Září 2016

FK Olešník - FK Protivín

26. září 2016 v 12:12
Na Olešník padla deka, využil toho Protivín
Po konci trenéra Borového na lavičce Olešníka, čekala trenérská premiéra nového kouče Ladislava Táborského. Ten ovšem bude týmu k dispozici oficiálně, až od úterka a tak vedl tým do zápasu s nováčkem z Protivína trenérský tandem Zbyněk Rys a hrající Roman Chlumecký.
Hned tři změny proběhli v obranné čtyřce, která první poločas eliminovala útočné výpady hostí. Jednou zahrozil po rohovém kopu Vorel, ale hlavičkoval nad. Jinak měli častěji míč na kopačkách domácí, ale jejich snaha většinou končila s hranicí velkého čtverce. I přesto se dostali tradičně do gólové šance. Konkrétně Jirkovský, který postupoval sám na Hanuse z levé strany. Jeho pokud o obstřel, ovšem dokázal brankář hostí vyrazit. Na druhé straně se dostal k odraženému míči Moravec a utěšenou střelou orazítkoval břevno Šillerovi branky. Olešník se dostal ještě jednou do dobré příležitost, ale Štosovi míč na poslední chvíli poskočil a jeho střela skončila nad. Po půl hodině hry hostující Rothbauer nakopl domácího Nýdla po odehrání míče do choulostivých partií, následovala druhá žlutá karta a vyloučení. Když už se zdálo, že poločasový stav zůstane bez branek. Přišel ve druhé minutě nastavení kontr hostí a Zbyněk Vorel poslal hosty do vedení.
Druhý poločas začali domácí hráči obléháním hostujícího vápna. Protivín bránil v 8 lidech a rychlým přechodem do útoku přes osamoceného Jaromíra Vorla, vyrážel k nebezpečným brejkům. Vyrovnání měl na kopačce Chlumecký po přiťuknutí Dudka, pálil za hranicí vápna do břevna. Když k tomu připočteme zakončení Stejskala, které vyrazil Hanus, byly to jediné dvě střely domácího týmu za druhý poločas. To hosté na druhé straně byli daleko efektivnější. Po centru ne zcela ideálně trefil míč Jaromír Vorel, jenomže ke vší smůle domácích míč šel za paty Chlumeckého, přímo do protipohybu brankáře Šillera a skluzující Heller, na míč už nedosáhl - 0:2. Třetí branku si pak nešťastně vstřelil domácí Heller, když se snažil míč uklidit na roh před dotírajícím J. Vorlem. Bohužel štěstí si zřejmě hráči Olešníka vybrali v minulé sezoně a míč se za přispění tyče dostali za záda brankáře Šillera. Více se už v zápase neudálo a tak krize Olešníka pokračuje. Přitom už ve středu hostí první tým tabulky z Rudolfova.
FK Olešník - FK Protivín 0:3 (0:1)
sestava: Šiller - Šíma, Heller, Chlumecký, Nýdl - Dudek, Červenka, Pomeje, Jirkovský (46. Stejskal) - Štos, Kučera

FC Písek B - FK Olešník

26. září 2016 v 12:10
Kanár od Písku B, znamenal rezignaci trenéra Borového
K zápasu v Písku se vrátíme jen v krátkosti. Obranná fáze opět nefungovala a po 12. minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 2:0 pro domácí. Písek B, byl navíc v prvním poločase velmi produktivní, ze tří střel na branku, totiž vytěžil maximum.
Druhý poločas už pak nelze nazvat ničím jiným než zmarem a trápením. Rezerva Písku přidala další tři branky a tenisovým kanárem poslal hráče Olešníka zpět domů. Tentokrát, ale už bez trenéra Borového, který na svou funkci rezignoval. Jeho místo na lavičce převzal ve středu nový lodivod Ladislav Táborský.
FC Písek B - FK Olešník 6:0 (3:0)
Sestava: Šiller - Studnička, Chlumecký, Vařák, Fořter - Pomeje, Červenka - Jirkovský (24. Szep), Šíma, Kučera (54. Stejskal) - Štos (78. Tressl)

FK Olešník - TJ Centropen Dačice

26. září 2016 v 12:09
Dačice si otevřeli v Olešníku střelnici
V 5. kole Krajského přeboru se chystali hráči Olešníka navázat na vítězství ze Ševětína. Jejich soupeřem byl tým Dačic, který hraje útočný fotbal a body sbírá zejména doma. Tato prognóza se nakonec vyplnila jen z poloviny.
Doslova katastrofální start předvedl tým Olešníka a v rozmezí mezi 3. - 16. minutou třikrát inkasoval. O všechny branky se, jako přes kopírák po přihrávkách od Štolby postaral Toman. Domácí hráči zbraně nesložili a pocentru Štose se prosadil Šíma - 1:3. Za minutu mohlo být ještě lépe, když postupoval ze strany Štos, ale jeho přihrávka pod sebe na volného Dudka, který by dával do prázdné zablokoval jeden z vracejících se hráčů. Štos si celou situaci zopakoval po půl hodině hry, tentokrát volil místo přihrávky střelu na bližší tyč, ale Zejda jeho pokus dokázal vyrazit. Těsně před odchodem do šaten se zápas zřejmě definitivně zlomil. Po pasu Chlumeckého, šel ze strany sám na branky Dudek, ale Zejdu nepřekonal. Následoval odkop od branky, Štolba prodloužil míč na Tomana, ten jej poslal za obranu na rozběhnutého Šimánka, který na dvakrát prostřelil brankáře Šillera - 1:4.
Druhý poločas se domácí dál tlačili do útoku a rezultovalo z toho snížení Kučerou na 2:4. Olešník stál hru na tři obránce, do útoku přišel doplnit dvojici Štos - Dudek, střídající Stejskal, který mohl vzápětí vstřelit kontaktní branku. To se nepodařilo a tak znovu vyučovali hosté. Konkrétně Štolba, který se na cestě z vlastní poloviny do olešnického vápna zbavil celkem čtyř hráčů a dloubáčkem přes Šillera zvýšil na 2:5. O chvilku později mohl přidat čtvrtou branku Toman, když Šiller vyrazil Štolbův přímý volný kop na břevno a dorážející Toman skóroval. Celou akci, ale zastavil zdvižený praporek. Nicméně hosté se prosadili v rozmezí tří minuty dvakrát. To už v brance stál střídající brankář Studnička, kterého hned po minutě na hřišti přivítal Jindra střelou na zadní tyč - 2:6. Další útočná akce šla po levé straně, kde se uvolnil Janák a centrem oslovil k zakončení Štolbu, který se nemýlil - 2:7. Zmar domácích v koncovnce nebral konce. A tak se nakonec nad domácím útočníkem Dudkem slitoval vracející se Šimánek. Domácí forvard se tak dlouho šteloval k míči, až mu ho ukopl právě Šimánek, k jeho smůle krásnou střelou překonal vlastního brankáře Zejdu 3:7. V útočném odpoledni tak brali 3 body zaslouženě hosté, kteří narozdíl od domácích využili okýnek v obraně.
FK Olešník - Centropen Dačice 3:7 (1:4)
branky domácí: Šíma, Kučera, vlastní
Sestava: Šiller (72. J. Studnička) - M. Studnička (46. Tressl), Pomeje, Vařák Z., Fořter (62. Stejskal) - Jirkovský (46. Kučera), Chlumecký, Červenka, Šíma - Štos, Dudek

SK Ševětín - FK Olešník

26. září 2016 v 12:07
Olešník si přivezl ze Ševětína první výhru sezony
Ve 4. kole zajíždělo mužstvo Olešníka na hřiště nováčka soutěže ze Ševětína. Oba týmy dělil v tabulce jediný bod, zatímco domácí si připsali tři porážky 0:1. Hosty trápí zejména práce v defenzivě, která za tři zápasy inkasovala 12 branek.K tomu všemu se přidala i početná marodka, takže k zápasu nemohli nastoupit např. Chlumecký, Jirkovský, Kříž, Hála, vykartovaný Pomeje a další.
Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří prvních dvacet minut byli častěji na míči a před hostujícím brankářem Šillerem, měli několik dobrých příležitostí. Nováček v brance hostí si však se všemi zapeklitými situacemi poradil. Poté mohlo udeřit na druhé straně, když Šíma poslal za obranu Dudka, toho ovšem stáhl bez možnosti hrát míč domácí Wolf. Na místo červené karty, tasil rozhodčí k překvapení všech hráčů, pouze žlutý kartonek. První gól měl na kopačce Šíma, kterého výbídl ke skórování Červenka, ale jeho nájezd na brankáře Černého skončil na tyči. O chvilku později se sám před Černým zjevil Štos, ale míč za jeho záda neprocpal. Poločas tak skončil bez branek.
Druhý poločas mohli začít lépe domácí, ale Hindy nevyužil minely stopera Vařáka a míč z malého vápna poslal mimo tři tyče. Zlom v utkání přišel po necelé hodině hry. Wolf fauloval u postraní lajny Štose a po druhé žluté kartě se dočkal vyloučení, které ho minulo v půli první. Olešník přesilovku využil za dvě minutky. Šíma prostrčil míč za obranu na Štose ten udělal kličku brankáři a do odkryté branky se nemýlili - 0:1. V tu chvíli byli hosté na koni a domácí pootevřená obrana jim nabízela další smělé výpady. Jeden z nich využil Šíma, který si míč na půlce obhodil, kolem stagunujících stoperů domácích a napodruhé se sám proti Černému nemýlil - 0:2. Výhru pečetil o chvilku později Štos, kterému předložil míč před prázdnou branku Červenka - 0:3. V závěru měli hosté, ještě další gólové náznaky, ale skóre zůstalo neměnné. Olešník si tak připsal první výhru sezony a snad to zraněními zdecimovaný tým nabudí do dalších bojů.
SK Ševětín - FK Olešník 0:3 (0:0)
branky: 61. a 75. Štos, 69. Šíma
Sestava: Šiller - M. Studnička, Varák Z., Heller, Fořter - Szep (59. Tressl) Červenka, Šíma, Kučera - Dudek, Štos (87. Pícha)

FK Olešník - TJ Sokol Želeč

26. září 2016 v 12:06
Domácí premiéra Olešníku vůbec nevyšla
Ve 3. kole Krajského přeboru se poprvé představili před domácími fanoušky hráči Olešníka. Jejich první soupeřem na domácí půdě byl stejně jako loni, protivník ze Želče.
Kdo ví, jak by vypadal zápas, kdyby udeřilo hned z prvních příležitostí domácích. Přetažený centr Červenky vrátil Heller zpět před branku, kde stál Kučera před odkrytou brankou, ale míč sotvat trefil a ten se následně zamotval do klubka hráčů, ze kterého ho razantně odpálil Kosobud. Jenomže z odkopu byl nepříjemný brejk, který hasil na poslední chvíli skluzem Pomeje, který zblokoval střelu Novotného na rohový kop. A aktivní dvouminutovka pokračovala. Hosté totiž dostali ještě jednu možnost zahrávat rohový kop, ten odvrátili domácí a následoval rychlý kontr na druhou stranu. Chlumecký rozběhl Dudka na levé straně, ten potáhl míč z poloviny hřiště do vápna a zpětnou přihrávkou pod sebe našel volného Jirkovského, ale ten z hranice penalty Hovorku neprostřelil. O pár minut později pálil utěšenou střelou Chlumecký, ale Hovorka vytáhl míč zpod břevna na roh. Olešník se gólu přeci jen dočkal. Ve 35.minutě si zabíhal za záda Kosobuda Dudek na průnikovou přihrávku Šímy. Stoper Želče zřemě o nabíhajícím útočníkovi domácích nevěděl a skluzem jej zastavil nedovoleně ve vlastním vápně. Následovala penalta, kterou bezpečně proměnil Chlumecký střelou do šibenice - 1:0. Stejný stav svítil na ukazateli i v poločasové přestávce.
Těžko říct, co se honilo domácím hráčům o přestávce v hlavě, při upozornění na možný obrat v utkání. Rozpačitý vstup domácích hráčů, načali dvě střely hostí mimo tři tyče brankáře Studničky. Pak mohli z ničeho nic udeřit domácí. Aut Fořtera si na hranici vápna pokryl Dudek, před Pavličkem prvním dotykem si míč posunul do vápna, jeho střelu z úhlu, ale Hovorka dokázal reflexivně vykopnout. Kdo ví, jak by akce dopadla, kdyby Dudek volil na místo střely přihrávku na nabíhajícího Kučeru. To bylo od domácích hráčů na delší dobu vše a hosté během následujících devíti minut rozhodli o osudu domácích. Nastartovala je k tomu chyba Chlumeckého, kdy jeho rozehrávku zblokoval napadající Šváb a míč se ke smůle domácích odrazil přímo k nohám druhého útočníka Novotného. Následnou akci 2 na 1 vyřešil Novotný přihrávkou na Švába a ten překonal Studničku - 1:1. O tři minuty později přišla pro domácí další pohroma. Pomeje fauloval ve vápně Novotného, pro domácího stopera následovala druhá žlutá a tedy konečná v zápase. Penaltu pak se štěstím proměnil Podroužek, když Studnička vystihl směr střely, ale míč mu prošel pod pravou rukou - 1:2. Třetí gól přidali hosté po standardní situaci. Podroužek nacentroval do malého vápna, kde si obrana nepohlídala Sokolta, jeho hlavičku Studnička dokázala ještě vyrazit, ale na dorážku Novotného, už byl krátký - 1:3. Domácí zmar, pak definoval Dudek, když jej zpětnou přihrávkou oslovil Šíma, ale domácí útočník, míč za přispění drnu, promáchl. Kalich hořkosti si domácí vypili až do dna necelých deset minut před koncem. Série nedorozumění vygradovala zakončením Sokolta, kdy Studnička první zakončení kryl, pak se míč místo odkopu dostal znovu k Sokoltovi a jeho lob skončil v síti - 1:4. Olešník byl na ručník a totálně rezignoval. Hosté v závěru zahodili, ještě dalš tři 100% šance. Výsledek zápasu, však zůstal 1:4 pro Želeč.
FK Olešník - TJ Sokol Želeč 1:4 (1:0)
branky: 36. Chlumecký (11) - 53. Šváb, 57. Podroužek (11), 62. Novotný, 82. Sokolt
Sestava: Studnička J. - Studnička M., Heller, Pomeje, Fořter (51. Tressl) - Šíma, Červenka, Chlumecký, Kučera - Jirkovský (77. Kříž), Dudek

Start nové sezony

26. září 2016 v 12:04
Olešník zahájil soutěž dvěma venkovními zápasy
Hned v úvodním kole čekal hráče Olešníka výjezd na Hlubokou. Domácí měli svému soupeři co oplácet, když je na jaře vyprovodil šesti góly před vlastními diváky.
Odveta se hlubockým povedla na výbornou. Po šancích Olešníka, udeřil nejprve Tauber a o chvilku později hlavou Křiváček. Třetí branku dal pak před odchodem do kabin Rubick. Olešník se snažil na druhou půli zmobilizovat síly a po pár minutách snížil zásluhou Chlumeckého, který proměnil pokutový kop. Jenomže odpověď domácích připsal záhy a Tauber poslal domácí znovu do tříbrankového náskoku. Hráči Olešníka se snažili zdramatizovat zápas a čtvrt hodiny před koncem snížili záslouhou Červenky. Poslední slovo měli, ale přeci jen domácí, když se prosadil střídající Hájek. Olešník tak nezačal sezonu zrovna ideálně a z Hluboké si odvezl porážku 5:2.
Ve druhém kole nečakalo Olešník znovu nic jednoduchého. Soupeřem jím byl tým Katovic, který na hráče Olešníka umí vždy dobře zahrát.
A úvod zápas nepřinesl žádné překvapení. Nákop Schánělce do vápna padl na hlavu Požárka a míč skončil za zády brankáře Jirkala - 1:0. Olešník se snažil s výsledkem něco udělat, ale zatím se v soutěži pere nejvíce s finální fází a zakončením. Před odchodem do kabin byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Zdeněk Vařák a Olešník čekalo 50 minut oslabení. Ještě v poslední minutě měl možnost vyrovnat Dudek, ale zakončení mu nevyšlo podle představ.
Druhý poločas začal podobně, jako ten první a Požárek zvýšil po pár minutách na 2:0. Jenomže ani dvoubrankové manko a hra v deseti hráče Olešníka nesložila a v rozmezí pěti minut dokázali srovnat. Nejprve si Červenka narazil se Štosem a sám proti Švehlovi nezaváhal. Poté se dostal za obranu Dudek, jeho pokus Švehla vyrazil zpět k nohám Dudka, který míč posunul na Štose a ten poslal míč do odkryté branky - 2:2. Z vyrovnání se ovšem hosté neradovali ani dvě minuty. Po sérii chyb a odrazů se dostal míč k Uherovi, který jej poslal pod nohy brankáře Jirkala a Katovice znovu vedli - 3:2. Olešník ovšem toužil po bodu a na hřišti předvedli týmový výkon. Šance Štose ještě vyrovnáním neskončila, ale pak se ukázal jako správný žolík Michael Studnička. Na hřišti byl i s cestou sotva tři minuty a po rohovém kopu Červenky, hlavou vymetl pavučinu ze šibenice brankáře Švehly - 3:3. Radost z vyrovnání uťal pomezní rozhodčí Eibl, na jehož pokyn byl po druhé žluté kartě vyloučen z lavičky střídající Štos. Zápas už však nakonec dospěl do remízové podoby a pokud Olešník naváže na výkon ze druhého poločasu v Katovicích, měl by se ze tří bodů radovat před domácími diváky proti Želči.
TJ Hluboká n/Vlt. 5:2 FK Olešník (3:0)
branky Olešník: Chlumecký (11), Červenka
Sestava: Jirkal - Vařák Z.(46. Studnička M.), Heller, Chlumecký, Nýdl (46. Fořter) - Pomeje, Červenka - Jirkovský (46. Szep, 80. Tressl), Dudek, Šíma - Štos
Katovice 3:3 FK Olešník (1:0)
branky Olešník: Červenka, Štos, Studnička M.
Sestava: Jirkal - Vařák Z., Heller, Pomeje, Kučera (55. Fořter) - Šíma, Chlumecký, Červenka, Jirkovský (70. Tressl) - Dudek, Štos (83. Studnička M.)