Říjen 2016

Olešník ve čtyřech dnech získal 4 body

4. října 2016 v 21:40
Hráče Olešníka čekal anglický týden, když nejprve ve středu hostili do té doby první Rudolfov a v sobotu zajížděli k důležitému zápasu do Plané nad Lužnicí.
V domácím zápase s Rudolfovem začal Olešník velmi dobře a už po prá vteřinách mohl po přihrávce Dudka, otevřít skóre Jirkovský, ale nastřelil pouze včas vybíhajícího brankáře Teringla. Domácí hráči měli v úvodu více ze hry a po necelé čtvrt hodině šli zaslouženě do vedení. Patičku Pouzara vystihl na polovině hřiště Chlumecký předal míč Dudkovi, který jej potáhl až před vápno hostí a ideálně vysunul Štose do gólové pozice, který sám před Teringlem nezaváhal - 1:0. Rudolfov hrozil ze standardních situací, ale s těmi si bez větších problémů poradil s jistotou chytající Studnička. Krátký byl až na hlavičku Kuny, ale ta šla naštěstí pro domácí těsně vedle. První poločas tak vyzněl lépe pro Olešník.
Do druhé půle nastoupili aktivněji hosté, ale mohli to být domácí, kteří měli blízko k navýšení svého vedení. Nejprve po střele Červenky pohotově dorážel Kučera, do odkryté branky, ale radost domácích, přerušil zdvižený praporek. V 53. minutě přímý volný kop z 20 metrů, zahrál Pomeje tak, že se Teringl jen za míčem ohlédl, ale ke smůle domácích míč skončil na tyči. O minutu později se po přihrávce Jirkovského dostal k zakončení na malém vápně Štos, ale stehnem trefil přesouvajícího se brankáře Teringla. A tak přišlo vyrovnání. Pouzar prostrčil míč na Baščevana a ten střelou kolem Studničky srovnal na 1:1. O pár minut později mohli jít domácí znovu do vedení. Další centr ze strany si našel kousek za malým vápnem Kučera, ale jeho hlavička skončila v pohotových rukavicích hostujícího brankaře. Pak se na polovině hřiště uvolnil přes Hrice, Dudek a pelášil sám na branku. Míč si ovšem druhým dotekem příliš ukopl a Teringl mu včasným pádem pod nohy celou akci zhatil. Deset minut před koncem pak zachránil bod domácím výborným zákrokem Studnička, který vychytal křižnou střelu Baščevana. O pět minut později, pak hlavičkoval z prostoru penalty hostující Šindelář těsně nad. V atraktivním zápase se tak oba celky rozešli zaslouženou remízou.
FK Olešník - SK Rudolfov 1:1 (1:0)
branky: Štos
Zápas o 6 bodů čekal Olešník na hřišti v Plané. Kdyby domácí vyhráli Olešník by měl pro zbytek podzimu velmi těžkou úlohu, dostat se ze spodních pater tabulky. Naštěstí mu v Plané vyšel úvod zápasu a po centru Červenky, se pohotovým volejem pod břevno, prosadil Šíma - 0:1. Domácí působili bezradně a hrozili nakopávanými míči nebo standardními situacemi. Velkou příležitost na srovnání měli domácí po půl hodině hry, když zahrávali přímý volný kop z kousek za velkým čtvercem. Střelu Šahajdy kolem zdi, ale dokázal brankář Šiller vytáhnout na roh. Na druhé straně zaměstnávali domácí obranu, oba útočníci hostí Dudek a Štos, ale ani jeden si na brankáře Brandštyla nepřišel.
Vstup do druhého poločasu vyšel Olešníku náramně. Zaváhání stopera Fořta využil Štos a podél brankáře Brandštýla zvýšil po 17 vteřinách druhé půle na 0:2. Domácí mohli odpověd po chybě Kučery, ale Široký při samostatném nájezdu volil příliš dlouhou kličku a vracející se Heller nebezpečí zažehnal. Olešník měl zápas pod kontrolou a domácí se dostávali k ohrožení branky hostí, jen díky standartkám. Při střelecké chuti byl hostující Štos, ale ani jedna z jeho tří slibných šancí, brankou neskončila. V 75. minutě po přistrčení od Dudka, vlétl do vápna, jako velká voda Červenka a byl faulován. K penaltě se postavil Chlumecký, ale jeho střela mířila přesně do nastavené Brandštýlovi ruky. O minutku později pálil z přímého kopu Dudek, těsně nad. V 80. minutě své zaváhání při penaltě napravil Chlumecký. Když využil přihrávky za obranu od Červenky. Z jeho sprintu kolem Kolského, začal hořet i zbytek trávy na plánském hřišti a Chlumecký po kličce brankáři a zakončení do prázdné, šel měnit propálené kopačky. Více se už v zápase neudálo a tak si Olešník odvezl po zásluze všechny body.
Planá nad Lužnicí - FK Olešník 0:3 (0:1)
branky: Šíma, Štos, Chlumecký