SK Ševětín - FK Olešník

26. září 2016 v 12:07
Olešník si přivezl ze Ševětína první výhru sezony
Ve 4. kole zajíždělo mužstvo Olešníka na hřiště nováčka soutěže ze Ševětína. Oba týmy dělil v tabulce jediný bod, zatímco domácí si připsali tři porážky 0:1. Hosty trápí zejména práce v defenzivě, která za tři zápasy inkasovala 12 branek.K tomu všemu se přidala i početná marodka, takže k zápasu nemohli nastoupit např. Chlumecký, Jirkovský, Kříž, Hála, vykartovaný Pomeje a další.
Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří prvních dvacet minut byli častěji na míči a před hostujícím brankářem Šillerem, měli několik dobrých příležitostí. Nováček v brance hostí si však se všemi zapeklitými situacemi poradil. Poté mohlo udeřit na druhé straně, když Šíma poslal za obranu Dudka, toho ovšem stáhl bez možnosti hrát míč domácí Wolf. Na místo červené karty, tasil rozhodčí k překvapení všech hráčů, pouze žlutý kartonek. První gól měl na kopačce Šíma, kterého výbídl ke skórování Červenka, ale jeho nájezd na brankáře Černého skončil na tyči. O chvilku později se sám před Černým zjevil Štos, ale míč za jeho záda neprocpal. Poločas tak skončil bez branek.
Druhý poločas mohli začít lépe domácí, ale Hindy nevyužil minely stopera Vařáka a míč z malého vápna poslal mimo tři tyče. Zlom v utkání přišel po necelé hodině hry. Wolf fauloval u postraní lajny Štose a po druhé žluté kartě se dočkal vyloučení, které ho minulo v půli první. Olešník přesilovku využil za dvě minutky. Šíma prostrčil míč za obranu na Štose ten udělal kličku brankáři a do odkryté branky se nemýlili - 0:1. V tu chvíli byli hosté na koni a domácí pootevřená obrana jim nabízela další smělé výpady. Jeden z nich využil Šíma, který si míč na půlce obhodil, kolem stagunujících stoperů domácích a napodruhé se sám proti Černému nemýlil - 0:2. Výhru pečetil o chvilku později Štos, kterému předložil míč před prázdnou branku Červenka - 0:3. V závěru měli hosté, ještě další gólové náznaky, ale skóre zůstalo neměnné. Olešník si tak připsal první výhru sezony a snad to zraněními zdecimovaný tým nabudí do dalších bojů.
SK Ševětín - FK Olešník 0:3 (0:0)
branky: 61. a 75. Štos, 69. Šíma
Sestava: Šiller - M. Studnička, Varák Z., Heller, Fořter - Szep (59. Tressl) Červenka, Šíma, Kučera - Dudek, Štos (87. Pícha)