Březen 2017

Olešník zahájil jaro remízou s Hlubokou

13. března 2017 v 17:14

Olešník přivítal v prvním jarním kole nedalekého soupeře z Hluboké. Na zápas si ve slunečném počasí našlo cestu téměř na tři stovky diváků. Hostům se na úvod vyprázdnila velká část marodky a prakticky poprvé od podzimu nastoupila Hluboká, oproti zápasům v zimní přípravě, v nejsilnější možné sestavě. Domácím scházela zimní posila Šahajda a útočník Dudek, kterého hodně mrzelo, že nemůže nastoupit proti svému bývalému týmu.

Další posila last minute pro Olešník, Rabiňák z Táborska, však připraven byl a hned v úvodní minutě se mohl předvést gólem, když se ocitl sám před Brašnickou. Ten jeho zakončení ale dokázal vyrazit. Olešník se snažil vstřelit rychlý gól, ale ani přímý volný kop Pomejeho neskončil za zády Brašničky. Domácí snahu o vstřelení úvodní branky utnul po necelých dvaceti minutách hry hostující Hájek. Ten se postavil k přímému volnému kopu a povedenou střelou z 25 metrů nedal brankáři Jirkalovi šanci - 0:1.

Hrálo se typické první jarní kolo. Domácí měli velké problémy s rozehrávkou a Hluboká to mohla potrestat. Po přistrčení Taubera ale Nitrianský pálil vysoko nad. O chvilku později se na pravé straně uvolnil Hájek. Domácí stoper Pomeje jeho střelu nešťastně hlavou tečoval na vlastní branku, ale jeho hlavičku výborným zákrokem zastavil pozorný Jirkal. Do kabin tak šla se zaslouženým vedením hostující Hluboká.

Druhý poločas začali aktivněji domácí a Hluboká si svou pasivitou od úvodních minut koledovala o vyrovnávací trefu. Dvakrát se do zakončení dostal agilní Šíma, ale s jeho střelami měli problémy spíše domácí pořadatelé, kteří jeho projektily hledali v okolí hřiště.
Ze vzduchu to pro změnu zkoušel Heller, ale ani jedna z jeho dvou hlaviček nezamířila mezi tři tyče. V 55. minutě se dostal k míči Nýdl a jeho tečovanou střelu Brašnička konečky prstů vytáhl na roh.

Po hodině hry se Olešník přeci jen dočkal vyrovnání. Jirkovský na pravé straně zatáhl míč do vápna a oslovil k zakončení Rabiňáka, jemu sice střela sjela po kopačce, ale přímo k nohám Štose, který neměl problém prostřelit z malého vápna Brašničku - 1:1. Hluboké jakoby postupem času docházely síly, ale domácí byli aktivní pouze po vápno hostí.

V 82. minutě pak chyboval na půlící čáře Říha, který následně fauloval unikajícího Jirkovského a musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy. Krátkou přesilovku ale domácí nedokázali využít a tak se oba týmy rozešly zaslouženou remízou.

FK Olešník - TJ Hluboká nad Vltavou 1:1 (0:1)
branky: 64. Štos - 19. Hájek
Sestava : Jirkal - Nýdl, Pomeje, Heller, Dráb - Jirkovský, Chlumecký, Červenka, Šíma - Štos (87. Tressl), Rabiňák (75. Stejskal)

V posledních třech kolech nezískal Olešník ani bod

13. března 2017 v 17:13

V závěrečných třech kolech si chtěl Olešník připsat další body a posunout se do klidnějších vod tabulky. Bohužel na hřišti v Soběslavi, doma s Milevskem, ani v závěrečném kole na hřišti Oseka, nezískal ani bod.
Nejblíže byl Olešník bodovému zisku v domácím zápase s Milevskem, ale o bod přišel v závěru zápasu, díky přísné penaltě. Naopak ve venkovních zápasech propadl Olešník v obou zápasech a inkasoval celkem 9 branek. Na jaře tak čeká svěřence trenéra Táborského těžký boj o záchranu.

FK Spartak Soběslav - FK Olešník 5:1 (4:0)
branka: Dudek
Sestava: Šiller - Dudek, Pomeje, M. Studnička, Nýdl (46. Fořter, 58. Šíma) - Jirkovský, Heller, Chlumecký, Kučera - Červenka, Štos

FK Olešník - ZVVZ Milevsko 1:2 (0:0)
branka: Studnička M.
Sestava: Studnička J. - Heller, Pomeje, M. Studnička, Nýdl - Červenka, Chlumecký, Kučera (65. Jirkovský), Šíma - Dudek, Štos

TJ Osek - FK Olešník 4:1 (2:0)
branka: Štos
Sestava: J. Studnička - Heller, Pomeje, M. Studnička, Nýdl - Červenka, Chlumecký, Jirkovský, Šíma - Dudek (61. Kučera), Štos

S exdivizními týmy si připsal Olešník 4 body

13. března 2017 v 17:11
Těžké dva zápasy čekali na hráče Olešníka. Nejprve zavítali na hřiště do Jindřichova Hradce a o týden později doma hostili Třeboň.
Na hřišti u rybníka Vajgar se hrála vyrovnaná partie, ve které si ovšem překvapivě více brankových příležitostí vypracovali hosté z Olešníka. Bohužel útočník hostí Štos neměl v zakončení štěstí a největší příležitost v podobě pokutového kopu zahodil kapitán týmu Chlumecký. Domácí se do vážnější šance nedostali a tak dospěl zápas k bez brankové remíze.

FK Jindřichův Hradec 1910 - FK Olešník 0:0
Sestava: Šiller - M. Studnička, Pomeje, Heller, Nýdl - Šíma, Jirkovský, Červenka, Chlumecký - Štos (60. Dudek), T. Kučera (84. Fořter)

V domácím zápase s Třeboní se do první šance dostali hosté, ale Průcha minul Šillrovu branku. Domácí odpověděli únikem Štose, který byl faulován při kličce brankářem Kopeckým a následovala penalta. Tu proměnil Červenka a Olešník vedl 1:0. Více ze hry měli hosté a po půl hodině hry bylo srovnáno, když se za vápnem dostal k odraženému míči Lonsním a propálil vše co mu stálo v cestě - 1:1. Olešník do poločasu, ale dokázal strhnout vedení na svou stranu. Chybu Cahyny potrestal v samostatném úniku Štos - 2:1. Před odchodem do kabin bylo pro hosty ještě hůře, když se po druhé žluté kartě vydal pod sprchy předčasně Kido.
Domácí začali druhý poločas dobře, V přesilovce drželi míč častěji na svých kopačkách a dostávali se i k zakončení. Bohužel pro ně nedokázali pojistit těsně vedení a s přibývajícími minutami se do šancí začali tlačit i oslabení hosté. Závěrečný tlak Třeboně, ale ve vyrovnání nevyústil a tak si Olenšík připsal důležité tři body.

FK Olešník - Jikra Třeboň 2:1 (2:1)
branky: Červenka (11), Štos - Lonsmín
Sestava: Šiller - M. Šíma, Pomeje, Heller (89. Tressl), Nýdl (52. M. Studnička) - Fořter, Chlumecký, Červenka, Jirkovský - Štos, Dudek (70. Kučera)

Olešník čeká dál na první domácí výhru. S Čimelicemi se diváci branek nedočkali

13. března 2017 v 17:10
Po důležité výhře v Plané, čekal na hráče Olešníka druhý tým tabulky Čimelice. Domácí tak v posledních dvou domácích zápasech přivítali dva nejlepší týmy soutěže, ačkoli po tomto zápase se tabulka na čele opět měnila.

V první poločase byli o něco aktivnější domácí. Celkově se hra pohybovala spíše mezi vápny. Hosté se pokoušeli o střely ze střední vzdálenosti, se kterými si buď bez problému poradil Studnička nebo střely končily mimo tři tyče. Domácí zahrozili dvě standardními situacemi. V té první se dostal k hlavičce Michael Studnička, ale jeho hlavička z prostoru penalty a velkého vápna mířící k tyči, skončila v rukavicích hostujícího brankáře. Největší šanci pak měli domácí hráči po centru z pravé strany, kdy se míč odrážel postupně, od nohou Dudka, Štose, až k zakončujícímu Nýdlovi, ale ten nedokázal propálit hradbu těl. Poločas tak skončil bez branek.
Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil. Hrálo se hodně defenzivní utkání a aktivnější byli tentokrát hosté. Jejich hru oživil střídající Káš, který také vymyslel největší šanci hostí, když prošel přes domácí obránce a míč se poté dostal k nohám Šťastného, který na místo odkryté branky trefil blokující obránce domácích. Na druhé straně sklepl míč pod sebe Červenka, ale Dudek trefil jen nohu brankáře Slavíka. Deset minut před koncem pak Dudek prošel přes půlku hřiště, ale v situaci dva na jednoho volil přihrávku na Tressla, která nebyla přesná a míč zachytil stoper Fara. Zápas tak dospěl k zasloužené bez brankové remíze.

FK Olešník - SIKO Čimelice 0:0
Sestava: J. Studnička - Šíma, Pomeje, M. Studnička, Nýdl - Jirkovský, Chlumecký, Červenka, Fořter (76. Tressl) - Dudek (90. Stejskal), Štos