Příprava: FK Olešník - Dobrá Voda

12. srpna 2016 v 16:01
Ve čtvrtek čekal na hráče Olešníka, další přípravný zápas. Tentokrát si na svůj pažit pozvali dalšího účastníka I.A. třídy, mužstvo Dobré Vody.
V tropickém počasí se hrál velmi otevřený fotbal. Obě mužstva se tlačila více dopředu a šance byly k vidění na obou stranách. Domácím hráčům se příliš nedařilo v kombinaci, pohybem působila většina hráčů mátožně, jakoby by byli myšlenkami spíše u bazénu, než na hřišti. Do zakončení se úvodu dostal třikrát Dudek, ale ani jedna z jeho gólových šancí neskončila gólem. Jednou hlavičkou nepřesně Štos. Na druhé straně zase větral domácí obranu rychlonohý Petr Šteyer, který ještě předloni v Olešníku působil. Při pauze na občerstvení musel trenér Borový hodně zvýšit hlas a ve zbytku poločasu to bylo na výkonu jeho svěřenců, alespoň částečně znát. Po hezkých kombinacích se postupně trefili Šíma, Štos, brankář Jirkal z penalty a Dudek. Poločas tak skončil vítěstvím Olešníka 4:0.
Druhý poločas nabídl podobný obrázek, jako ten první. Olešníku trvala dlouho rozehrávka a když už nějaká směřovala dopředu, byla buď ukvapená nebo nepřesná. I přesto nebyli přítomní diváci ochuzeni o branky. Za domácí se ve druhé půli trefili Tressl a Pomeje. Hosté pak po sérii chyb domácích hráčů dokázali kosmeticky upravit skóre zápasu. Olešník si tak v přípravě připsal další vítězství, tentokrát 6:1. Před nedělní generálkou s Jankovem, však mají hráči Olešníka o čem přemýšlet, protože výkon většiny hráčů, byl daleko za očekáváním.
FK Olešník - SK Dobrá Voda 6:1 (4:0)
branky: Šíma, Štos, Jirkal (11), Dudek, Tressl, Pomeje
Sestava: Jirkal - Šíma, Fořter, Heller, Kříž - Jirkovský, Pomeje, Červenka, Kučera - Dudek, Štos
Střídali: Studnička J., Szep, Tressl