Centropen Dačice - FK Olešník

21. dubna 2017 v 9:24

Dlouho to vypadalo, že si tři důležité body odveze z Dačic tým Olešníka, který ještě čtvrt hodiny před koncem vedl o dvě branky. Domácí ale nastartovala proměněná penalta Jindry a v předposlední minutě srovnal Brunner na konečných 2:2.

Dlouhá cesta čekala na hráče Olešníka, kteří cestovali do Dačic, kde chtěli a hlavně potřebovali bodovat, aby se začali vzdalovat sestupovému pásmu. Dačice minulé kolo inkasovali pět branek na Hluboké a sráželi je hlavně chyby v defenzivě. Citelně chyběl ve středové řadě Krtek, který byl už tentokrát trenéru Bujdákovi k dispozici. Starosti se sestavou měl naopak hostující trenér Táborský. K dlouhodobě zraněným Dudkovi, Šahajdovi, Vařákovi, Hálovi, Studničkovi, Mertlovi a Fořterovi, přibyl po minulém vítězném zápase Červenka.
V úvodních minutách se hrál vyrovnaný souboj bez vážnějších šancí na obou stranách. Domácí se zlobili po zákroku Hellera na Tomana, po kterém si přáli pokutový kop. Faul se ovšem pískal po necelé půl hodině hry na druhé straně, kdy byl před vápnem faulovám Chlumecký. K míči se postavil Pomeje a krásnou střelou přes zeď nedal brankáři Zejdovi šanci zasáhnout - 0:1. Vedoucí branku oslavili dva hostující fanoušci spuštěním ohňostroje. Nadšený už z toho tolik nebyl domácí pořadatel a oba pyromany vyvedl z areálu.
Inkasovaný gól nakopl domácí hráče a ti se začali tlačit před brankáře Jirkala. Šanci na vyrovnání měl Toman, ale v posledních týdnech se mu v zakončení nedaří a i tentokrát ho vychytal Jirkal. S hubeným náskokem tak odcházeli do kabin spokojenější hosté.
Domácí hráči nenavázali na závěr první půle a vstup do druhé půle vyšel na jedničku hostům. Po čtyřech minutách zvýšil vedení Olešníka na dvoubrankový rozdíl Štos. Na polovině hřiště se jako lasička obtočil kolem svého strážce Jirkovský a pak pocukrovanou přihrávkou poslal českou uličkou do sóla Štose, který nezaváhal - 0:2. Hosté měli v té chvíli více ze hry a mohli přidat další branky. Po rohu hlavičkoval v dobré pozici Štos, ale Zejdu tentokrát nepřekonal. Když se postupně neprosadili Kříž, Rabiňák, Šíma, Jirkovský a znovu Štos, začali se znovu osmělovat domácí, kterým nakonec patřil závěr zápasu.
Nejprve ovšem Toman opět nechal vyniknout Jirkala. V 77. minutě byl ve vápně faulovaný Točík a Jindra z nařízené penalty suverénně snížil - 1:2. Domácí byli se v závěru tlačili za vyrovnání. Utěšenou střelu Jindry z dvaceti metrů vytáhl výborným zákrokem Jirkal na rohový kop. Tlak domácích nakonec slavil úspěch. Dvě minuty před koncem vystřelil Brunner, jeho pokus lehce tečoval Pomeje a Jirkal se marně natahoval po míči, který zapadl přesně k tyči. Záchranářský souboj o šest bodů, tak nakonec skončil dělbou bodů po výsledku 2:2.

Centropen Dačice - FK Olešník 2:2 (0:1)

Branky: 77. T. Jindra (p.) , 88. J. Brunner - 26. M. Pomeje , 49. R. Štos
Sestava: Jirkal - Šíma, Heller, Pomeje, Nýdl (55. Tressl) - Jirkovský, Dráb, Chlumecký, Kříž - Rabiňák, Štos