Červenec 2016

FK Olešník - FC Písek B

6. července 2016 v 17:22
Před posledním zápasem s Pískem B, měl domácí Olešník jistotu 4. místa. Hráči domácího týmu, chtěli zakončit sezonu výhrou a podtrhnout nadmíru vydařenou sezonu, když se do Krajského přeboru vrátili po 8 letech.

Olešník nastoupil v netradičním rozstavení 4-3-3 a v prvním poločase měl problémy zejména ve středu hřiště, kde zůstával často na holičkách osamocený kapitán Chlumecký. Více ze hry měli domácí hráči, ale v koncovce se jim vůbec nedařilo. Svého soupeře z Písku drželi na jejich obranné polovině, bohužel ve finální fázi chyběla buď lepší přihrávka nebo zakončení. Z ojedinělé akce hostí pak přišla vedoucí branka. Po rohovém kopu se prosadil nejstarší hráč v hostujícím dresu Pichlík - 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, ale do poločasu se jim to nepodařio.

Ve druhé půli mohl přijít hned úvodu druhý šok pro domácí hráče, ale jeden ze soupeřových hráčů nevyužil svůj samostatný únik, když jej vychytal Jan Studnička. Po necelé hodině hry se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání, když se ve vápně uvolnil Červenka a krásnou střelou přes celou branku na zadní tyč nedal brankáři šanci - 1:1. Hra se poté přesouvala od vápna k vápnu a vedoucí branku měl na kopačce nejprve Šíma, který se dostal před brankáře Jevčáka, ten jeho střelu vyrazil k nohám dobíhajícího Stejskala, který míč ze vzduchu poslal trestuhodně mimo tři tyče. O chvilku později se po přihrávce od Šímy uvolnil kolem obránce Dudek, ale střelu do protipohybu dokázal Jevčák vyrazit nohou. Vedoucí branku si tak připsal Michael Studnička, který z hranice vápně napálil míč nechytatlně do šibenice - 2:1. V závěru zápasu pak přidali domácí ještě třetí branku, když Červenka vyslal do úniku Dudka a ten se nemýlil - 3:1. Olešník si tak připsal tři body a sezonu zakončil na skvělém 4. místě!

FK Olešník - FC Písek B 3:1 (0:1)
branky: 56. Červenka, 70. M. Studnička, 86. Dudek
Sestava: Studnička J. - Šíma, Heller, Hála, Studnička M. - Červenka, Chlumecký, Jirkovský (70.Fořter) - Dudek, Stejskal (87.Jirkal), Rys (34. Tressl)