Start nové sezony

26. září 2016 v 12:04
Olešník zahájil soutěž dvěma venkovními zápasy
Hned v úvodním kole čekal hráče Olešníka výjezd na Hlubokou. Domácí měli svému soupeři co oplácet, když je na jaře vyprovodil šesti góly před vlastními diváky.
Odveta se hlubockým povedla na výbornou. Po šancích Olešníka, udeřil nejprve Tauber a o chvilku později hlavou Křiváček. Třetí branku dal pak před odchodem do kabin Rubick. Olešník se snažil na druhou půli zmobilizovat síly a po pár minutách snížil zásluhou Chlumeckého, který proměnil pokutový kop. Jenomže odpověď domácích připsal záhy a Tauber poslal domácí znovu do tříbrankového náskoku. Hráči Olešníka se snažili zdramatizovat zápas a čtvrt hodiny před koncem snížili záslouhou Červenky. Poslední slovo měli, ale přeci jen domácí, když se prosadil střídající Hájek. Olešník tak nezačal sezonu zrovna ideálně a z Hluboké si odvezl porážku 5:2.
Ve druhém kole nečakalo Olešník znovu nic jednoduchého. Soupeřem jím byl tým Katovic, který na hráče Olešníka umí vždy dobře zahrát.
A úvod zápas nepřinesl žádné překvapení. Nákop Schánělce do vápna padl na hlavu Požárka a míč skončil za zády brankáře Jirkala - 1:0. Olešník se snažil s výsledkem něco udělat, ale zatím se v soutěži pere nejvíce s finální fází a zakončením. Před odchodem do kabin byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Zdeněk Vařák a Olešník čekalo 50 minut oslabení. Ještě v poslední minutě měl možnost vyrovnat Dudek, ale zakončení mu nevyšlo podle představ.
Druhý poločas začal podobně, jako ten první a Požárek zvýšil po pár minutách na 2:0. Jenomže ani dvoubrankové manko a hra v deseti hráče Olešníka nesložila a v rozmezí pěti minut dokázali srovnat. Nejprve si Červenka narazil se Štosem a sám proti Švehlovi nezaváhal. Poté se dostal za obranu Dudek, jeho pokus Švehla vyrazil zpět k nohám Dudka, který míč posunul na Štose a ten poslal míč do odkryté branky - 2:2. Z vyrovnání se ovšem hosté neradovali ani dvě minuty. Po sérii chyb a odrazů se dostal míč k Uherovi, který jej poslal pod nohy brankáře Jirkala a Katovice znovu vedli - 3:2. Olešník ovšem toužil po bodu a na hřišti předvedli týmový výkon. Šance Štose ještě vyrovnáním neskončila, ale pak se ukázal jako správný žolík Michael Studnička. Na hřišti byl i s cestou sotva tři minuty a po rohovém kopu Červenky, hlavou vymetl pavučinu ze šibenice brankáře Švehly - 3:3. Radost z vyrovnání uťal pomezní rozhodčí Eibl, na jehož pokyn byl po druhé žluté kartě vyloučen z lavičky střídající Štos. Zápas už však nakonec dospěl do remízové podoby a pokud Olešník naváže na výkon ze druhého poločasu v Katovicích, měl by se ze tří bodů radovat před domácími diváky proti Želči.
TJ Hluboká n/Vlt. 5:2 FK Olešník (3:0)
branky Olešník: Chlumecký (11), Červenka
Sestava: Jirkal - Vařák Z.(46. Studnička M.), Heller, Chlumecký, Nýdl (46. Fořter) - Pomeje, Červenka - Jirkovský (46. Szep, 80. Tressl), Dudek, Šíma - Štos
Katovice 3:3 FK Olešník (1:0)
branky Olešník: Červenka, Štos, Studnička M.
Sestava: Jirkal - Vařák Z., Heller, Pomeje, Kučera (55. Fořter) - Šíma, Chlumecký, Červenka, Jirkovský (70. Tressl) - Dudek, Štos (83. Studnička M.)