FK Olešník - FK Protivín

26. září 2016 v 12:12
Na Olešník padla deka, využil toho Protivín
Po konci trenéra Borového na lavičce Olešníka, čekala trenérská premiéra nového kouče Ladislava Táborského. Ten ovšem bude týmu k dispozici oficiálně, až od úterka a tak vedl tým do zápasu s nováčkem z Protivína trenérský tandem Zbyněk Rys a hrající Roman Chlumecký.
Hned tři změny proběhli v obranné čtyřce, která první poločas eliminovala útočné výpady hostí. Jednou zahrozil po rohovém kopu Vorel, ale hlavičkoval nad. Jinak měli častěji míč na kopačkách domácí, ale jejich snaha většinou končila s hranicí velkého čtverce. I přesto se dostali tradičně do gólové šance. Konkrétně Jirkovský, který postupoval sám na Hanuse z levé strany. Jeho pokud o obstřel, ovšem dokázal brankář hostí vyrazit. Na druhé straně se dostal k odraženému míči Moravec a utěšenou střelou orazítkoval břevno Šillerovi branky. Olešník se dostal ještě jednou do dobré příležitost, ale Štosovi míč na poslední chvíli poskočil a jeho střela skončila nad. Po půl hodině hry hostující Rothbauer nakopl domácího Nýdla po odehrání míče do choulostivých partií, následovala druhá žlutá karta a vyloučení. Když už se zdálo, že poločasový stav zůstane bez branek. Přišel ve druhé minutě nastavení kontr hostí a Zbyněk Vorel poslal hosty do vedení.
Druhý poločas začali domácí hráči obléháním hostujícího vápna. Protivín bránil v 8 lidech a rychlým přechodem do útoku přes osamoceného Jaromíra Vorla, vyrážel k nebezpečným brejkům. Vyrovnání měl na kopačce Chlumecký po přiťuknutí Dudka, pálil za hranicí vápna do břevna. Když k tomu připočteme zakončení Stejskala, které vyrazil Hanus, byly to jediné dvě střely domácího týmu za druhý poločas. To hosté na druhé straně byli daleko efektivnější. Po centru ne zcela ideálně trefil míč Jaromír Vorel, jenomže ke vší smůle domácích míč šel za paty Chlumeckého, přímo do protipohybu brankáře Šillera a skluzující Heller, na míč už nedosáhl - 0:2. Třetí branku si pak nešťastně vstřelil domácí Heller, když se snažil míč uklidit na roh před dotírajícím J. Vorlem. Bohužel štěstí si zřejmě hráči Olešníka vybrali v minulé sezoně a míč se za přispění tyče dostali za záda brankáře Šillera. Více se už v zápase neudálo a tak krize Olešníka pokračuje. Přitom už ve středu hostí první tým tabulky z Rudolfova.
FK Olešník - FK Protivín 0:3 (0:1)
sestava: Šiller - Šíma, Heller, Chlumecký, Nýdl - Dudek, Červenka, Pomeje, Jirkovský (46. Stejskal) - Štos, Kučera