Pozvánky na zápasy:

Preview 11.kola

28. října 2009 v 19:20 | Handy

TJ Olešník vs. SK Zliv+1/2Kaplicesobota 31.10. od 14:00 hodin
V 11.kole 1.A třídy skupiny B budeme svědky tradičního,bohužel řadu let nehraného derby mezi týmy TJ Olešník a SK Zliv.
Tyto dvě fotbalové "bašty" od sebe dělí pouze cca.6,2 km včetně lesa a obce Zahájí.
Když se ponoříme do historie olešnického a zlivského fotbalu zjistíme,že úspěšnější je v tomto srovnání s velikým náskokem fotbalový klub z Olešníku.
V této obci se totiž v osmdesátých letech úspěšně hrála divize.Několikrát se zde také hrál krajský přebor (naposledy z něj Olešník spadl v sezoně 2007/2008) a v 1.A třídě se v novodobé historii umístil Olešník nejhůře na tzv. "bramborové" tedy čtvrté pozici (2008/09 po pádu z KP).
Zlivskému celku vyšla tuze náramně až sezona roku 2002/2003 a doslova jako nůž máslem tenkrát proklouzl tým SK Zliv 1.A třídou a suverénně postoupil do krajského přeboru.Pro Zliv to byl postup mezi krajskou "elitu" po dlouhých dvaceti letech.Zlivští fotbalisté v následující "KP" sezoně pokračovali v kvalitních výkonech a bylo z toho krásné páté místo.Poté však z tohoto mančaftu odešla většina hráčů a zlivský celek čekaly dva hořké pády,tedy až do 1.B třídy,ze které se Zlivi konečně podařilo postoupit až v minulé sezoně.
Z hráčského kádru,který ve Zlivi vybojoval a následně úspěšně hrál krajský přebor je v dnešním týmu bohužel už jen jediný fotbalista a to nestárnoucí Míra Hanousek.V sobotním derby ovšem můžeme vidět ještě jednoho hráče z úspěšného zlivského "tažení" sezonami 2002-2004,který však bude na opačné straně pomyslné barikády.Tímto hráčem je olešnický středopolař Jiří Hanousek.
V mužstvu z Olešníka dnes figuruje dokonce pětice hráčů,kteří dříve půsovili právě v sousední Zlivi (Rys,Zrun,Hanousek J.,Hanousek R.,Tuháček).
Paradoxně tak možná v sobotním derby nastoupí více zlivských odchovanců za olešnické mužstvo,protože jak známo tým SK Zliv výrazně posílil a v jeho sestavě se nyní nachází hodně kvalitních,ne však zlivských fotbalistů.
Z dnešního zlivského kádru ještě v nedávné minulosti zkoušeli své štěstí v olešnickém dresu Míra Klimeš a Jirka Boubal,kteří však po krátkém působení zmizeli jako pára nad hrncem a vrátili se zpět do mateřského oddílu ze Zlivi.
Jak hovoří fotbalový klasik,derby nemá favorita a tudíš nebudeme tipovat vítěze.
Doufejme,že v sobotu bude k vidění kvalitní zápas a že si tedy diváci,kteří jistě zavítají do olešnického fotbalového "stánku" v hojném počtu přijdou na své.
Přejeme všem aktérům sobotního derby hodně štěstí !!!

Další zápasy:
Loko Č.B. - Novosedly 0:0 TIP: 1 X
Čtyři Dvory - Dříteň 1:1 TIP: 0 *
Sokol S.Ú. - Lišov 2:0 TIP: 1 *
Hrdějovice -Chlum 2:0 TIP: 1 *
Branice -Soběslav 2:2 TIP: 02 *
Dačice - Veselí 0:4 TIP: 1 X

Z Českobudějovického deníku (sobota 31.10.2009)

Natěšená Zliv míří do Olešníka

Olešník - Je to větší derby než s Dřítní, tvrdí fotbalisté Zlivi ústy svého trenéra před dnešním prestižním duelem I. A třídy v Olešníku (14).
Autor:Michael Kalinics

Akce pro fanoušky

12. května 2009 v 19:06 | Handy

!!! Akce pro fanoušky a fanynky !!!

Na derby mezi Olešníkem a Dřítní budou slosovatelné vstupenky.První cenou je večeře s olešnickým kapitánem Zbyňkem Rysem,druhá cena je oběd na zahradě u Pavla Hezoučkého,třetí cena je posezení v místní klubovně s Jiřím Hanouskem a čtvrá cena je noc s Markem Švecem.Páté místo je přetáhnutí Kofanovo berlema přes záda,šestá příčka jsou "kapky" od trenéra Švece.

Přejeme hodně štěstí.

DERBY

11. května 2009 v 20:08 | Handy
Říkají vám něco tato slovní spojení?

Boca Juniors-River Plate,Celtic-Rangers,Barcelona-Real,Galatasaray-Fenerbahce,
Panathinaikos-Olympiakos,Flamengo-Vasco de Gama,Inter-AC,Liverpool-Everton,AS-Lazio,
Arsenal-Tottenham,Palmeiras-Corinthians,CZ-Partizan,Slávia-Sparta.

Ano správně,jedná se o derby nesmiřitelných fotbalových rivalů. A právě ve 21.kole 1.A třídy skupiny B budeme svědky derby mezi týmy TJ Olešník a TJ Dříteň!Tento mač se uskuteční v sobotu 16.5.09 od 17:00 hodin v olešnickém fotbalovém chrámu.Poslední měření sil vyhrál celek Dřítně za výrazné pomoci sudího v poměru 2:1.V utkání otevřel skóre dříteňský Slepička z přímého kopu.Odpovědí olešnických byl gól těsně před poločasovou přestávkou z kopačky Jiřího Hanouska.Ve druhém poločase byl vyloučený olešnický Jiří Bauer.Přesto v 70.minutě dokázal znovu skórovat Jiří Hanousek,tentokrát efektivní patičkou.Jeho gól rozhodčí uznal,ovšem během několika málo vteřin branku odvolat a ukázal na odkop od branky za údajný faul na dříteňského obránce,který viděl pouze on sám.V nastaveném čase potom místní dobrovolný herec Jarda Klimeš přezdívaný též "skokan" nafilmoval pád ve vápně a následný pokutový kop proměnil ve svůj druhý zásah do sítě opět domácí Slepička.Po tomto zápase vznikly nepokoje a střety mezi dříteňskými Hooligans a olešnickými Ultras,viz.video níže.(Tento střet vyhrál Olešník)


Doufáme,že po sobotním zápase nevzniknou žádné závažnější konflikty,jak tomu bylo loni.Dále pevně věříme naším chlapcům na hřišti,že zápas zvládnou a oplatí dříteňským porážku z podzimní části soutěže.Vše tomu i nasvědčuje,protože v posledním zápase u lídra z Jindřichova Hradce přivezli olešničtí fotbalisté po dobrém výkonu bod a tudíž si znovu zvedli své seběvědomí.

(Pro případné zájemce jsou na tento vyhecovaný duel připraveny kukly v klubových barvách (viz.foto.),které budou k dostání v místní fotbalové klubovně.Cena kukly je 200kč,velikost je univerzální a jde o unisex model.Kuklu už si zakoupilo i několik fotbalistů,např.Scott,Handy a Rosťa.)
Českobudějovický deník:
DŘÍTEŇ - NOVOSEDLY 5:1. Karel Lukáš, předseda: "Mně se zápas moc líbil a myslím, že se musel líbit i divákům! Přečkali jsme dvacetiminutový tlak soupeře a poté se nám povedlo využít chyby brankáře. Po pěkných gólech Klimeše, Hoška a Slepičky bych mužstvo za výkon pochválil. Byl bych raději, kdyby utkání hodnotil trenér Václav Stulík, ale ten je v Německu. Já jsem byl s tím, co naši hráči předvedli, velice spokojen. Do Olešníka určitě pojedeme v příštím kole správně nabuzeni, protože to je derby, prestižní zápas, tak uvidíme. Co dodat? Po výhře s Novosedly hlavně musíme zůstat nohama na zemi!"

Do J. Hradce

8. května 2009 v 16:01 | Handy

J.Hradec - TJ Olešník


ne.10.5.2009,17:00 hod.
(sraz v 16:00 v J.Hradci)
Odjezd z Olešníka je ve 14:45O postupujících je v 1.A třídách v podstatě rozhodnuto.Ve skupině A je to zaslouženě Písek "B",v naší skupině B je to J. Hradec.A právě k vedoucímu celku zavítá v neděli momentálně čtvrtý tým tabulky TJ Olešník.Po několika nevydařených zápasech a posunu v tabulce směrem dolů,nemají svěřenci Vladimíra Švece v tomto zápase co ztratit,naopak už mohou pouze překvapit.Treninků v úterý,ve středu i ve čtvrtek se zúčastnila většina hráčů,což by se snad konečně mohlo projevit i na hřišti.Moudřejší budeme v neděli po zápase.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do pátečního mistrovského utkání (8.5.) "B" týmu Olešníka zasáhli dva hráči z "A" mužstva.Byl to Rosťa Jílek a Aleš Pícha.Oba nastoupili od úvodního hvizdu v útoku a nejen svým dobrým výkonem,ale také vstřelenými brankami pomohli olešnické juniorce zvítězit v důležitém zápase proti D.Bukovsku v poměru 3:1.Aleš Pícha vstřelil jednu branku,Rosťa Jílek si připsal dva zásahy.Snad se jim střelecky povede i nedělní zápas v J.Hradci.

19.kolo

28. dubna 2009 v 13:05 | Handy

TJ Olešník - Loko Č.B.


sobota 2.5.2009, zač. 10:15 hod.
(Sraz pro hráče je v 9:15 v kabinách)
Po ostudné prohře na uježděném písku s trapnou Bechyní,čeká v rámci 19.kola 1.A třídy sk.B na olešniském pažitu domácí hráče tým Lokomotivy České Budějovice.Toto mužstvo v minulém kole vyměnilo trenéra a hned slavilo úspěch v podobě zisku tří bodů za výhru nad Novosedly v poměru 2:0.(Vstřelené branky 87.a 90. minuta). Našemu sobotnímu soupeři patří v tabulce 11.místo se sedmnácti body (poslední Sokol S.Ú. má bodů 14.) Olešník klesl z druhého místa až na čtvrté,tedy bramborové pořadí a po sérii dvou remíz,jedné prohry a žádné vstřelené branky ve třech po sobě jdoucích zápasech se pokusí před domácím publikem o reparát.Pevně věříme,že se našemu mužstvu podaří zvednout pomyslná "deka" a opět naváže na své dřívější dobré výkony vítězstvím nad sestupem ohroženým soupeřem.Jeden nejmenovaný vysoce postavený člen olešnického výboru dokonce vypsal na zápas speciální prémii v podobě objednání své osobní striptérky každému domácímu hráči,který v tomto zápase skóruje.Případný střelec více gólů může se striptérkou pobýt o samotě několik minut,v závislosti na počtu vstřelených branek.Dva góly=8 minut,Hattrick=16,5 minuty,4 a více gólů= týden.Tato prémie se samozřejmě stahuje pouze na vyhraný zápas a na hráče starší 18-ti let.

Přejeme hodně štěstí a hodně gólů!!!

Do Bechyně

24. dubna 2009 v 17:46 | Handy

FC Bechyně - TJ Olešník

(sobota 25.4.2008,17:00 hod.)
Sraz v Bechyni v 16:00 hod.

V dalším mistrovském utkání zavítají hráči TJ Olešník do bývalého vojenského prostoru Bechyně a na místním fotbalovém hřišti zvaném "Buzerák" sehrají devadesátiminutovou partii (plus případné nastavení) s místními borci.Tým olešníku zjevně bojuje se strátou motivace a ve dvou po sobě jdoucích zápasech nedokázal vstřelit ani jednu branku.Nutno podotknout,že naštěstí žádný gól ani neinkasoval.Zápas to opět nebude jednoduchý,protože tým Bechyně hraje o záchranu a body potřebuje jako sůl v tomto případě by se hodilo říci,jako střelný prach.V trénincích se až do června musí olešnický stratég Vladimír Švec obejít bez velezkušeného a nestárnoucího Rosti Jílka.Tento šutér je přes týden v Praze (Praha = matka všech měst) a účastní se celnické reality show.Hlavní cenou je zlatý PASPORT.Ovšem Rosťa chce být na třetím místě a získat bronzovou závoru (zvednutou).Přijeďte podpořit olešnické fotbalisty,každý fanoušek v maskáčích má vstup zdarma.

17.kolo

16. dubna 2009 v 19:42 | Handy
17. kolo - sobota 18.4.2009,17:00 hod. (Sraz pro hráče je v kabinách v 16:00 hod.)

TJ Olešník - FC ZVVZ "B" (alias Branice)

Na olešnickém hřišti uvidíme souboj domácího týmu,který se nachází na druhém místě tabulky 1.A třídy sk.B (32 bodů) se čtvrtým týmem (30 bodů).Utkání jistě nebude pro olešnické hráče jednoduché,což naznačuje nejen rozdíl dvou bodů,ale také fakt,že braničtí fotbalisté okusili hořkost porážky naposledy 7. září minulého roku.Od té doby sedmkrát zvítězili a čtyřikrát remizovali. Jejich obdivuhodnou šňůru se naposledy a marně snažily zastavit Novosedly. Ve 29. min. vedli domácí gólem z penalty a otřesené hosty dorazili braničtí již tři minuty nato.Novosedly sice zdramatizovaly utkání gólem,ale srovnat jednobrankové manko se jim už nepodařilo.Olešník si přivezl cenný bod ze Soběslavi.Toto střetnutí jistě přinese kvalitní fotbal a proto srdečně zveme všechny fanoušky i nestranné diváky.Akce

3. dubna 2009 v 12:14 | Handy

Akce pro fanoušky TJ Olešník.

Každý návštěvník domácího mistrovského utkání,který bude mít obarvené vlasy v klubových barvách (modrobílá) má vstup na stadion zcela zdarma!!!Kdo přijde s trumpetou,nebo bubnem a bude po celý zápas fandit,má nárok na vrácení vstupného (pokud Olešník zvítězí).V sektoru domácích vlajkonošů bude předříkávat zraněný hráč Jirka Bauer.Má připravené chorály typu:"Celý stadio opakuje:TJ Olešníííík"."A pojďme všichni oleš a oleš a oleš".A jiné,takže určitě přijďte všichni fandit a povzbudit náš tým!

!!! Akce na občerstvení !!!
Každý,kdo si zakoupí klobásu z grilu,dostane zcela zdarma papírový tácek,takže už si nemusíte nosit z domova vlastní talířky.


První jarní mistrovské utkání 4.4. 2009

28. března 2009 v 18:24 | Handy
VS.


První jarní zápas (15.kolo) sehraje TJ Olešník proti Sokolu Sezimovo Ústí na domácím trávníku v sobotu 4.4.09 již od 10:15 hod (sraz pro hráče v 9:15 hod.).Toto střetnutí jistě nebude pro domácí celek tak jednoduché,jak by se mohlo při pohledu do tabulky zdát (Olešník 2.místo,skóre 30:12,Sokol S.Ú. poslední 14.místo 7.bodů,skóre 17:33).Mužstvo hostí by totiž nerado po sezoně opustilo 1.A třídu a tak v zimní pauze sáhlo po osvědčenné posile.Velikým pomocníkem Sokolu S.Ú. v boji o záchranu by měl být velezkušený útočník,či záložník Ladislav Šebek.Kariéra tohoto známého fotbalisty je skutečně hodně zajímavá.Na svém kontě má dokonce 9.ligových startů,ve kterých se mu ovšem nepodařilo skóroval a tak do své statistiky přidal pouze tři žluté karty.Jde o odchovance Sezimova Ústí, od roku 1985 hraje v FK Tábor, v roce 1998 přestoupil do Jihlavy. V lednu 2003 posílil za 1,7 miliónu korun Hradec Králové (trenér Táborský,poté trenér Pulpit). Ale na podzim se z fotbalu vytratil a údajně pobýval s Janem Šimákem. V lednu 2005 se objevil v druholigové Kroměříži, ale o půl roku později odešel do Sezimova Ústí hrát 1. B třídu.Poté ještě hájil barvy FK Tábor a naposledy hrál divizi za celek Milevska.Poslední zajímavostí tohoto fotbalisty je ještě rozhovor s ním v časopise Hattrick tesně po jeho návratu k fotbalu.Domácí fanoušci však pevně věří,že domácí mužstvo zápas zvládne a nepřipustí ztrátu bodů.
(foto časopis Hattrick r.2004)

Kursy sázkových kanceláří : 1.34 - 1,05 - 3,9 - 2,2 - 4,5 
 

Reklama