Duben 2017

FK Olešník - FC Písek B

21. dubna 2017 v 9:26
Ačkoli šli v zápase dvou týmů ze spodní části tabulky do vedení hosté z Písku. Nakonec se radovali z jasné výhry domácí hráči, kteří zápas otočili pěti brankami.
Písecká rezerva přijela k zápasu do Olešníka opět s většinou dorostenců. Ty doplnili dva pendlové z Áčka, Řezáč a Hlinka, kteří se vracejí do zápasového rytmu po zranění.

Zápas dvou týmů, kteří se plácají ve spodních patrech tabulky začali lépe domácí, kteří byli v úvodu aktivnějším týmem. Po centru Kříže se nejprve dostal k zakončení Rabiňák. Jeho střela byla zblokovaná, ale jen k nohám Tressla. Ten otřel svou střelu o jednoho z bránících hráčů, od kterého putoval míč těsně vedle Jevčákovi branky.
Další možnost na vstřelení branky měl střídající Michael Studnička, který si naběhl na roh přímo ze střídačky, když vystřídal zraněného Rabiňáka, ale jeho hlavička skončila těsně nad. Na druhé straně dal o sobě vědět Řezáč, který svou střelou překonal padajícího Jirkala, ale míči v cestě do branky zabránil skluzem Pomeje.
Domácí hráči měli opticky míč častěji na kopačkách, ale bez vážnější šance. Do vedení tak šli hosté, když špatnou zpětnou malou domů od Studničky vystihl Řezáč. Udělal kličku Jirkalovi a míč doklepl do prázdné branky - 0:1. Domácí hráči však dokázali odpovědět dvě minuty před odchodem do kabin. Dráb unikl na pravé straně a jeho přihrávku efektně patičkou uklidil do sítě Dominik Heller - 1:1.

Vstup do druhého poločasu patřil hostům a po rohovém kopu mohli jít znovu do vedení. Jenomže Václavík poslal míč jen do tyče Jirkalovi branky. Hra ve druhém poločase byla neurovnaná a zdálo se, že se týmy rozejdou remízou. Jenomže v závěrečných minutách, jakoby postupně docházeli hostujícím mladíkům síly.
Po centru Chlumeckého hlavičkoval v gólové šanci Štos, ale brankář Jevčák jeho pokus reflexivně vyrazil. Z následného rohu se míč znovu dostal ke Štosovi, ale i tentokrát byl úspěšnější brankář hostí. Branky se tak domácí dočkali až necelých dvacet minut před koncem. Tressl posunul míč do běhu na Jirkovského, ten se uvolnil přes Keclíka a zpětnou přihrávkou našel Treslla , který umístil míč na zadní tyč - 2:1.
Druhý gól očividně rozhodil psychiku hostujících hráčů. V další palebné pozici se po rohu ocitl Štos, ale míč nasměroval jen do boční sítě. V 76. minutě znovu pláchl na pravé straně Jirkovský a do vlastní branky si uklidil míč Václavík - 3:1.
Odevzdanému soupeři pak přidal Olešník v závěru ještě dvě branky. Centr Drába sklepl Tressl proti noze Štosovi a ten bombou pod břevno zvýšil na 4:1. Největší ohlas diváků však měla závěrečná branka. Necelou minutu po svém příchodu na hřiště zužitkoval přihrávku Štose před okrytou branku nestárnoucí Josef Pícha, který vzhledem k velké marodce, vypomáhá týmu jako střídající hráč.
Utkání tak dospělo k jasné výhře Olešníka 5:1, který se po bezkrevném první poločase probral a potěšil své fanoušky.

Centropen Dačice - FK Olešník

21. dubna 2017 v 9:24

Dlouho to vypadalo, že si tři důležité body odveze z Dačic tým Olešníka, který ještě čtvrt hodiny před koncem vedl o dvě branky. Domácí ale nastartovala proměněná penalta Jindry a v předposlední minutě srovnal Brunner na konečných 2:2.

Dlouhá cesta čekala na hráče Olešníka, kteří cestovali do Dačic, kde chtěli a hlavně potřebovali bodovat, aby se začali vzdalovat sestupovému pásmu. Dačice minulé kolo inkasovali pět branek na Hluboké a sráželi je hlavně chyby v defenzivě. Citelně chyběl ve středové řadě Krtek, který byl už tentokrát trenéru Bujdákovi k dispozici. Starosti se sestavou měl naopak hostující trenér Táborský. K dlouhodobě zraněným Dudkovi, Šahajdovi, Vařákovi, Hálovi, Studničkovi, Mertlovi a Fořterovi, přibyl po minulém vítězném zápase Červenka.
V úvodních minutách se hrál vyrovnaný souboj bez vážnějších šancí na obou stranách. Domácí se zlobili po zákroku Hellera na Tomana, po kterém si přáli pokutový kop. Faul se ovšem pískal po necelé půl hodině hry na druhé straně, kdy byl před vápnem faulovám Chlumecký. K míči se postavil Pomeje a krásnou střelou přes zeď nedal brankáři Zejdovi šanci zasáhnout - 0:1. Vedoucí branku oslavili dva hostující fanoušci spuštěním ohňostroje. Nadšený už z toho tolik nebyl domácí pořadatel a oba pyromany vyvedl z areálu.
Inkasovaný gól nakopl domácí hráče a ti se začali tlačit před brankáře Jirkala. Šanci na vyrovnání měl Toman, ale v posledních týdnech se mu v zakončení nedaří a i tentokrát ho vychytal Jirkal. S hubeným náskokem tak odcházeli do kabin spokojenější hosté.
Domácí hráči nenavázali na závěr první půle a vstup do druhé půle vyšel na jedničku hostům. Po čtyřech minutách zvýšil vedení Olešníka na dvoubrankový rozdíl Štos. Na polovině hřiště se jako lasička obtočil kolem svého strážce Jirkovský a pak pocukrovanou přihrávkou poslal českou uličkou do sóla Štose, který nezaváhal - 0:2. Hosté měli v té chvíli více ze hry a mohli přidat další branky. Po rohu hlavičkoval v dobré pozici Štos, ale Zejdu tentokrát nepřekonal. Když se postupně neprosadili Kříž, Rabiňák, Šíma, Jirkovský a znovu Štos, začali se znovu osmělovat domácí, kterým nakonec patřil závěr zápasu.
Nejprve ovšem Toman opět nechal vyniknout Jirkala. V 77. minutě byl ve vápně faulovaný Točík a Jindra z nařízené penalty suverénně snížil - 1:2. Domácí byli se v závěru tlačili za vyrovnání. Utěšenou střelu Jindry z dvaceti metrů vytáhl výborným zákrokem Jirkal na rohový kop. Tlak domácích nakonec slavil úspěch. Dvě minuty před koncem vystřelil Brunner, jeho pokus lehce tečoval Pomeje a Jirkal se marně natahoval po míči, který zapadl přesně k tyči. Záchranářský souboj o šest bodů, tak nakonec skončil dělbou bodů po výsledku 2:2.

Centropen Dačice - FK Olešník 2:2 (0:1)

Branky: 77. T. Jindra (p.) , 88. J. Brunner - 26. M. Pomeje , 49. R. Štos
Sestava: Jirkal - Šíma, Heller, Pomeje, Nýdl (55. Tressl) - Jirkovský, Dráb, Chlumecký, Kříž - Rabiňák, Štos

FK Olešník - SK Ševětín

21. dubna 2017 v 9:19

Důležitý zápas se hrál v Olešníku kam zavítal Ševětín. První poločas měli blíže k brance hosté, ale gólem do šatny se rozehřál hrdina dne Radim Štos. Ve druhé půli zkompletoval čistý hattrick a v závěru asistoval u čtvrté branky Jirkovského. Olešník si tak připsal první jarní výhru a svému soupeři odskočil na 5 bodů.
V Olešníku se hrál zápas tvz. o 6 bodů. Domácí hráči chtěli potvrdit zlepšený výkon na hřišti Želči před domácími diváky a proti Ševětínu pomýšleli na tři body. Možná přehnaná touha uhrát tři body svazovala v úvodním dějstvím domácím hráčům nohy. Opět řada nepřesných přihrávek, špatný pohyb a řada nedorozumění, hrála do noty hostům ze Ševětína. Jako první sice zakončil nebezpečnou střelou zpoza vápna Červenka, ale to bylo na více jak půl hodinu prvního poločasu vše, co předvedl Olešník směrem dopředu. Ševětín bedlivě bránil s nestárnoucím Miroslavem Hanouskem na stoperu. Po chybách v domácí rozehrávce, pak vyrážel do nebezpečných protiútoků.

Nejblíže gólu byl ve 20. minutě Radim Novotný, který se ve vápně uvolnil zasekávačkou a střelou na zadní tyč, udělal z brankáře Jirkala pouhého statistu. Míč naštěstí pro domácí jen těsně minul brankovou konstrukci. V dalších deseti minutách se hrálo převážně před domácí brankou, ale hráči Ševětína většinu svých střel posílali do vysokého plotu za brankou. V posledních deseti minutách první půle se do zápasu pomalu začali dostávat domácí hráči. Nejprve se po přihrávce od Jirkovského a přenechání Tressla, ocitl v dobré palebné pozici Rabiňák, ale pálil ukvapeně a slabě, takže brankář Lukáš Novotný neměl problém zasáhnout. O chvilku později se zastřeloval Štos, když svou hlavičku poslal těsně vedle pravé tyče. Do třetice nepřesně pálil z prostortu penalty Tressl, ale střela šla vysoko nad branku.

Když už se zdálo, že poločas skončí bezbrankovou remízou udeřili domácí hráči minutu před odchodem do kabin. Tressl odcentroval z pravé strany, míč si ve vápně pokryl Štos a v těžké pozici vypálil přímo do šibenice - 1:0. Spokojenější s výsledkem, ne už tak s výkonem, mohli jít do šaten domácí.

V začátku druhého poločasu se hrála vyrovnaná partie. Nutno poznamenat, že domácí se více zklidnili na míči a kontrolovali hru. Postupem času, jakoby svěřencům trenére Koláčka docházel dech a na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Domácí hráči začali ostřelovat branku střeženou Lukášem Novotný ze všech pozic. V 56. minutě vysunul kolmicí za beky Chlumecký rozběhnutého Štose, ten se dostal před brankáře Novotného, ale pálil těsně nad branku. O chvilku později se po přihrávce Drába dostal do dobré příležitosti Nýdl, ale ani on nemířil mezi tři tyče. V 60. minutě pak předložil míč před odkrytou branku Rabiňák volnému Tresslovi, ale ten trefil nohu přesouvajícího se brankáře Novotného.

Zasloužený druhý gól tak přišel o čtyři minuty později. Nýdl vyvážel míč od lajny, který mu vzal Rabiňák a zdálo se, že celou akci kličkou zpět zbrzdil. Jenomže rychlonohý domácí štírek si pak udělal ze čtyř hráčů Ševětína dobrý den a parádní uličkou uvolnil na vápně číhajícího Štose, který sám před Novotným nezaváhal - 2:0. Olešník ve svém tlaku nepolevoval a dál se tlačil do šancí. Hned za další minutu se řítil do vápna hostí Rabiňák, ale zakončil jen do prostor, kde stál připravený Lukáš Novotný. Chuť dát gól měl i stoper domácích Pomeje, který si připravil střelu z dvaceti metrů, ale zakončil přesně do středu branky. Pak se opět ukázal rychlonohý Rabiňák, který se nejprve protáhl kolem bránícího hráče a přihrávkou od lajny vyzval ke skórování Drába. Jemu ovšem střela poskočila a zakončení placírkou skončilo vysoko nad brankou.
Gól si tak zakřičeli domácí fanoušci deset minut před koncem. Nejprve nemohli domácí hráči odkopnout míč kolem vlastního vápna. Pak hosté reklamovali ruku domácího Nýdla a přestali hrát. Šíma posunul míč na Jirkovského, který vyrazil po volné dálnici směr Novotného branka a předložil míč na zlatém podnose Štosovi, který tak zkompletoval hattrick - 3:0. Poté hráči Olešníka předvedli, jak to vypadá, když vás uspokojí výsledek. Jirkovský ztratil zcela zbytečně míč na půlící čáře, následoval brejk do nekonsolidované domácí obrany a Petschner zkazil brankáři Jirkalovi, jinak pohodovou odpolední sobotu - 3:1.

Závěr zápasu už žádné drama nepřinesl. Nejprve se opět tvrdě opřel do míče Tressl, který byl vůbec nejpilnějším střelcem domácích, ale jeho projektil z levačky "ala Roberto Carlos" jen vyprášil rukavice Lukáše Novotného. Pak se dostal do hry legandární kanonýr Olešníka Zbyněk Rys, který byl u zrodu poslední gólové akce. Autového vhazování sklepl Rys zpět Tresslovi, ten se uvolnil přes tři hráče hostí a přihrávkou za beky uvolnil Štose, ten míč ještě posunul na lépe postaveného Jirkovského, který jesličkami vyzpovídal bránícího Svátu a neomylně poslal míč do sítě. Blonďatý expres z Netolic tak uzavřel konečný stav zápasu na 4:1.

FK Olešník - SK Otava Katovice

21. dubna 2017 v 9:16
Ani druhý domácí zápas na jaře v domácím prostředí neznamenal pro Olešník zisk tří bodů. Naopak Katovice si zaslouženě odvezly všechny body a Olešník čeká těžký boj v souboji o záchranu.

Do Olešníka přijeli hosté z Katovic, se kterými má domácí výběr dlouhodobě velmi špatnou bilanci vzájemných zápasů. Jako první ale zahrozili domácí hráči, když se na hranici vápna dostal ke střele Šíma, ale jeho střela šla vedle. To bylo na dlouhou dobu od domácích vše. Za hosty měl první gól na noze Uher, ale na málem vápně minul ve vyložené šanci míč a střela Repy z prostoru penalty mířila do rukavic připraveného Studničky, který v brance nahradil Jirkala. Za chvíle se před Studničkou znovu objevil v gólové šanci Uher, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné.

Domácí si koledovali o branku, ale nakonec oni mohli jít do vedení. Nýdl poslal před branku krásný centr, ovšem hlavička Štose mířila do břevna. A tak platilo otřepané "nedáš, dostaneš". Zoubek prostrčil míč na rozběhnutého Miklase a ten kolem Studničky poslal hosty do vedení - 0:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Druhý poločas začal vyrovnaně, domácí se dostali více do hry, ale jejich hra končila většinou u vápna hostí. I přesto mohlo být po necelé hodině hry srovnáno. Šahajda přihrál rozběhnutému Šímovi, ten se uvolnil ve vápně a poslal míč před branku, jenomže Rabiňák nezamířil mezi tři tyče. Na druhé straně vyzkoušel pozornost brankáře Studnička nákopem z poloviny hřiště Blatský. Míč se ve větru zpomalil a Studnička musel vyrážet na roh. Po jeho rozehrání se dostal k míči Repa a tvrdou levačkou vyprášil Studničkovy rukavice.
Katovice vyčkávaly a mezi 67. a 71. minutou dvakrát udeřily. Nejprve Miklas předskočil u půlící čáry domácího Šímu, potáhl míč a přihrávkou za obranu oslovil k zakončení Uhera, který tvrdou ranou na bližší tyč zvýšil na 0:2. A za chvilku si oba hráči role prohodili. Uher přihrál Miklasovi, ten si obhodil Hellera a tváří v tvář vyzpovídal lobem Studničku - 0:3. O zápase tak bylo rozhodnuto. Ve zbytku zápasu už se více nestalo a tak si Katovice po zásluze odvezly všechny body.

FK Olešník - SK Otava Katovice 0:3 (0:1)
branky: 37. a 70. Miklas, 67. Uher
Sestava: Studnička J. - Nýdl, Heller, Pomeje, Dráb (43. Šahajda) - Jirkovský (46. Tressl), Červenka, Chlumecký, Šíma (80. Mertl) - Štos, Rabiňák (83. Kříž)