem Studničkou. Nejprve tvrdě pálil nejlepší muž v dresu domácích Rambous, ale Studnička byl připraven. O chvilku později si pak na malém vápně dávali přednost domácí útočníci a míč do bezpečí odkopl Vařák. Olešník hrozil ze standardních situací, nejprve zakončení Michala Studničky přerušil útočný faul. Ale o chvilku později si spravil hostující obránce chuť, když se po rohovém kopu, dostal míč k jeho kopačce číslo 45 a míč za přispění břevna poslal do sítě - 0:2. Olešník pak kontroloval hru do závěru prvního poločasu a do kabin, šel s dvoubrankovým náskokem.

Ve druhém poločase se očekával tlak domácích za zdramatizováním zápasu. To mohlo přijít po pár minutách, kdy se za obranu hostí dostal Hlavín, tomu ale včasným pádem pod nohy zhatil samostatný únik brankář Studnička. Otřepané nedáš, dostaneš, platilo o minutu později. Rohový kop se dostal k nohám Hellera, ten si ve vápně počínal, jako ostřílený kanonýr, když si míč rychle přehodil z pravačky na levačku a do proti pohybu brankáře Lepiče zvyšoval na 0:3. Třetí branka byla definitivní konec pro domácí odpor a na hřišti si vzal slovo útočník Olešníka Dudek. Ten si nejprve zaběhl za obranu na přihrávku od Martina Šímy a přesným zakončením zvýšil na 0:4. O pár minut později si oba hráči spolupráci zopakovali a i napodruhé byl po přihrávce Śímy, Dudek v zakončení nekompromisní. Hosté pak měli rozjeto několik dalších útočných výpadů, ale akce někdy až zbytečně chtěli dotáhnout až do kuchyně. Třeba při akci Martina Šímy, který místo zakončení na hranici vápna, ještě volil přihrávku na Červenku, který pálil nad. Konečnou podobu výsledku tak dal Dudek, který si počíhal na centr Vařáka a v zakončení se nemýlil. Olešník si tak na hřišti soupeře znovu otevřel střelnici a odvezl si vysoké vítězství 6:0.
SIKO Čimelice - FK Olešník 0:6 (0:2)
branky: 2. Tressl, 30. Studnička M., 51. Heller, 57., 68., a 84. Dudek
Sestava: Studnička J. - Studnička M., Heller, Vařák, Fořter (46. Hála) - Červenka (78. Jirkal), Chlumecký - Jirkovský (61. Szep), Dudek, Šíma - Tressl

Olešník si připsal doma další tři body, tentokrát proti Plané

17. června 2016 v 8:43
Po vítězném derby na půdě Hluboké, čekal hráče Olešníka tým ze spodku tabulky mužstvo Plané.

Olešník byl od úvodních minut lepším týmem a hra se odehrávala v prvním poločase prakticky na polovině hostí. Bohužel útočná fáze drhla a domácí útoky končily na hranici vápna Plané. Domácím se nakonec povedla jedna akce dotáhnout a po přihrávce Červenky se prosadil Šíma 1:0. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Ve druhé půli měli hosté hned po pár vteřinách výhodu přímého kopu z hranice vápna, ale střela Havla skončila ve zdi. O pár minut později byl na polovině hřiště zcela zbytečně faulování unikající Červenka a hosté dohrávali o deseti. Jenomže při hře o jednoho muže navíc, neuměli domácí hrát a Planá měla dvě gólové příležitosti. Ale Havel ani Pěknic své nájezdy neproměnily. Pak zatopili pod kotlem domácí hráči, ale zakončení Studničky, Chlumeckého ani Šímy brankou neskončily. Chlumecký byl ve druhém poločase při chuti, ale ani jeho další střela gólem neskončila, když orazítkoval tyč Brandštýlovi branky. Olešník někdy až zbytečně otálel se zakončením a chtěl dovézt míč před prázdnou branku, ale to mohlo domácí nakonec mrzet. V poslední minutě se totiž ke střele dostal aktivní Havel, ale Jirkal svůj tým podržel. Domácí nakonec udrželi těsné vedení 1:0 a v tabulce se posunuli na 4. Místo.
FK Olešník - Planá nad Lužnicí 1:0 (1:0)
Branky: 41. Šíma
Sestava: Jirkal - Michal Studnička, Heller, Hála, Fořter (78. Zd. Vařák) - Jirkovský (89. Szep), Chlumecký, Červenka, Šíma - Dudek (61. Stejskal), Tressl (57. Rys)