S exdivizními týmy si připsal Olešník 4 body

13. března 2017 v 17:11
Těžké dva zápasy čekali na hráče Olešníka. Nejprve zavítali na hřiště do Jindřichova Hradce a o týden později doma hostili Třeboň.
Na hřišti u rybníka Vajgar se hrála vyrovnaná partie, ve které si ovšem překvapivě více brankových příležitostí vypracovali hosté z Olešníka. Bohužel útočník hostí Štos neměl v zakončení štěstí a největší příležitost v podobě pokutového kopu zahodil kapitán týmu Chlumecký. Domácí se do vážnější šance nedostali a tak dospěl zápas k bez brankové remíze.

FK Jindřichův Hradec 1910 - FK Olešník 0:0
Sestava: Šiller - M. Studnička, Pomeje, Heller, Nýdl - Šíma, Jirkovský, Červenka, Chlumecký - Štos (60. Dudek), T. Kučera (84. Fořter)

V domácím zápase s Třeboní se do první šance dostali hosté, ale Průcha minul Šillrovu branku. Domácí odpověděli únikem Štose, který byl faulován při kličce brankářem Kopeckým a následovala penalta. Tu proměnil Červenka a Olešník vedl 1:0. Více ze hry měli hosté a po půl hodině hry bylo srovnáno, když se za vápnem dostal k odraženému míči Lonsním a propálil vše co mu stálo v cestě - 1:1. Olešník do poločasu, ale dokázal strhnout vedení na svou stranu. Chybu Cahyny potrestal v samostatném úniku Štos - 2:1. Před odchodem do kabin bylo pro hosty ještě hůře, když se po druhé žluté kartě vydal pod sprchy předčasně Kido.
Domácí začali druhý poločas dobře, V přesilovce drželi míč častěji na svých kopačkách a dostávali se i k zakončení. Bohužel pro ně nedokázali pojistit těsně vedení a s přibývajícími minutami se do šancí začali tlačit i oslabení hosté. Závěrečný tlak Třeboně, ale ve vyrovnání nevyústil a tak si Olenšík připsal důležité tři body.

FK Olešník - Jikra Třeboň 2:1 (2:1)
branky: Červenka (11), Štos - Lonsmín
Sestava: Šiller - M. Šíma, Pomeje, Heller (89. Tressl), Nýdl (52. M. Studnička) - Fořter, Chlumecký, Červenka, Jirkovský - Štos, Dudek (70. Kučera)