FK Olešník - TJ Centropen Dačice

26. září 2016 v 12:09
Dačice si otevřeli v Olešníku střelnici
V 5. kole Krajského přeboru se chystali hráči Olešníka navázat na vítězství ze Ševětína. Jejich soupeřem byl tým Dačic, který hraje útočný fotbal a body sbírá zejména doma. Tato prognóza se nakonec vyplnila jen z poloviny.
Doslova katastrofální start předvedl tým Olešníka a v rozmezí mezi 3. - 16. minutou třikrát inkasoval. O všechny branky se, jako přes kopírák po přihrávkách od Štolby postaral Toman. Domácí hráči zbraně nesložili a pocentru Štose se prosadil Šíma - 1:3. Za minutu mohlo být ještě lépe, když postupoval ze strany Štos, ale jeho přihrávka pod sebe na volného Dudka, který by dával do prázdné zablokoval jeden z vracejících se hráčů. Štos si celou situaci zopakoval po půl hodině hry, tentokrát volil místo přihrávky střelu na bližší tyč, ale Zejda jeho pokus dokázal vyrazit. Těsně před odchodem do šaten se zápas zřejmě definitivně zlomil. Po pasu Chlumeckého, šel ze strany sám na branky Dudek, ale Zejdu nepřekonal. Následoval odkop od branky, Štolba prodloužil míč na Tomana, ten jej poslal za obranu na rozběhnutého Šimánka, který na dvakrát prostřelil brankáře Šillera - 1:4.
Druhý poločas se domácí dál tlačili do útoku a rezultovalo z toho snížení Kučerou na 2:4. Olešník stál hru na tři obránce, do útoku přišel doplnit dvojici Štos - Dudek, střídající Stejskal, který mohl vzápětí vstřelit kontaktní branku. To se nepodařilo a tak znovu vyučovali hosté. Konkrétně Štolba, který se na cestě z vlastní poloviny do olešnického vápna zbavil celkem čtyř hráčů a dloubáčkem přes Šillera zvýšil na 2:5. O chvilku později mohl přidat čtvrtou branku Toman, když Šiller vyrazil Štolbův přímý volný kop na břevno a dorážející Toman skóroval. Celou akci, ale zastavil zdvižený praporek. Nicméně hosté se prosadili v rozmezí tří minuty dvakrát. To už v brance stál střídající brankář Studnička, kterého hned po minutě na hřišti přivítal Jindra střelou na zadní tyč - 2:6. Další útočná akce šla po levé straně, kde se uvolnil Janák a centrem oslovil k zakončení Štolbu, který se nemýlil - 2:7. Zmar domácích v koncovnce nebral konce. A tak se nakonec nad domácím útočníkem Dudkem slitoval vracející se Šimánek. Domácí forvard se tak dlouho šteloval k míči, až mu ho ukopl právě Šimánek, k jeho smůle krásnou střelou překonal vlastního brankáře Zejdu 3:7. V útočném odpoledni tak brali 3 body zaslouženě hosté, kteří narozdíl od domácích využili okýnek v obraně.
FK Olešník - Centropen Dačice 3:7 (1:4)
branky domácí: Šíma, Kučera, vlastní
Sestava: Šiller (72. J. Studnička) - M. Studnička (46. Tressl), Pomeje, Vařák Z., Fořter (62. Stejskal) - Jirkovský (46. Kučera), Chlumecký, Červenka, Šíma - Štos, Dudek