Srpen 2016

Příprava: FK Olešník - Jankov

12. srpna 2016 v 16:03
V posledním testu před startem soutěže, čekal na hráče Olešníka tým Jankova. Trenér Borový se musel vypořádat s velkou řadou absencí a k zápasu měl k disposici na lavičce, kromě náhradního brankáře Studničky, už jen Tressla. Sestava tak nebyla zřejmě ideální a ve slunečném počasí docházel hráčům Olešníka ve druhé půli dech, zatímco hosté sestavu z poloviny prostřídali.
Jankov byl po celý zápas lepším týmem a jen za první poločas spálil tři nebo čtyři gólové akce. I přesto se jedna ujala hned v samém úvodu, když se prosadil Šebelka. V dresu Olešníka byl nejnebezpečnějším hráčem Štos. První svou příležitost neproměnil, ale před odchodem do kabin využil přihrávky Šími, pohrál si s hostující obranou a srovnal poločasový stav na 1:1.
Ve druhém poločase už střílel branky jen tým Jankova a konečné skóre tak pro domácí vypadalo nelichotivě v poměru 1:4. Za týden se snad uzdraví někteří absentující hráči v ostrém startu pod Hlubockým zámkem předvedou hráči Olešníka povedenější výkon, než proti diviznímu nováčkovi z Jankova.
FK Olešník - SK Jankov 1:4 ( 1:1 )
branka: Štos
Sestava: Jirkal - Vařák Z., Heller, Fořter, Kříž - Pomeje, Chlumecký - Jirkovský, Šíma, Szep - Štos
Střídali: Studnička J., Tressl

Příprava: FK Olešník - Dobrá Voda

12. srpna 2016 v 16:01
Ve čtvrtek čekal na hráče Olešníka, další přípravný zápas. Tentokrát si na svůj pažit pozvali dalšího účastníka I.A. třídy, mužstvo Dobré Vody.
V tropickém počasí se hrál velmi otevřený fotbal. Obě mužstva se tlačila více dopředu a šance byly k vidění na obou stranách. Domácím hráčům se příliš nedařilo v kombinaci, pohybem působila většina hráčů mátožně, jakoby by byli myšlenkami spíše u bazénu, než na hřišti. Do zakončení se úvodu dostal třikrát Dudek, ale ani jedna z jeho gólových šancí neskončila gólem. Jednou hlavičkou nepřesně Štos. Na druhé straně zase větral domácí obranu rychlonohý Petr Šteyer, který ještě předloni v Olešníku působil. Při pauze na občerstvení musel trenér Borový hodně zvýšit hlas a ve zbytku poločasu to bylo na výkonu jeho svěřenců, alespoň částečně znát. Po hezkých kombinacích se postupně trefili Šíma, Štos, brankář Jirkal z penalty a Dudek. Poločas tak skončil vítěstvím Olešníka 4:0.
Druhý poločas nabídl podobný obrázek, jako ten první. Olešníku trvala dlouho rozehrávka a když už nějaká směřovala dopředu, byla buď ukvapená nebo nepřesná. I přesto nebyli přítomní diváci ochuzeni o branky. Za domácí se ve druhé půli trefili Tressl a Pomeje. Hosté pak po sérii chyb domácích hráčů dokázali kosmeticky upravit skóre zápasu. Olešník si tak v přípravě připsal další vítězství, tentokrát 6:1. Před nedělní generálkou s Jankovem, však mají hráči Olešníka o čem přemýšlet, protože výkon většiny hráčů, byl daleko za očekáváním.
FK Olešník - SK Dobrá Voda 6:1 (4:0)
branky: Šíma, Štos, Jirkal (11), Dudek, Tressl, Pomeje
Sestava: Jirkal - Šíma, Fořter, Heller, Kříž - Jirkovský, Pomeje, Červenka, Kučera - Dudek, Štos
Střídali: Studnička J., Szep, Tressl

Příprava: FK Olešník - Loko ČB

Po zrušeném přípravném zápase v Nemanicích, se Olešník představil na hřišti v Temelíně, kde se střetl s účastníkem I. A. třídy Loko ČB.
Celý zápas se odehrával za neustále převahy hráčů Olešníka, kteří hlavně první poločas servírovali přítomným divákům pohledný fotbal a neméně krásné branky. Do poločasu nastříleli svému soupeři 6 branek a jedinou obavou pro trenéra Borového bylo, aby brankář Jirkal nechytl za tropického počasí úpal, protože většinu hry sledoval z velké vzdálenosti.
I druhý poločas po prostřídání pokračoval Olešník v ofenzivní hře. Diváci se opět dočkali 6 branek, ale tentokrát se o ně oba týmy podělily rovným dílem. Jednoznačný zápas tak nakonec skončil výhrou Olešníka 9:3.
FK Olešník - Loko ČB 9:3 ( 6:0 )
branky: 2 Šíma, 2 Štos, 2 Kučera, 2 Tressl, Jirkovský
Sestava: Jirkal (46. Cihla) - Fořter (46. Vařák Z.), Heller, Chlumecký, Kříž - Szep (46. Jirkovský), Pomeje, Červenka, Šíma - Štos, Kučera (46. Tressl)
Chyběli: Hála, Novák, Dudek, Studnička M., Studnička J., Nýdl, Rys, Stejskal, Vařák S., Mertl

14. ročník Memoriálu Miloslava Ježka

12. srpna 2016 v 16:00
Kdo zavítal v sobotu odpoledne na 14. ročník Memoriálu Miloslava Ježka, rozhodně se nenudil. Všechny zápasy probíhaly v ofenzivním stylu a tak diváci viděli rekordních 34 gólů ve čtyřech zápasech. Pořádající Olešník dokráčel za prvenství po výhrách 9:0 s dorostem SKP ČB a ve finále si porazil i s Vodňany (5:0).

Lákadlem byl výběr Zbyňka Rysa, v němž opět nechyběl David Lafata a nově jej posílil reprezentační stoper Tomáš Sivok. Jenže známá jména neuhlídala vodňanskou dvojici Jaroslav Volmut - Jakub Varyš a ta se svými góly postarala o velké překvapení. Domácí deklasovali dorostence SKP devíti góly a o obou finalistech bylo jasno.
K senzaci se schylovalo i v souboji o třetí místo. SKP si vytvořilo na Rysovým výběrem náskok již 5:1, ale po přestávce Dream team zmobilizoval veškeré síly a pěti góly nepříznivý stav zvrátil. Hattrickem se blýskl Ondřej Hačka, jímž si zajistil korunu pro nejlepšího střelce turnaje, dva góly vsítil sparťanský útočník David Lafata.
Ve finále kraloval Olešník. Kapitánskou pásku navlékl novic David Novák z Bavorovic. Další novou tváří je Kučera také z Marineru. Přijít by měli Štos z Týna, Pomeje z Hluboké a Kříž ze Suchdola. Lukáš Dudek se prosadil třikrát, další zásahy přidali Jirkovský s Kučerou.